Karavan için Yerli Üretim Tente

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 152
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 132,541
Ynt: Karavan için Yerli Üretim Tente

buralpdi' Alıntı:
sadece açılma ölçüsü sabit max 2.35m, içindeki ruloya bu kadar kumaş sarabiliyorlar, boyunu istediğiniz ölçüde üretebiliyorlar, kumaşını da seçtiğiniz desende dikiliyor, adapazarında tente imalatçılarında da bu saçaklığı bulabilirsin,
İstanbul dışındaki arkadaşlar bölgelerinde bulabilirler

Kumaşa Gezenbilir Logosu Bastırtma imkanımız da vardır.
;D

Süpper olur.

Etiketler

Bizimkiler cevabı vermeden ben vereyim Murat,sen 100 mt re bastır biz bitince haber veririz :smiley:

Züpper olur...

Bu arada, bir öneride de ben bulunayım:

Gerdirme iplerini yere sabitlemek için pek çok insan çadır kazığı benzeri nesneler kullanır. Bauhas'ta köpek, vb. hayvanları geçici olarak bağlamak için satılan bir aparat var. Devasa boyutlarda bir tirbuşon düşünün (yaklaşık 30-40 cm boyunda). Bunu burgu şeklinde çevirerek toprağa gömüyorsunuz. İnanılmaz sağlam tutuyor. Kumda bile...

İlhan hocam senin orta desteğin iki tarafınında fotoğrafını çekip ekleyebilirmisin..

Tam anlamadım, bu karelerde görülmezse, telefonda izah alır ona göre çekerim.

DSCF0116

IMG 3061

IMG 3784

İlhan hocam benim kastettiğim ortada bir tane yaylı sopa varya tek olarak,Haldun un fotoğrafta elinde gezdirdiği,hani tarabyada takarken biraz zorlandığım yaylı sopa.

Güzel çözüm...

Bana da geliştirilebilir gibi geldi. Levent abi mutlaka bulacaktır sabitleme ayakları için de bir şeyler. Güle güle kullansın.

Mafsalların olmaması rüzgarlı havada şişip bombe yapmasına neden olacaktır. Değişken rüzgarlı havalarda aşağı yukarı sürekli hareket salınımı arttırır ve araca bağlantı noktalarına aşırı yük bindirir. Bana göre, araca sağlamca monte edilmesi ve açıkken mümkün olduğunca gerdirilmesi gerekir. Ama o kadar sert rüzgarlı havada kim tentesini açık tutabiliyor ki?

Transporter türü sürgülü kapı tavana kadar uzanmayan araç sahipleri için boy hizasında çekerek açılabilen zemberekli kendi toplayan modeller daha uygun. Bu modelde mafsallar menteşeli değil ve iç içe geçiyor. Rüzgarda kırılma ihtimali diğerlerine göre daha düşük. PSA larda tente boy hizasından çok yukarıda olduğu için çevirerek açılan menteşeli mafsallı modeller zorunlu. Bu tente kendi saracak şekilde geliştirilebilirse transporterlar için de süper olur.

mayıstosböce' Alıntı:
İlhan hocam benim kastettiğim ortada bir tane yaylı sopa varya tek olarak,Haldun un fotoğrafta elinde gezdirdiği,hani tarabyada takarken biraz zorlandığım yaylı sopa.

Çekeceğim yer, iç içe gireceği oluklu yerse onu beceremedim.

DSCF6145

DSCF6147

DSCF6143

DSCF6149

Evat İlhan hocam bu destek,dikkat ederseniz araca gelen kısım oraya uygun yapılmış hem sağa sola kaymasını engelliyor,iç içe geçen sistemi sayesindede gergin duruyor.

[attachment=1]

Destek

mayıstosböce' Alıntı:
Evat İlhan hocam bu destek,dikkat ederseniz araca gelen kısım oraya uygun yapılmış hem sağa sola kaymasını engelliyor,iç içe geçen sistemi sayesindede gergin duruyor.

[attachment=1]

Evdeki banyo perde ray sisteminde de böyle yaylı bir sistem olacak.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri