Karavan için Tuvalet Tavsiyesi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 197
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 205,768

Etiketler
Ynt: Karavan için Tuvalet Tavsiyesi?

Dometic ten çok memnunum ancak Thetford un hangi modeli olduğunu merak ettim, fiyat olarak şahaneymiş...

http://www.thetford.com/HOME/ApplicationHome/RecreationalApplication/tabid/85/Default.aspx

Model numarası yazabilir misiniz?

Şu aşağıdaki olabilir mi?

http://www.yatmalzemeleri.com/Portatif-Tuvalet-24-lt,PR-150.html

Muhtemelen odur. Görüntüsü ve kapasitesi aynı. Thetford'un başka portapoti'si var mı bilmiyorum.

Kemal beyin tavsiyesi üzerine thetfort marka tuıvaleti aldım.Zaten perşembe pazarında bana yakınmış.Bence başarılı .Su doldurduk ve bayagı salladık kesınlıkle kaçırmadı.Ancak temiz suyu koydugumuz yerde kapakta conta yok ordan kacırabılır.Ufak bır conta yapmakta fayda var dıye dusunuyorum.

Ben de Karaköy'de yat malzemeleri satan bir dükkandan Thetford marka 21 litrelik portatif tuvaleti nakit 120 TL ye aldım. Ürün kodu SR08328

Merhabalar,
Camper Karavan için kaset tip tuvalet ile portatif tip tuvalet karşılaştırmasını yapabilirmisiniz? (Fiyat dışında).
Kullanım kolaylığı(boşaltım kolaylığı-koku vs.)

Arif bey merhaba,

Dıştan kasetli tuvalet için mutlaka kabin olmalı yani duş ve tuvalete ayrılmış kabine monte edilir. Kaset dışarıdan sökülüp takılır ve bu nedenle daha hijyeniktir.

Portatif tuvalet için kabin gerekmez uygun alanda muhafaza edilerek kullanılabilir,kullanıcıları genel olarak küçük kamperi olanlardır. Diğer modele göre hijyenik
olmadığı söylenemez ancak dikkat gerektirir.Bozuk yollar,yüksek rakım bu modelde dikkat gerektiren unsurlardır.

Umarım yeterli olmuştur. Selamlar.

güngör' Alıntı:
Arif bey merhaba,

Dıştan kasetli tuvalet için mutlaka kabin olmalı yani duş ve tuvalete ayrılmış kabine monte edilir. Kaset dışarıdan sökülüp takılır ve bu nedenle daha hijyeniktir.

Portatif tuvalet için kabin gerekmez uygun alanda muhafaza edilerek kullanılabilir,kullanıcıları genel olarak küçük kamperi olanlardır. Diğer modele göre hijyenik
olmadığı söylenemez ancak dikkat gerektirir.Bozuk yollar,yüksek rakım bu modelde dikkat gerektiren unsurlardır.

Umarım yeterli olmuştur. Selamlar.

Sn.güngör,
Önceki bilgileriniz için teşekkürler.Kasetli tuvalet tercih edeceğim bu defa da hangisinin daha uygun olacağı konusunda destek istesem?
Sıklıkla kullanılacağı ön bilgisini versem,seçenekte de yol göstereceğini umuyorum.

http://www.eltesanmobil.com/urun.asp?cat=293&id=1042.....Dometic CTS 3110
http://www.eltesanmobil.com/urun.asp?cat=293&id=1043.....Dometic CTW 3110

şimdiden teşekkürler,selamlar

armes' Alıntı:
http://www.eltesanmobil.com/urun.asp?cat=293&id=1042.....Dometic CTS 3110
http://www.eltesanmobil.com/urun.asp?cat=293&id=1043.....Dometic CTW 3110

Arif bey linkler bulunamadı mesajı veriyor.

Arif Bey, kasetli tuvaletler için çok bilinen/yaygın kullanımı olan iki model:

Thetford C-402 Cassette Toilet
Thetford C-403 Cassette Toilet

Cavid Sezen

Arif bey linkteki tuvaletlerin ikiside kabin içi monteli dıştan kasetli tabir edilen modeller.

Bekir bey linkler için teşekkürler.

güngör' Alıntı:
Arif bey linkteki tuvaletlerin ikiside kabin içi monteli dıştan kasetli tabir edilen modeller.

Bekir bey linkler için teşekkürler.

Rica ederim. Arif bey ikisi arasında kararsız kalmış gibi bir izlenim edindim. Görebildiğim kadarıyla birinin yıkama tankı sisteme entegre edilmiş. Başka bir farkı var mıdır? Bu, kullanım hayatında önemli bir fark mıdır? gibi sorular konusunda yardım istiyor sanırım.

İkiside aynı ürün birinin arkadaki rezervuarsız değerlerini belirtmek için eklenmiş.
Bu tuvaletlerin önemli özelliği dar kabinlerde 180' açıda dönebilmeleri sanırım kabinin
darlığından çıkıcak montaj sorunu nedeniyle rezervuarsız modelinide kataloguna eklemiş.

gezmen' Alıntı:
Arif Bey, kasetli tuvaletler için çok bilinen/yaygın kullanımı olan iki model:

Thetford C-402 Cassette Toilet
Thetford C-403 Cassette Toilet

Cavid Sezen

Merhaba hocam,
Dometic tercihim,Eltesanda bu modellerin bulunması nedeniyle idi.Sizin önerdiğiniz modellerin Türkiye'de satışını bulamadım.Ayrıca C-402-403 modellerin ölçüsü (ön)670 mm.Yine Thetford 200CS ve CW modelleri de Dometic ölçülerinde 350 mm.(fiyatlar yaklaşık50-60 euro farklı).Bu ölçü kabin hacmini direkt etkiliyor, ancak Türkiye'de temin edebilme nedenli tercihim Dometic...

TA2RX' Alıntı:
Rica ederim. Arif bey ikisi arasında kararsız kalmış gibi bir izlenim edindim. Görebildiğim kadarıyla birinin yıkama tankı sisteme entegre edilmiş. Başka bir farkı var mıdır? Bu, kullanım hayatında önemli bir fark mıdır? gibi sorular konusunda yardım istiyor sanırım.

Evet,Bekir Bey
Aynen yazdığınız gibi...Çünkü dış mekan wc lerinin ne durumda olduğu biliniyor,sık kullanım da düşünülürse(belki boşaltım sayısı zahmet verebilir).Bu yüzden ayrıntı önemli hale geliyor.Teşekkürler.

armes' Alıntı:
Merhaba hocam,
Dometic tercihim,Eltesanda bu modellerin bulunması nedeniyle idi.Sizin önerdiğiniz modellerin Türkiye'de satışını bulamadım.Ayrıca C-402-403 modellerin ölçüsü (ön)670 mm.Yine Thetford 200CS ve CW modelleri de Dometic ölçülerinde 350 mm.(fiyatlar yaklaşık50-60 euro farklı).Bu ölçü kabin hacmini direkt etkiliyor, ancak Türkiye'de temin edebilme nedenli tercihim Dometic...

Tahmin etmiştim ama... :smiley:

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri