KARAVAN DÜNYASINA ADIM ATMAM;PSA MOTOKARAVAN PROJEM

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 134
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,509
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mdr

Zirve
Yer
Yalova
Degerli Karavan dünyası dostları..

Nihayet bende bu virüse bulaştım..Daha bugün Doktor kontrolünden geliyorum.

Gereken tetkikler. momografi ve testlerden geçtikten sonra.

Doktorum kesin teşhisi koydu....İsmail bey..1 yıla kalmadan karavan sahibi olmazsan..seni mutlaka

ameliyat etmemiz gerekir dedi.. ;D ;D

Ne yapalım..siz dostlardan bu konuda yardım bekliyorum..

Etiketler
Ynt: KARAVAN DÜNYASINA ADIM ATMAM;PSA MOTOKARAVAN PROJEM

:smiley: hayırlısı olsun...

İsmail bey,
Böyle hastalık dostlar başına diyelim, sizede acil şifalar diliyorum vede eminim ameliyat işi çok gecikmez.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Latife bir yana..

çekirdek aileyiz..Karı-koca 2 çcugumuz var..Onların gerek okulları gerekse işleri dolayısı ile yuvadan uçmaları sebebiyle..artık özümüze döndügümüzü düşünüyorum. :smiley:

Düşüncem yılda en az 2 defa uzun soluklu diger zamanlarda ise 2-3 günlük kaçamaklarla tatil yapmaktır.Evde baglasan durmayan biriyim.Offroad forum sayfalarından bilen bilir beni..her hafta olmasa bile 15 güne bir mutlaka kaçarım..
Karavan yaşamına bir yerde hazırız..yani..Eşim ve ben ister çadırda olsun..ister sıkışık durumda kalsak..(eskiden 2005 yılında içi döşeli transporterimle idare ederdik.) her şartta tatil yapmayı seven biriyiz.Dogda olmak..bizler için olmazsa olmazlarımızdandır.

Sizlerin açtıkları o bilgi birikimlerinizi aktardıklarınız topiklerden de edindiklerime göre şöyle bir düşüncem var.

Mutlaka PSA grubu 12m3 bir panelvan tipi araç almam lazım.İçindeolmazsa olmazım..sabit 2 kişilik yatak.Mutlaka duş,wc olacak,gardrop tipi dolap,oturma grubu(gerekirse 1 kişi isterse ) misafir olursa yatabilsin.Mutfak ünitesi..yaşam aküsü,ısıtıcı trumatik türü, bol bol dolap olmalı diye düşünüyoruz.Düzenli..tertipli oldugumuz içinde bunlara dikkat ediyoruz.
Şimdi arkadaşlarımızdan bazıları neden psa olmalı diye sorabilirler.Eee bunları sizlerin yazdıklarından çıkartıyorum.Bir defa 10m3 yukarda yazdıklarıma imkan vermiyor gibi.15 ve üzeri olanlar ise..bazı konularda sıkıntı yaratacagından..hiçbir zaman 2+1 bilemediniz extra 1 kişiyi daha geçemeyecegi için olmayacak şeyler için büuügünü düşünmüyoruz.Uygun olursa..diger karavan olabilecek araçlara da bakabilirim.

Daha önceki yazdıklarımda da anlattıgımı gibi..ömrü hep çalışmakla geçmiş..biriyim.Daha şurada 5-6 yıldır kendime bakmaya başladım..ama bu tip konulara fazlaca ucundan,köşesinden girmemiş biri olan ben kendimin karavan yapmını beceremeyecini düşündügümden..2 çarem oldugunu..ya sizler gibi bu işte mesafe katetmiş bir arkadaşa; ya bu işte profesyonelce karavan yapan firmalara yaptıracagım.

Yada..şansıma idealimdekine uyan bir satılık karavana rastlarsam..alacagım..Hatta bunun için forumdan çogu arkadaşa s.comdaki satılık karavanlardan " bu nasıldır sizce.." tarzı sorularım oldu..

Buyrun..durum bu..düşünce olarak yukarıda yazdıklarım ama..bunun maddi boyutu da araç dahil 30-35.000 arası olmalı diye hesaolıyoruz..Arazi aracımla takas olursa bu rakam 10 daha yükselir gibi..bakalım..

Evet dostlar benim derdim doktorun dedigi gibi tedavi edilebilir mi ?? :D :D

Niyazi bey güzel dilekleriniz için teşekkürler.
Bir arkadaş sormuştu.." karavan yaşamına hazır mısınız "diye..

içişleri bakanı..benden de hazır..Hem yaşam tarzı olarak..hemde bilgi birikimi olarak..Wilkonun karava programınıdan tutunda..gezenbilir karavan sayfasına kadar hatmetmiş. ;D Benim şansım..ve şanssızlıgım bu abi.. :D :D

Sagolsun..kendisi beceriklidir.Kır yaşamını dogayı çok sever..Günlerce kalsak sıkılmaz..Bir sorgulamam lazım..soyu göçebelere dayanıyor olmasın... :D :D :D

Yani...ameliyat olacagım sonuçta diyorsun.... ;D

sisdagili61' Alıntı:
İsmail bey,
Böyle hastalık dostlar başına diyelim, sizede acil şifalar diliyorum vede eminim ameliyat işi çok gecikmez.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

İsmail Bey, şimdiden kutlarım. Evet sizin hastalığınızın çaresi var; üstelik hekim de sizsiniz...

Kısaca da olsa değinmek istediklerim (şimdilik):

*Zihni hazırlığınız tamam; bu bence en önemlisi.

*12 M3 PSA, başta Avrupa olmak üzere, denenmiş ve bizde de en yaygın kamper yapılan araç.
Türkiye'de son dönemde, özellikle 15 m3 bir hayli popüler ama... :-\

*Klasik bir iç düzen, 2+1 için en uygunu. ( Arkada sabit yatak, sağda mutfak, solda banyo, banyo
önünde oturma grubu, oturma grubu ve sürücü koltuğu ile birlikte tek kişilik yatak, yolcu koltuğu
arkası ve girişin sağında buzdolabı....) Bunun dışında, kendi gerekinmelerine göre iç düzen yaratanlar
da oldu; esinlenebilirsiniz.

*Kendiniz yapmayacağınıza göre;
1. Hazır bir araç almak,
2. Ya da yaptırmak.
a. Becerikli ve güvendiğiniz birine,
b. Profesyonel bir firmaya yaptırmak seçenekleri var dediğiniz gibi. Kararı siz vereceksiniz artık...

*Maliyet= Araç+kullanılacak olan malzeme ve ekipmanın niteliği+yapım bedeli; uzar gider bu...
İsteyeceğiniz donanıma bağlı olmakla birlikte, 30.000-35.000 yetmez sanıyorum...

Kolay gelsin.
Cavid Sezen :smiley:

Cavit bey ; güzel analiziniz için baştan teşekkür ederim.

Bencede 30-35 aralıgı biraz sıkıntılı olacak gibi.Ama nerede bu rakamı geçerim diye hesap ediyorum.

Maliyet:
1-Araç 15-17 olsa.
2-iç döşeme malzeme dahil 15 olsa. (iç yalıtım,düşündügüm mobilyalar,banyo,mutfak ,pis su,temiz su tankları dahil.
3-ısıtıcı extra 1000 tl olsa
4--buzdolabı sanırım 400-500 gibi
5-karavan dönüşüm masrafı 500
6-lcd tv..bende var
7-solar panel,invertör v.s ??
8-unuttuklarım ve yaklaşık ederi nedir :??

Hayırlı olsun İsmail Bey.
Gelişmeleri ben de izlemek istiyorum.
kolay gelsin.

Teşekkürler Gültekin bey..teşekkürler..

hep beraber izleyecegiz anlaşılan..

Gültekin' Alıntı:
Hayırlı olsun İsmail Bey.
Gelişmeleri ben de izlemek istiyorum.
kolay gelsin.

İsmail Bey,

-Hayat Fani, Ölüm ani...

Madem, karavan virüsü size bulaşmış
İlgili ilan sitelerinde çok güzel , her bütçeye göre karavan var.
Bütçenize göre alın bir karavan, hemen gezmeye başlayın.

-İki gönül bir olunca samanlık seyran olurmuş.

Madem, eşinizde karavan yaşamını seviyor.
Lüks aramayın.

Karavan yapmak o kadar zor ve sıkıntılı bir iş ki???

Herşey gönlünüzce olsun.

Çok teşekkürler Bülent bey..

bakalım zaman neyi gösterecek..belki gönlümüze ,kesemize göre buluruz..belki araç alıp yaptırırız..

İsmail bey topik hayırlı olsun.Sanırım virüs yayılmaya başladı.Bir söz vardır.Göç yolda düzülür derler.Siz topikleri okuyun nasılsa bir yol çıkar.Elimizden gelebilecekler konusundada tüm sitedeki arkadaşlar sorularınıza hayır demiyecektir.Haydi hayırlısı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri