Karavan için Tuvalet Tavsiyesi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mayıstosböce Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 197
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 205,765

mayıstosböce

An lar Sadece An lar,Yaşam Budur Zaten
Yer
Adabazar
Arkadaşlar şu ikisinden hangisini önerirsiniz
http://www.marintek.com.tr/marintekdeniz/?catId=170&pId=7807
http://www.sahibinden.com/portatif_tuvalet_wc-47WQQaXQQ11290796WQQpXQQdisplayitem
marintek teki şuanda yok ama büyük olduğu için onu beklemeyi düşünüyorum,bu konu hakkında hiç bilgim yok daha farklı birşey varsa onuda bilmek isterim.

Etiketler
Ynt: Karavan için Tuvalet Tavsiyesi?

mayıstosböce' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/portatif_tuvalet_wc-47WQQaXQQ11290796WQQpXQQdisplayitem
marintek teki şuanda yok ama büyük olduğu için onu beklemeyi düşünüyorum,bu konu hakkında hiç bilgim yok daha farklı birşey varsa onuda bilmek isterim.
Bülent bey, büyük tuvalete neden ihtiyaç duydunuz ki? hem saklaması hem taşıması sıkıntılı, bir kaç gün devamlı kullanırım deseniz koku yapar duramazsınız.

mayıstosböce' Alıntı:

Aslında marintekte ufak olanı daha güzel. Ancak daha pahalı. Stoklarda olmayan diğerinin de geldiğinde fiyatının farklı olacağını düşünüyorum. Çünkü şu an listeden kaldırılmış. Eskiden stoklarda yok, 45 gün içinde stoklarda yazıyordu. Şimdi hiç yok.
Diğerine gelince, ismi cismi olmayan bir ürünü görmeden satın almaya ben de cesaret edemedim.

Arkadaşlar bu siteyi yeni buldum ve bana daha kaliteli geldi konuyu uzatmamak için son kararımı vermeden bir sorayım dedim.http://www.teknetrmarket.com/marin-tuvalet/portatif-tuvalet.html
Haşmet bey yer için sorun yok şimdi tuvalet için yaptırdığım kutuyu o büyük olanın ölçüsüne göre yaptırdım.Ama koku konusunu hakkında tecrübem hiç yok zaten pis su tankında birşey tutacağımı sanmıyorum hemen dökerim çünkü o sandığın üstünde yatacağım :smiley: bir de onun bölümü ayrı olduğu için basit bir epdm bantla o bölümü izole etmeyi düşünüyorum [attachment=1] ama yinede düşüneceğim ,teşekkür ederim.

P det5 1

Bu tip bir uygulamayı ben Citroen/Berlingo/Multispace mini motokaravanımda yapmıştım.Dizaynı az farkla fotoğraftaki ne benziyordu.
Tuvaleti acil ihtiyaçlarım için ve özellikle geceleri kullanıyor gündüzleri hemen döküyordum.
Eğer bu şekilde kullanırsanız (bir gece için) kimyasal kullanmaya da gerek duymayabilirsiniz.Zira bu tuvaletlerin contaları su ve koku sızdırmaz.
Gündüzleri bir fırsatında dökerseniz sorun olacağını sanmıyorum.
Rüzgar

Evet Bülent Bey, Sn Rüzgar'ın dediği gibi endişe etmenize gerek yok.
Bendeki Fiamma marka sanırım 8 yıldır kullanıyorum. Hala contaları çok iyi kapatıyor.
Deniz seviyesinden yüksek bir yere çıkınca, alttaki bölüm hava basıncı düştüğü için şişiyor. Bu sızdırmazlığı çok iyi ispatlıyor. Tabii ki bu durumda tuvalet kolunu çekerken klozet kapağının kapalı olmasına dikkat etmek gerekiyor. ;D ;D

Sağolun arkadaşlar ben az önce arabayı masa hariç tamamlayıp aldım ayaklarını boyaya verecem, tuvalet konusunda aynı sizin dediğiniz gibi düşünüyorum sayın rüzgar,fsirin ve rüzgar conta konusunda çok rahatlattınız sağolun.
Küçük bir sorun var :smiley: sağlam olsun diye 3 cm lik kullandım kontraplakları tuvaletin boyunu baz aldığım için kutuların yüksekliğini de 40 cm kapağın sağlam olması içinde 3cm lik malzeme haliyle yerden yüksekliği arttı 43cm ,8 cm de sünger,yatarken sorun olmayacak ama yemek yerken süngeri kullanmayacağım halde benim eğilmem gerekecek ,okadar da olsun.eldeki malzemeye göre sistem yapınca fazla dert etmemek gerekiyor.

Tuvaletin de olduğu platformun (resimdeki gibi) üzerine oturacaksınız ama sadece vücudunuzun üst yarısının ağırlığı binecek unutmayın.Yattığınız zaman da vücut ağırlığınızın kapak başına (eğer üç kapak var ise) üçte biri düşecek ki yine de çok sayılmaz. Böylece bu denli ihtiyatlı düşünmeniz gereksiz ağırlığa ve kalınlığa yol açmış gibi görünüyor. Ben 0.5 lik su kontrası ile kapak işlerimi halletmiştim.Süngerim de sizinki gibi 8 cm. lik idi.Gayet de sağlam olmuştu.
Ama ben önce kalçamdan itibaren oturma boyumu+8cm.sünger+0.5 cm.kapak+ 1cm.döşeme kalınlığı falan diye hesaplamıştım.Ama boyum 1.75 olduğu için ucu ucuna oturabiliyordum içeride.Umarım yararlı bir yazışma oluyordur.
(Sevgili kardeşimiz "orsaalabanda"nın da bir küçük araç içine mini motokaravan arayışı içinde olduğunu düşünüyorum.
İlgilenirlerse kendileri ile de fikir alışverişinde bulunabiliriz.)
Hepinize kolay gelsin,
Rüzgar

Sayın Rüzgar,
İlginize çok teşekkür ederim. Benzer uygulamaları düşünen ve uygulayan birilerinin olduğunu bilmek bana da cesaret veriyor. Başlangıçta ben de aynen bu şekilde kutulu bir sistem düşünmüştüm. Benim aracım orjinal koltuklu olanlarından. Arka üçlü koltuğu feda edebilseydik çok daha ergonomik bir sistem oluşturabilecektik ancak arka koltukta yavrumuzun seyir emniyetini sağlayabilmek adına koltuğu söktüremedim. Arka üçlü koltuk arkasında dikey vaziyette koltuğa birleşik kalacak şekilde katlanabilir mdf den bir sistem düşündüm ve bunu uygulamaya çalışıyorum. Arka üçlü koltuk öne katlandığında yatak bunun üzerine oturacak. Geri kalan malzemeler çingene göçü misali ortalıkta olacak. Karavan-kamper türü orjinal birşey olsun gibi bir iddiam yok. Rahat edemezsem çadırda yatarım ama sıkışık da olsa zor durumda kaldığımızda içinde yatabilecek olmanın güvenini yaşamak istiyorum. Şimdilik üzerine yük bindiğinde yatağın ağırlık dağılımını ve dengesini sağlamaya çalışıyorum. Çalışacak yer sorunum olduğu için yalnızca pazar günleri çalışabiliyorum bu da işleri uzatıyor.
Bu tür küçük araçlarla ilgili kamp ve gezi deneyimlerinizi paylaşırsanız, ben ve benim gibi düşünen arkadaşlar için yol gösterici olacağı inancındayım. Zira bu aralar çevremdeki hemen herkesin ''tabi neden olmasın'' demelerine rağmen içten içe bana deli gözüyle baktıklarını sezinliyorum. Saygılar...

Tuvaletlerin üst kısım hep aynı ama alt kısmı değişik ölçüde olanları da var. Daha küçük hacimlisini seçtiğinizde yükseklik de azalıyor. Alt deposu küçük olanı sanırım Metro markette görmüştüm.

http://www.fiamma.it/products/QMP.asp?Fam=P06

Merhabalar, ben de çekme karavanımız için gereken tuvalet konusunu metro markette satılan porto potti marka bir wc ile çözdüm. kimyasallarıda satılıyor. tuvalaet yaklasık 120 tl civarıydı geçen yıl.

Ben bugün bu işi çözdüm bi-pot 500 siparişi verdim http://www.marintek.com.tr/marintekdeniz/?catId=14&pId=3510 dan,sayemde stokta sıfıra düştü,telefona biraz geç cevap veriyorlar,amaçları cingıllarını ezberletmekse ben ezberledim,almadan önce aradım ellerinde varmı diye.Ayrıca tam orta bir ölçü aldım 15-13 lt ,34 cm yükseklik benim işimi görüyor,eğer büyüğü gerekirse alt kısmını fsirin in söylediği gibi büyüğünden alablirim,ilave olarak.Herkese çok teşekkür ederim yardımlarından dolayı.
Koku kesiciler hakkında bilgi almadan önce benim bulabileceğim bir ürün var,onun performansına göre belki bu ürün konusunda koku kesici alan arkadaşlara yardımcı olabilirim, bu ürün kısmen bizim kimyasal alanımıza giriyor.Yurt dışından getirip kemik fabrikalarında deneme yapmıştık eğer şirket hala getiriyorsa sanırım herkese faydam olur.

Merhaba arkadaşlar,
Portatif tuvaletlerin tahret musluğu veya aynı işlevi görecek aparatı varmı acaba?

Gerek portatif ve gerekse kasetli tüm karavan tuvaletleri Avrupa orijinli olduklarından teharet için kendimiz bazı yöntemler uyguluyoruz.
a- Sabit kastli tuvaletlerde teharet borusunun geçeceği oyukları oturma tahtasına oyarak boruyu geçirebiliyoruz. En başa da teharet musluğu monte edince aynı evlerdeki gibi rahat bir kullanım elde edebiliyoruz.(Bir ara karavanımdan fotoğraf çekip buraya eklerim.)
b- Döner kafalı kasetli tuvaletlerde kafa hareketli olduğu için boru yerine flexsibl bir hortum kullanmamız gerekmektedir.
c- Portatif tuvaletlerde ise (porta-potti) bir mini el duşu yardımı ile önden yaklaşarak bu işi halledebiliyoruz.
Tabii genel bir yaklaşım olarak duş tuvalet kabininideki duş ünitesini tuvalete çekerek de (bkz c) bu işi halledebiliyoruz.
İşte bu bilgiler hiç bir dış kaynaklı katalogda yer almıyooor maalesef !... ;D

(Not; Kasetli tuvaletlerde oturma tahtasını değilde gövdeyi delerek boruyu buradan içeriye doğru uzatmayı deneyeceğim bir dahaki sefere.)

Bir ara metro ve bauhausta mavi kem ve pembe koku giderici satılıyordu. Artık satılmıyor. Denizciler herhalde atıklarını denize attıkları için kem satmıyorlar, sadece koku gidericiler var. (veya ben bulamıyorum) . Kem alınacak güncel bir yer bilen varsa seviniriz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.