Karadeniz Kıyılarında 2700 Km.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tango Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 68
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,742

tango

Zirve
Yer
SAKARYA
Karavan dostları eksikleri olsada camp aracımızla Safranboludan başlayan ve Trabzon uzungöl;de son bulan gezi planımızı sonunda gerçekleştirdim.Gerçekleştirdim ama öncesinde uzun bir hazırlık ve planlama dönemi geçirdim.
Bu arada unutmadan aracımı hazırlarken buzdolabı knusunda yardımlarını esirgemeyen İLKER (İlker72) ve YUSUF (yaybek) beylere sonsuz teşekkürler başlarını bir hayli ağrıttım.
Rota olarak Safranbolu - Amasra-(sahilden Cide-Doğanyurt-Çatalzeytin-Abana-Ayancık )-Sinop-Samsun-Ordu-Gresun-Trabzon ve Uzungöl;ü seçtim

DCAM0084

DCAM0094

DCAM0098

DCAM0004

DCAM0009

Etiketler
Ynt: KARADENİZ KIYILARINDA 2700 KM.

Bu gezinin en üzücü tarafı kameranın ufak bir kaza geçirmesi ve malesef görüntüler böyle.
Safranboludan Amasraya geçip orda hem cocukların deniz keyfi yapması ve gece konaklama yapmaktı.

Grnt000

Grnt007

Grnt007

Ynt: Karadeniz Kıyılarında 2700 Km.

Amasra öyle kalabalık geldiki biraz yol yapıp öyle konaklayalım dedik ve Çakrazla Meydan arasında bir koyda küçük bir kamp yeri bukduk Kampyeri küçük ama hoş bir yerdi[attachment=1][attachment=1] (akkonak köyü Abdullah Akarsu tel :543-3957752)elektirk duş-wc sahil mevcut 15 tl

Grnt001

Amasra ile Sinop arası sahilden baya zorlu ve uzun bir yol (o yolu seçtiğime pişman oldum bazı anlarda

DCAM0044

Grnt019

Grnt020

Grnt021

Sinopa tahminmden geç vadım tabi konaklamak için notlarımdan yararlandım Ulusal kamp ve karavan sitesinden edindiğim listeden Gazi Orman Kampını aramaya başladım halktan yardım bulmayınca sahilde bir yere park ettim bayağı geç olmuştum ve yol beni bayağı yormuştu sivil polis ekibinin yardımı sonrası onların eşliğinde Gazi orman kampına eskortlu bir giriş yaptım.
Ve ertesi gün Sinop ve Sinop Erfelek Şelaleleri

DCAM0018

DCAM0020

DCAM0017

DCAM0029

DCAM0031

Ve devamı Erfelek sıralı şelaleler cocuklarla tırmanmak zorlasada bir kaç tanesi görmek yetti

DCAM0039

DCAM0035

DCAM0024

DCAM0038

DCAM0037

Planıma göre yola devam edip Samsun Alaçam Çamlık Kampında konaklamaktı.Ama yolun akışına kaptırıp o yeri geçtiğimizi Samsun merkezde anladım.Adres sormak çok zoruma gitsede birkaç kişiye danıştıktan ve doğru cevap alamayıp son denememde yardımcı olan Samsun İtfayiye görevlerine buradan teşekkürler.Yeni açılmış olan bir yer tarif ettiler ve yola koyulduk tarif doğrultusunda Bandırma vapurunun sergilendiği sahile ulaştık .Şaşırdım bir bakın sizde

Grnt042

Grnt043

Grnt039

Grnt033

Grnt041

Burası Bandırma plajı ve Karavan konaklama yeri 15 araçlık kapm yeri elektirik-WC-duş-plajı-24 saat özel güvenliği-temizlik elamanları olan-sahilde tertemiz örnek bir kamp ücreti 15 tl Plajdan yararlanabiliyorsunuz canurtaranı ve devamlı gezen ve ihtiyacınız varmı diye soran görevliler.

Grnt037

Grnt038

Grnt035

Paylaşım için teşekkürler bende c.tesi yola çıkçam ama karavanım yok jımny ile eşimle birlekte Artvin e dek gitçez sanırım Samsunda biraz mola vercez güvenli olması açısandan kampıngde arabanın içinde biraz uyusam yeter burasıda süper bi yer e benziyo yolu tarif edermisiniz?

Trabzon Maçka Sümela campingte gece mola.Yağmurlu bir gece idi yanından akan derenin gürültüsü ve yağmur geceyi biraz zorlaştırdı ama yorgunlukla uyku çabuk geldi.

DCAM0048

DCAM0049

DCAM0050

DCAM0051

DCAM0052

Yol çalışmaları eşliğinde bir yolculuk sonrası Sümela manastırı ve ince bir yağmur .

DCAM0056

DCAM0057

DCAM0058

Uzungöl ilk izlenimlerim betonlaşma başlamış hem aşagıda hemde yukarda köyde.Arap turist kaynıyor her yer devasa cipleri ile esnaf ayak uydurmuş arapça ilanlarla.Listelerde adı geçen 2 kamping te kamp işini bırakmışlar.Aracı belediye kampına bırakıp bir tur yaptık göl etrafında.

DCAM0064

DCAM0065

DCAM0066

DCAM0071

DCAM0072

Park yerine döndüğümde birkaç yabancı plakalı aracın yanlarına çadır kurduklarını görünce konaklaya bileceğimi düşündüm park görevlisi gecelik 20 tl deyinceye kadar elektirik yok duş yok wc yok .Peki neden 20 tl belediye fiyatı imiş ve görevlinin tavrı beni sinirlendirdi park alanından çıkp uygun bir yer aramaya başladım dre kenarında bir yer bulup yrleştim .

DCAM0075

DCAM0077

DCAM0082

DCAM0082

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri