Karavan - Camper Yaparken Gerekli Malzemeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 111
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,465

Etiketler

Ynt: Karavan - Camper Yaparken Gerekli Malzemeler

Atilla Ağabey
Dosyayı bana da gönderirmisin?
Çok teşekkür ederim
Saygılarımla
Ercan

hbercan@hotmail.com

Dosya indirme sorunu var sanırım. Dosya paylaşmak için pratik, güvenli, ücretsiz ve kesintisiz bir site. Dosyaları buraya yükleme imkanınız olursa herkes rahatça erişebilir.
https://www.box.com/

Merhaba Atilla Bey ve tüm takipçi doğa sever dostlar,

Öncelikle bu sitenin, yeni karavan severler için bir derya olduğunu belirtmeliyim. Tüm katılım ve paylaşımlarıyla bilgi dağarcığımızı zenginleştiren siz ve siz gibi yaklaşan dostlara ve bu olanağı sağlayan site hazırlayıcılarına teşekkür etmek isterim.

Ben karavan sahibi olmaya karar verdiğim halde, ihtiyacımı doğru belirlemek adına kah hazır almaya düşünen, kah yapamasam da yaptırırım deyip, acele etmeden beklentilerini zamana yayan, yeni sayılabilecek, bir üyeyim.

Konuyu açtığınızın üzerinden 2 seneyi aşkın zaman geçmiş yeni fark ettim ama, olanak dahilindeyse değerli paylaşımınıza sahip olmayı bende arzu ediyorum.

Aslında , 15 yada 17 m3 bir araçtan, seyirde 1+3, toplam 4 kişilik bir kamper sahibi olabilme hayali kuruyorum. 2 kişi için tekli, birde çift kişilik yatak olabilse mükemmel olacak. Bu nedenle ayrıca tavsiyeniz olabilecek yerleşimle alakalı resim yada pdf dosyalarına da sahipseniz, onlarıda göndermenizden büyük menuniyet duyarım.

Mail adresim: alpaslan.yarar@tekso.net

Tekrar emeğinize sağlık...
Alpaslan

Atilla abi dosyayı indiremedim,zahmet olmazsa bana da gönderebilir misin?Teşekkürler...
umut_aksoy_71@hotmail.com

bariscim' Alıntı:
Aslında , 15 yada 17 m3 bir araçtan, seyirde 1+3, toplam 4 kişilik bir kamper sahibi olabilme hayali kuruyorum. 2 kişi için tekli, birde çift kişilik yatak olabilse mükemmel olacak. Bu nedenle ayrıca tavsiyeniz olabilecek yerleşimle alakalı resim yada pdf dosyalarına da sahipseniz, onlarıda göndermenizden büyük menuniyet duyarım.

http://www.roadtrek.com/motorhome.aspx

Buradaki tasarımı bir inceleyin. Toplam 4 tek kişilik koltuk yerleştirmişler. Koltukları ikişer ikişer kullanarak her birine tekli yatak yapmak mümkün. (Benim şu an kafamdaki tasarım.)

Sayın Bekir Kemal Bey,

İlginize çok teşekkürler. Ben bu siteye denk gelmemiştim.

İlk bakışta, gerek ön gerek arka yatak düzenlerine geçişte boşlukları nasıl dodurduğunu tam anlamadım ama heralde detayı vardır. İncelemeliyim.

Sitede (Gezenbilir'de) ,başka konular içinde, Karavanın yaşam bölümü olarak anılan kupa kısmında seyir halinde yolcuya izin verilmiyor diye açıklamalara rastlıyorum. Ancak bir yandan da karşı görüş gibi olabilir, belki de temenni dir, olabileceği doğrultuda fikirlere de rastlıyorum. Acaba böylesi bir uygulamada trafik ruhsatı yine 1+1 veya 1+2 diye mi çıkar? [Belki benim gözümden kaçtı, Gezenbilir'de salt bu konunun tartışıldığı bir bölüm var mı?]

Alpaslan Yarar

bariscim' Alıntı:
Sitede (Gezenbilir'de) ,başka konular içinde, Karavanın yaşam bölümü olarak anılan kupa kısmında seyir halinde yolcuya izin verilmiyor diye açıklamalara rastlıyorum. Ancak bir yandan da karşı görüş gibi olabilir, belki de temenni dir, olabileceği doğrultuda fikirlere de rastlıyorum. Acaba böylesi bir uygulamada trafik ruhsatı yine 1+1 veya 1+2 diye mi çıkar? [Belki benim gözümden kaçtı, Gezenbilir'de salt bu konunun tartışıldığı bir bölüm var mı?]

Bu konu muhtelif başlıklar altında zaman zaman gündeme gelir. İlle de ayrı bir başlık isterim derseniz:

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=71865.0

Atila bey (atiladi) arada bir 1+1 dışında bir seçeneğin yasal olarak mümkün olmadığını iddia eder. Ben de her seferinde bunun yasal dayanağını sorarım. O da konuyla ilgili mevzuatın tümünü içeren kanun ve yönetmeliklere gönderme yapıp somut bir şeyler söylemekten kaçar. Kısacası bu konuda muhtelif rivayet ve şayialar dışında ortaya konan somut, net bir şey yok.

Benim gördüğüm kadarıyla aracınızda ABS varsa, yolcu koltuklarınızın tümü CE belgeli ise ve oturacak kişi sayısı kadar yatacak yer gösterebiliyorsanız 1+1'den daha çok sayıda kişi için karavan ruhsatı alınamaması için bir sebep yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.