Karavan için Tuvalet Tavsiyesi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 197
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 205,804
Ynt: Karavan için Tuvalet Tavsiyesi?

yaybek' Alıntı:
İnsel hocam hayırlı olsun ;) ;D

Yusuf tesekkurler. Haftasonu kampta denedik. Cok basarili. Yani en azindan mercedestekinden basarili. Bunun disini da yikiyabiliyorsun. O sabitti malum. :D
Ayrica uromobilin tuvaletinin deligi o kadar kucuktu ki inanamiyorduk, bu kocaman. :D
Velhasil guzel
Tek derdi gostergesi yok. Dolumu bos mu acip bakmak gerek.
Simdi bir puf yaptiriyorum ustune.
Daha da iyi olacak.
Sevgiler.

Etiketler

http://www.marintek.com.tr/marintekdeniz/index.php?catId=379&gId=3411&pId=7806
alıyorum...itirazı olan varmı :smiley:)))))

Ömer abi alt haznesi 20 litre olanı sanki daha uygun olur gibi uzun soluklu kamplarda herzaman dökme ihtimali olmayan yerlerde kolaylık olur,ayrıca Vehbi abi aldı marintekten söylediğine göre daha önce marintekten alışveriş yapana yani hesabı olana belli bir indirimi var sanırım 20-30 lira gibi bir indirimden bahsetti

bizim T3 ler malum ufak..her cm2 kareyi kullanma zorunluluğumuz var....10 lt istememin nedeni koltuk altına sürgülü yapmak istemem. 20 lt yaklaşık 40 cm, 10 lt 30 cm.
marintekden oacağımı almıştım. soylediğini araştıracağım yusuf...

Aslında doğada çözünebilen kare kağıt/polyethilene (böyle yazılıyor herhalde) torbalar var, belki konuda daha önce de bahsedildiği gibi bunlar kullanılabilir, sonuçta toprağa gömünce herhangi bir kirlilik yaratmaz. Yapıları biraz kasaplarda satılan yağlı kağıtlara benziyor. Kullanışlı olabilir değil mi ?

Eklemek istedim. Marintekten aldigim tuvaletin sifon yani ust kismi catlak. Su aldigimizdan beri siziyordu. Ben pompali sudan geliyor saniyordum. Catlagin nerede oldugunu bulamiyorum ama cukur yerlerin birtarafinda.Neyse sifon yerine suyu siseden dokuyoruz.
Yazmamin sebebi Marintek urununu alirken bence su koyup bakmali. Bir arkadasinki catlak cikmis diyerek bunu yapabilirsiniz. Yada gonul rahatligiyla alin. 1000de bir olasilikli catlak olani ben aldim nasil olsa. :D

http://www.marintek.com.tr/marintekdeniz/?catId=170&pId=7806 bu üründen almıştım, 30 ağustosda 5 gün kullandım çok memnunum, ilgilenenlere duyrulur :smiley:))

Bende 20lt temiz su tanklısını aldım ama henüz kullanmadım.K,myasal kulanımı için ne düşünüyorsun Ömer abi.

bende kimyasal konusunda cahilim...insel'in tavsiyesi ile bauhausdan 18 tl ye 1 lt bir kimyasal aldım, kuzey ege seyahatinde 5 gün kullandım, bir şikayetim olmadı.ama sakın adını sormayın :smiley: kutu şirkette p.tesi yazarım :smiley:)))

Tuvalet kimyasallarının parçalayıcı olanına KEM diyorlar. Herhalde ingilizce ''chemical'' dan geliyor. Değişik markaların ürünleri var ama genelde üzerlerinde KEM yazıyor. Ben hiç kullanmadım. Domestos'un ultra yoğun çamaşır suyunu kullanıyorum, kokuyu çok önemli ölçüde kırıyor. Mandal kapalı olduğu sürece koku problemi hiç olmuyor. Contadan hiçbir şekilde sızdırmıyor. Ama içi doluysa mandalı açtığınızda içeriden taze bahar kokuları yükselmesini beklemeyin.

Bu tarz tuvalet kullananların ilk izlenimleri genelde olumlu oluyor. Aksaklıklar zamanla fark ediliyor. Bizimkinde yoğun kullanım sonrası farkettiğim önemli bir problemden bahsedeyim;

Mandal çekildiğinde açılıp kapanan kapağın içine girdiği yuvaya, yukarıdan akan sıvılar doluyor. Burada biriken atık elbette sifon suyu olabileceği gibi diğer atıklar da olabilir. Mandal itildiğinde conta, atık haznesinden yukarıya sıvı ve gaz çıkışını engelliyor ama, kapağın içine oturduğu yuvada biriken sıvılar zamanla mandalı ileri geri hareket ettiren mekanizma içinde ilerliyor. Sızabileceği son nokta ise mandalın alt kısmındaki el giren boşluk. Tuvaletin yoğun kullanımı ve boşaltmadan çıkılan yolculuklarda aşırı çalkantı olursa bu problemi yaşıyoruz. Şimdilik yola çıkmadan boşaltıp temizleyerek ve bu bölgenin hijyenine dikkat ederek kullanmaya çalışıyoruz. Ama can sıkıcı bir durum.

Bu problemin yaşanmaması için üst aparatın giderinin eğimi, sıvıların bu bölgeye temas etmeden aşağıya akmasını sağlayacak şekilde olmalı. Ömer abi'nin aldığı tuvaletin bu şekilde olduğunu görmüştüm. Üst aparatın fotoğrafını yükleyebilirse faydalı olacaktır.

Ya da contaların haricinde burada hiç boşluk olmamalı. Bu boşluğun herhangi bir malzeme ile doldurulması da çözüm olabilir ama kullanılan plastiğin silikon tutacağını hiç sanmıyorum. Uygun bir zamanda tuvaleti değiştireceğim.

Sözün özü, başta memnun olduğum La-playa markalı tuvaletleri artık tavsiye etmiyorum. Kalitesini ispatlamış bilindik markaların tercih edilmesinde fayda var.

Bu tarz tuvalet kullananların ilk izlenimleri genelde olumlu oluyor. Aksaklıklar zamanla fark ediliyor. Bizimkinde yoğun kullanım sonrası farkettiğim önemli bir problemden bahsedeyim;

Mandal çekildiğinde açılıp kapanan kapağın içine girdiği yuvaya, yukarıdan akan sıvılar doluyor. Burada biriken atık elbette sifon suyu olabileceği gibi diğer atıklar da olabilir. Mandal itildiğinde conta, atık haznesinden yukarıya sıvı ve gaz çıkışını engelliyor ama, kapağın içine oturduğu yuvada biriken sıvılar zamanla mandalı ileri geri hareket ettiren mekanizma içinde ilerliyor. Sızabileceği son nokta ise mandalın alt kısmındaki el giren boşluk. Tuvaletin yoğun kullanımı ve boşaltmadan çıkılan yolculuklarda aşırı çalkantı olursa bu problemi yaşıyoruz. Şimdilik yola çıkmadan boşaltıp temizleyerek ve bu bölgenin hijyenine dikkat ederek kullanmaya çalışıyoruz. Ama can sıkıcı bir durum.

Bu problemin yaşanmaması için üst aparatın giderinin eğimi, sıvıların bu bölgeye temas etmeden aşağıya akmasını sağlayacak şekilde olmalı. Ömer abi'nin aldığı tuvaletin bu şekilde olduğunu görmüştüm. Üst aparatın fotoğrafını yükleyebilirse faydalı olacaktır.

Ya da contaların haricinde burada hiç boşluk olmamalı. Bu boşluğun herhangi bir malzeme ile doldurulması da çözüm olabilir ama kullanılan plastiğin silikon tutacağını hiç sanmıyorum. Uygun bir zamanda tuvaleti değiştireceğim.

Sözün özü, başta memnun olduğum La-playa markalı tuvaletleri artık tavsiye etmiyorum. Kalitesini ispatlamış bilindik markaların tercih edilmesinde fayda var.

Yine de her ne olursa olsun, tuvalet konusunda benim gibi seçici olanlar için son derece faydalı bir icat. Her tuvalet sonrası mucidine dua ediyorum. :smiley:

Merhaba arkadaşlar,
Bu veya benzeri (çatlak harici) sorun veya şikayet marintek den alınan tuvaletlerde varmı acaba? Ben de marintekden 20 lt.olandan almayı düşüyorum. Uzun süredir marintek tuvaletini kullanan arkadaşlar fikirlerini belirtirlerse memnun olacağım.

Tuvaletin alt ve üst bölümü..
http://www.facebook.com/photo.php?pid=4376717&l=387a147815&id=521958397
ve küheylandaki son konumu..
http://www.facebook.com/photo.php?pid=4908295&l=def56b22e0&id=521958397

facebook üye olmayanlarda yukarıdaki linklerden görebilir...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri