Karavan için Tuvalet Tavsiyesi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 197
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 205,795
Ynt: Karavan için Tuvalet Tavsiyesi?

4 kişilik bir aile için hangi boy Bi-pot yeterli olur acaba? 30, 34 ya da 39?

Etiketler

Yusuf Arkadaşın önerisi pek sağlıklı görünmüyor.İnsan dışkısında zaten kurtçuklar olabiliyor.Ancak caravanın portatif tuvaletinden söz ediyoruz.Yani ciğeri çürütecek zamanı beklerken caravanı dayanılmaz kokular sarar.Buna da meydan vermemek doğru olanıdır.Diye düşünüyorum.Bu WC lerin hazneleri hepinizin bildiği gibi küçüktür.15 LT lik yazar ancak temizlenirken kullanacağınız suyun miktarıda buna
dahildir.

Sayın ecedede teşekkürler bilgilendirme için ;) o öneriyi ben bir yerden duymuştum ve birde böyle yöntem var demiştim ama yapalım dememiştim piyasada çokca kimyasallar satılıyor bunları kullanmak tabiki daha kolay ama birde şu var adı üstünde kimyasal boşalttığınız tuvaletin içindeki kimyasallar nereye gidiyor. ;)

ecedede' Alıntı:
Yusuf Arkadaşın önerisi pek sağlıklı görünmüyor.İnsan dışkısında zaten kurtçuklar olabiliyor.Ancak caravanın portatif tuvaletinden söz ediyoruz.Yani ciğeri çürütecek zamanı beklerken caravanı dayanılmaz kokular sarar.Buna da meydan vermemek doğru olanıdır.Diye düşünüyorum.Bu WC lerin hazneleri hepinizin bildiği gibi küçüktür.15 LT lik yazar ancak temizlenirken kullanacağınız suyun miktarıda buna
dahildir.

konuyu tamamen yanlış anlamışsınız :smiley:, bu sistem porta poti veya karavan tuvaleti için söylenmedi, zaten porta potiye veya karavan tuvaletine insan neden ciğer atsınki :D :D götürüp boşaltır temizler,
ciğer parçası foseptik çukurları dolunca atılır, temizleme veya boşaltma seçeneği olmadığı yerlerde,
selamlar

pratikerde satılan portatif wc nin kalıtesi hk.
bu ürünu alsam işime yararmı , sızdırma yaparmı başıma sorun çıkarırmı.
bilgi rica ediyorum.
iyi akşamlar

217854

LaPlaya denenmiş iyi bir üründür problemsiz kullanırsınız..
Pratikerde reklamlarda ve internette ürün görünüyor ama ürün gerçekde yok...

LaPlaya tuvaletlerin plastik kilit mekanizması alt ve üst hazneyi diğer markalarda olduğu gibi birbirine sıkı sıkıya kenetlemiyor. Bir de pis su tankının üzerine küçük bir silikon tapa yapmışlar. Ancak ortası delik. Belki alt haznenin basınç değişimine karşı şişmesini önlemek için yapmışlardır ancak üst hazne sıkı kilitlenip üzerine basmadığı için doluyken yolculukta çalkalandığı takdirde sızıntı oluyor. Aynı sorun boşaltmak için taşırken ve temizlik için çalkalarken de geçerli.

Ben küçük bir plastik parçayla bu deliği sıkı sıkıya tıkadım. Şimdi sorun yaşamıyorum. Sifon için kullanılan pompa ise fazla hava sızdırıyor ve diğerlerinde olduğu gibi sağlıklı çalışmıyor.

Koku sızdırmazlığı konusunda ise en zorlu koşullarda bile problem yaşamadım.

merhaba raha bey ben çok önce aldığınız portatif tuvaletten memnunmusunuz diye soracaktım .bende arabama almayı düşünüyorum .tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı sipariş verebileceğim. pc den baktım ama cesaret edip alamadım.kullanan birine sorup öyle alayım diye.tşklr

Ben marintekten aldım son derecede memnunum.

http://www.marintek.com.tr/marintekdeniz/?catId=170&pId=7806

bülent bey bende marin tekneden alacağım ama önce üçretini bankaya yatırıp sonra biz adersinize göndeririz dediler.Biraz terettüt ettim.o şekilde alayım mı?

Bauhaustan portable toilet (markasi midir bilmiyorum) diye 20 ltrelik bir portopotiyi 149 liraya 10 ay taksitle gozumu karartip bir anda aldim. Hic aklimda yoktu. Geri verebilecegimi bildigim icin aldim. Eve geldim icini su doldurup ters cevirdim ve tasirken sizmayacagina kesinlikle ikna oldum. Kokuda dolayisiyla sizmayacaktir kanimca. Marintekin mallari imis bunlar. Ucuz mu bilmem. Ayda 15 liraya aliverdim. Simdi ona bir kutu yapma isi cikti. Ustune de bir minder caktim mi tamamdir. Sevgiler. İnsel

Bauhaus'daki tuvaletler "alamatra" marka uzakdoğu malı, ilk defa bu sene piyasaya girdi, nasıl birşey olduğunu kullanaıldıkca öğreneceğiz..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.