Karavan Camı İmalatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karavancı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 144,506
Ynt: Karavan Camı İmalatı

Merhaba mb 100 alkovenli karavanımın iki camini seramik fırınımda 130 derecede pleksiyi ısıtarak ilkel şartlarda presleyerek yapmıştım. Çok guzel olmuştu. Fakat yapılacak iş değil. Sizin kurdugunuz sistem cok başarılı. Butun iş presste. Umarım talepleriniz doğrultusunda işleriniz guzel gider. İletişim bilgilerinizi eklerrseniz kayit ederiz. Belki bizim de bir gun yolumuz duser. Sevgiler.

Etiketler

insel' Alıntı:
Merhaba mb 100 alkovenli karavanımın iki camini seramik fırınımda 130 derecede pleksiyi ısıtarak ilkel şartlarda presleyerek yapmıştım. Çok guzel olmuştu. Fakat yapılacak iş değil. Sizin kurdugunuz sistem cok başarılı. Butun iş presste. Umarım talepleriniz doğrultusunda işleriniz guzel gider. İletişim bilgilerinizi eklerrseniz kayit ederiz. Belki bizim de bir gun yolumuz duser. Sevgiler.
İlginiz için teşekkür ederim.Sizin de elinize sağlık.Yapılan işin kötüsü olmaz.
Ben çok eski bir karavancıyım. Bir defasında karavanım için cama ihtiyacım oldu.İmalatçı firma beni hem maddi olarak hemde diyaloglar açısından o kadar çok üzdü ki o an bu işi yapmaya karar verdim.Bu günlere nasip oldu
Bu konuda çok kafa kırdım çok uğraştım çok malzeme harcadım ama sonunda güzel birşeyler ortaya çıkınca her şeye değdi.
Ben Antalya'dayım ne zaman yolunuz düşerse beklerim bir çayımı içersiniz.

Ellerinize sağlık.çok başarılı bir çalışma olmuş. Ben de üretici firma ile görüşmüştüm burunlarından kıl aldırmıyorlar. Tekler ya bu piyasada bir cama servet istiyorlar. Ben karavanımı sattım ama yine de cam imalatı yapmanıza çok sevindim. Tekrar karavancı dostlara ve size hayırlı olmasını dilerim.

Hayırlı olsun, imalatlarınız orjinallerini aratmayacak gibi görünmekte, umarım fiyatlarda uygundur.

Merhabalar Serdar Bey,
pleksiglas adıyla bilinen akrilik malzeme doğası gereği UV ışınlara en dayanıklı plastiklerden biridir. Bu nedenle otomotiv endüstrisinde stop lamba camları için en çok kullanılan plastik türüdür.

PetG nin standart hali UV dayanımlı değildir; üretimi sırasında hamuruna eklenecek bazı katkılarla UV dayanımı sağlanabilir ancak yine de akrilik kadar dayanıklı olmayacaktır, bilginiz olsun...

srd5330' Alıntı:
Ellerinize sağlık.çok başarılı bir çalışma olmuş. Ben de üretici firma ile görüşmüştüm burunlarından kıl aldırmıyorlar. Tekler ya bu piyasada bir cama servet istiyorlar. Ben karavanımı sattım ama yine de cam imalatı yapmanıza çok sevindim. Tekrar karavancı dostlara ve size hayırlı olmasını dilerim.

Teşekkür ederim.

theta' Alıntı:
Merhabalar Serdar Bey,
pleksiglas adıyla bilinen akrilik malzeme doğası gereği UV ışınlara en dayanıklı plastiklerden biridir. Bu nedenle otomotiv endüstrisinde stop lamba camları için en çok kullanılan plastik türüdür.

PetG nin standart hali UV dayanımlı değildir; üretimi sırasında hamuruna eklenecek bazı katkılarla UV dayanımı sağlanabilir ancak yine de akrilik kadar dayanıklı olmayacaktır, bilginiz olsun...

İnternetten yaptığım araştırmada PET-G nin bana cazip gelen tarafı aşırı saydamlığı ve dayanımının pleksiye göre çok daha fazla olmasıydı ama maalesef sadece renksiz halde satılıyor ve istediğiniz an bulabilme imkanı maalesef yok.Daha sonra film kaplatmak gerekiyor ki bu da artı bir maliyet getiriyor.O sebeple akriliğe devam diyorum.
İlginiz için teşekkür ediyorum.

egean.tr' Alıntı:
Hayırlı olsun, imalatlarınız orjinallerini aratmayacak gibi görünmekte, umarım fiyatlarda uygundur.

Teşekkür ederim.En iyisini yapmaya gayret ediyorum.
Fiyat konusunda daha önce bende çok çektiğim için merak etmeyin çok uygun. :smiley:

Karavancı dostlara bir güzel haber daha,

Artık camı paket halinde üretiyorum.Size alıp sadece paket içeriğindeki dört beş vida ile monte etmek kalıyor.

Örnek numunenin resimlerini ekledim.
İstenilen ölçülerde imalat yapıyorum.
Camlar 90 dereceye kadar açılabilir ve çift kattır.
Araç dışında kalan çerçeve plastikten üretilmiştir.Kesinlikle sudan etkilenmez.
Ürün her türlü malzeme bozulmalarına karşı tarafımdan sınırsız garantilidir.

3 11

3 12

3 5

3 2

Bir sonraki adım sineklik ve güneşlik takımı.
Çalışmalar ve imalat aşamaları devam ediyor.
Camlarda hiç beklemediğim bir talep oldu o sebeple biraz daha zamana ihtiyacım var ama onu da en güzel haliyle bitirip yayınlıyacağım.

karavan1953' Alıntı:
İnternetten yaptığım araştırmada PET-G nin bana cazip gelen tarafı aşırı saydamlığı ve dayanımının pleksiye göre çok daha fazla olmasıydı ama maalesef sadece renksiz halde satılıyor ve istediğiniz an bulabilme imkanı maalesef yok.Daha sonra film kaplatmak gerekiyor ki bu da artı bir maliyet getiriyor.O sebeple akriliğe devam diyorum.
İlginiz için teşekkür ediyorum.

Rica ederim, doğru karar, kolay gelsin...

Ellerinize sağlık camlar çok güzel görünüyor, kısmet olursa ben de yakında kendi panelvandan karavana dönüşüm işlemime başlayacağım. Cam olayı beni çok düşündürüyordu çookk sevindim ;D ;D ;D ;D

dtunique' Alıntı:
Ellerinize sağlık camlar çok güzel görünüyor, kısmet olursa ben de yakında kendi panelvandan karavana dönüşüm işlemime başlayacağım. Cam olayı beni çok düşündürüyordu çookk sevindim ;D ;D ;D ;D

Teşekkür ederim.Siz başlayın gereken ne ise yardımcı olurum.

Serdar bey imalatlarınız çok şık duruyor. Karavancılar için büyük bir eksiklikti cam işi, elinize sağlık iyi günler dilerim. Halil ÇETİNER ANKARA.

ta2mzı' Alıntı:
Serdar bey imalatlarınız çok şık duruyor. Karavancılar için büyük bir eksiklikti cam işi, elinize sağlık iyi günler dilerim. Halil ÇETİNER ANKARA.

Teşekkür ederim Halil kardeşim.Elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR