Karavan Camı İmalatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karavancı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 98
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 144,686

Etiketler

Ynt: Karavan Camı İmalatı

bulent kocoglu' Alıntı:
Beklenen sevindirici bir gelişme
Ancak
Biraz daha bilgi lütfen
Cam mı ,plexi mi, sineklik , gölgelik ekleyebildinizmi?

Merhaba,

Camları pleksiden vakum press yöntemiyle kalıba presleyerek imal ediyorum.
Siz camın ölçüsünü veriyorsunuz eğer standart ölçülerde ise elimdeki kalıplara göre camı basıyorum elimde o ölçüde kalıp mevcut değilse yani piyasada bulunan karavanların cam ölçülerinin dışında bir ölçüde ise verilen ölçüye göre kalıp hazırlatıp camı basıyorum.
Camlar çift katlıdır.
İstediğiniz renk pleksi kullanılır.

Sineklik ve gölgelik konusuna gelince ;
karavan gövdesine içten monte edilen tipte ithal olanın benzeri üzerinde çalışmalarım devam ediyor gölgelik malzemede biraz sıkıntı çekiyorum.Onu da ucuza bulabileceğim bir yere ulaşırsam oldukça hesaplı bir şekilde satışa sunacağım.

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=101968.0#ixzz2upCr1CMC

Plexi camlar genellikle kasaya montaj sırasında çatlıyor veya kırılıyor - Özellikle köşelerden-
Bu kısımları biraz daha kalın veya sağlam yapmakta yarar var

rast' Alıntı:
Birkaç resim ekleyebilirmisiniz,yada özelden gönderin.

Üstadım yaptıklarımı hemen ulaştırma heyecanıyla kargoladığım için resim çekmeyi açıkçası akıl edemedim.
Haklısınız hatırlatma için teşekkür ederim.İlk fırsatta çekip burada yayınlayacağım.

Bu imalatı tekne için hatch yada lumboz olarak çeşitlendirebilirseniz sanırım müşteri potansiyeliniz o nisbette artar

bulent kocoglu' Alıntı:
Plexi camlar genellikle kasaya montaj sırasında çatlıyor veya kırılıyor - Özellikle köşelerden-
Bu kısımları biraz daha kalın veya sağlam yapmakta yarar var
Bülent kardeşim günaydın.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim.
Bir taraftan cam imal çalışmalarımı devam ettirirken bir taraftan da daha mukavim bir malzeme arayışındayım ama malesef standart pleksilerin dışında birşey bulamıyorum.Daha kalın malzeme kullanmayı elbette düşündüm ancak preslemede sorunlar çıkıyor.Bağlantı yerlerini çift kat yapayım desem bu defa da aluminyum çıtaya kalın geliyor.Anlıyacağınız pek esneme şansımız yok.

rast' Alıntı:
Bu imalatı tekne için hatch yada lumboz olarak çeşitlendirebilirseniz sanırım müşteri potansiyeliniz o nisbette artar

Evet o konuyu düşünüyorum ancak bir üstte bahsettiğim gibi malzeme arayışlarım devam ediyor.Standardın üstünde birşeyler yapma arayışındayım.Malum her tür malzeme için denizde şartlar daha zor.

Nihayet pleksiden çok daha dayanıklı (15-20 kat) çok daha şeffaf,saydam,UV katkılı ve antişok bir malzeme bulabildim.
Malzemenin adı Pet-G levha.İnternetten özelliklerine bakabilirsiniz.
Bundan böyle imalatta bu malzemeyi kullanıyorum.

Mrb...Yazınızı ilgiyle izliyorum...Pet-G malzemesiyle imalatınızın son durumu, imalat detayları ve en önemlisi fotoğrafları ? Uygulanmış fotoğraf örnekleri varsa harika olacak... :smiley:

Merhaba,

Şifrem doğru olmasına rağmen nedense siteye "karavancı" olarak giremedim.Şu an "karavan1953" olarak giriyorum.
Epeydir siteye konu ile ilgili olarak birşeyler yazamadım resimleri ekleyemedim.
Oldukça yoğun bir sezon geçti pek çok karavanın camlarını yeniledik ve yeni karavanlara camlar ürettik.
Bu arada hidrolik presi son sistem vakum press ile değiştirdik.Şimdi çok çok daha şık camlar üretiyoruz.
Şimdilik bilgi olması açısından birkaç resim ekliyorum.İlerleyen zamanlarda daha başka resimler ve bilgiler ilave edeceğim.

DSCF1010

DSCF1015

DSCF1014

1 3

KaravanaSam' Alıntı:
Bu camları çerçevesi ilemi yapıyorsunuz yoksa tek cam olarakmı.

Montaja hazır vaziyette komple imalat yapıyorum.Menteşesi menteşe çıta altı contalama lastiği vidaları gizleme dekor lastiği ile birlikte gönderiyorum.

İsteğe göre
cam kilit mandalları
cam sabitleme kolu
Çerçeve lastiği
da elimde mevcuttur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri