Karantina Günlerinde Dostlardan Haber Almanın Önemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drares Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 117
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,059

Herkese selam. Bugün aldığım üzücü haber üzerine bu başlığı gördüm. Pazar gece test yaptırmıştı. Bugün telefonla arayıp test sonucunun pozitif olduğunu söylediler. Kan testi ve ciğer filminde herhangi bilet çıkmamıştı oysa. Ona güvenerek de işe gittim 1 gün. Evde eşim ve 2 çocuğum da var. Eşim kendini kötü hissediyor. Bugün ona da test yaptırdık. Sonuç umarım negatif çıkar. Aslında beni üzen şey iş yerinde de bir çok vaka olmasına rağmen üretime devam edilmesi. İnsanların sağlıklarını hiçe sayılması. Türkiyede ki en büyük firmalardan birinde çalışıyorum ama buna rağmen hiç bir şekilde işçi sağlığına önem verilmediğini görüyorum. Ben ya da sevdiklerim hasta olduktan sonra çalışmanın hiç kıymeti yok bence. Kaldı ki savaşta değiliz. Savaşta olsak canımız pahasına gerekirse çatışırız. Çok şükür değiliz ve iş verenlerin vurdumduymazlık sayesinde bu zor günlerde hasta olmaz pahasına çalışmak zorunda bırakılıyoruz.

Herkese selam. Bugün aldığım üzücü haber üzerine bu başlığı gördüm. Pazar gece test yaptırmıştı. Bugün telefonla arayıp test sonucunun pozitif olduğunu söylediler. Kan testi ve ciğer filminde herhangi bilet çıkmamıştı oysa. Ona güvenerek de işe gittim 1 gün. Evde eşim ve 2 çocuğum da var. Eşim kendini kötü hissediyor. Bugün ona da test yaptırdık. Sonuç umarım negatif çıkar. Aslında beni üzen şey iş yerinde de bir çok vaka olmasına rağmen üretime devam edilmesi. İnsanların sağlıklarını hiçe sayılması. Türkiyede ki en büyük firmalardan birinde çalışıyorum ama buna rağmen hiç bir şekilde işçi sağlığına önem verilmediğini görüyorum. Ben ya da sevdiklerim hasta olduktan sonra çalışmanın hiç kıymeti yok bence. Kaldı ki savaşta değiliz. Savaşta olsak canımız pahasına gerekirse çatışırız. Çok şükür değiliz ve iş verenlerin vurdumduymazlık sayesinde bu zor günlerde hasta olmaz pahasına çalışmak zorunda bırakılıyoruz.

Cihan bey çok geçmiş olsun, bir an önce sağlığınıza kavuşmanız dileği ile.

Geçmiş olsun.

Geçmiş olsun , bazı işletmeler üretim durdurup ücretli izine çıkardı , Allah yardımcınız olsun .

......Bugün telefonla arayıp test sonucunun pozitif olduğunu söylediler. .....
Acil şifalar dilerim.
İnşallah durumu ailecek hafif atlatırsınız.

Hangi sektörde çalışıyorsunuz bilmiyorum fakat tarım,gıda sektörü ve yaşamsal değeri olan ürün ve ekipmanlar üreten bir yerse, üretimin tamamen durması tüm ülkenin krize girmesine yol açar.

Çalışma ve sağlık bakanlıkların ortak yönetmelik çıkarması ,çalışan sayısının ve çalışma koşullarının bu yeni duruma göre ayarlanması,uyulmaması durumunda firmalara ağır cezalar verilmesi gerekiyordu.

Benim gördüğüm bazı şirketlerde de maalesef insanlar sanki salgın yokmuş gibi laubali, içli dışlı davranıyorlar.Sosyal mesafe ve hijyene dikkat etmiyorlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR