Karadeniz- İç Anadolu İzlenimleri - 2011

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan RÜZGAR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 176
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 71,636

Etiketler

Ynt: Karadeniz- İç Anadolu İzlenimleri - 2011

Uzun bir aradan sonraaa gökten üç elma daha düştüüüü...

halilo11' Alıntı:
Teşekkürler Hüseyin abi, gene siz ve resimleriniz çok güzel cıkmış ben de izine geldiğimde Eskişehiri dolaşıyorum annem ile babam Eskişehirde yaşıyorlar onları ve Eskişehiri çok özledim
Eskişehir özleminizi bir kaç dakikalığına dahi olsa giderebilmeşsem ne mutlu bana.Teşekkürlerimle.
* * * *
egeli' Alıntı:
Sn. Rüzgar,

Gezi anılarınızı keyifle izledik. Özellikle son bölümdeki Eskişehir anılarınız, beni, benden çok da Yavuz'u çooook eskilere götürdü. Örneğin bindiğiniz tren (dekovil) vaktiyle Yavuz'un Eskişehir'de görevli olduğu dönemde mesaiye gidiş-dönüşlerinde kullanılıyormuş. Çok rüzgarlı havalarda raydan çıktığı da olurmuş. Oldukça yavaş seyreden treni, geç kalanlar koşarak yakalayabilirlermiş. Daha neler neler... ;D ;D
Ayrıca, çibörek konusunu öyle bir anlatmışsınız ki.. Keşke şu anda bir kaç tane olsa da yesek.. (Bu arada çibörek kelimesinin doğrusunu kullandığınız için, bir Tatar olarak, teşekkür ediyorum. Genelde çiğbörek veya çiybörek olarak kullanılıyor.) Çibörek= Lezzetli, güzel börek demek...
Bir dahaki gidişinizde, tava lokum, köbete, cantık gibi değişik lezzetleri de tatmanızı öneririm.

Bu güzel gezinizi, izlenimlerinizi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ediyoruz. Emeğinize sağlık..
Daha keyifli, daha güzel nice geziler dileğiyle.. saygılar.. selamlar...

Ülker&Yavuz

Değerli gezginler "egeli" lere teşekkür ediyorum.
Sizin bu yıl ki upuzun gezilerinizin yanında bizim birinci bölüm Karadeniz-İç Anadolu gezimiz biraz "fragman" gibi kalıyor ama bir sorti de ancak bu kadarına izin alabildik beyaz gömleklilerden.( Diğer sortileri kaleme alamadım henüz ama azzz sonraa)

Dekovil'e binerken taa gerilere (çok değil 65 yıl kadar), çocukluk günlerime gittim bir süreliğine de olsa.Büyükbabam demiryolu mühendisi olduğundan bu konuda epeyce "stim" yemişliğim var geçmişte.
Tabii kısa yol işler için için "Direzin" muhabbetlerini de katarsak epeyce bir güzel günlerim geçmişti mazide.
[attachment=1]
İsmet paşanın yanındaki ben değilim !... ;D

Bir dahaki seferde sözünü ettiğiniz değişik tadlara da yöneleceğim ama her halde Selma'yı spreyle uyuttuktan sonra... belki.. ;)
İlgileriniz için teşekkür ediyorum.
* * * *
aslanahmet' Alıntı:
Teşekkürler Hüseyin Ağabey.
Desteğine teşekkürler Hakan..
* * * *
Gökten elmaları beklemeye devam ediyoruz...

Direzin

Gökten üç elma daha düştü...

gezmen' Alıntı:
Çorumlular, Eskişehir'de yaşayanları kıskandılar mı acaba?.. :D
Emeğiniz için teşekkür ederiz. Bitmeseydi keşke; neyse, gelecek olanı bekleyeceğiz artık... :smiley:
Cavid Sezen

Hocam "her yerin bir güzelliği vardır mutlaka...Yoksa adamlar niye geçsin otursun oralarda ki" diye düşünürüm ama Hitit'lerden beri de epey şey değişti hani :D...Bana pek bir sıkıcı geldiydi gezerken, neyse ki uzun sürmedi.
Teşekkürler ederim,

kenanyama' Alıntı:
Selamlar
Bizede düşen elma dilimini alalım ve hem size hemde kahramanlarımıza teşekkür edelim.
TEŞEKKÜRLER
Kenan YAMA

Teşekkürler Kenan bey, elma dilimi idare etmiştir umarım...Etmediyse az sabır...Başka masallardan başka elma dilimleri gelir evelallah...

züğürt gezençi' Alıntı:
Birgün biz de böyle uzun geziler yapabilecekmiyiz acaba diye iç çekerek okuduk,izledik.Teşekkürler ve Kabin amirinizle birlikte nice gezilere dileklerimizle selamlar. :D

Büyüyünce siz de böyle uzun geziler yapacaksınııızzz !... ;D
Kabin amirimin de gözü havalarda.Yumuşasa da şööyle bir uzansak bi yanlara diye sızıldanıp duruyor.
Birlikte nice gezilere diyelim... :smiley:

yugun' Alıntı:
Çok teşekkürler Sn. Rüzgar, Sn. kabin amiri ve Mavi İVECO karavanı,... Nice gezileri mutlulukla tamamlamanızı dilerim.
Selamlar..

Teşekkürler Yücel kardeşim. Mavi İveco da artık UNESCO nun tarihi değerler listesine girdii ! ::smiley:..İstesek de satamayız artık.

eralpserper' Alıntı:
Bizlere örnek oluyorsunuz, cesaret veriyorsunuz. Çok teşekkür ederiz. Sağolun.

Umarım iyi bir örnek oluyorumdur.Bu maceradaki görüntüm örnek olmasında.. ;D

anibal_anibal' Alıntı:
Paylasim icin tesekkurler

İzlediğiniz için ben teşekkür ederim

cesuregelim' Alıntı:
Keyifle, yaşamışcasına takip ettik.Çok güzel olmuş.
Ellerinize sağlık.İyi yıllar diler,mutlu serüvenler dilerim.
Sevgiyle kalın.

Ben de size mutlu ve sağlıklı yıllar ve bol geziler dilerim...

TUGAY58' Alıntı:
abi roman yazmayı denedinmi gercekten cok akıcı olurdu sanırım , paylaşımların icin teşekkür

Gezi anılarımı ve öykülerimi bir kitap haline getirmeyi çoktandır düşünüyorum ama çok uğraşmak gerekiyor...Bir sekreterim olsun isterdim...Çok güzel olması şart değil.. ;D

CANOŞ' Alıntı:
Hüseyin Ağabey
Emekleriniz ve paylaşımınız için çok teşekkürler.
Sağlıkla ve huzurla nice geziler dilerim.
Yüreğinizden gezi coşkusu hiç eksik olmasın.

Temennileriniz için çok teşekkürler ediyorum.Yüreğimdeki çoşku sönmesin diye eşim de dua ediyor inanın.Teşekkürler.

Esinti35' Alıntı:
Sizleri izledikçe içimizdeki karavan sevgisi daha da artıyor.
Anlatımınız ve fotograflar o kadar güzelki... İyiki karavancıyız ve iyiki sizin gibi, bizleri yönlendiren ve bilgilendiren duayenimiz var.
Sağlıcaklı, Mutlu, Şanslı kalın..... Saygı ve sevgilerimizle..
Birgül-Şeref Güçlü

Samimi beğenilerini ileten Şeref ve Birgül 'lere biz de sevgi ve saygılarımızı iletiriz.
Bu gezme&yazma çabalarımın gemisi sizlerden gelen rüzgar ile yürüyor inanın..Sağolun..

buralpdi' Alıntı:
Elmadan payımıza düşeni alalım ve dilekde bulunalım,
yeni gezi yazınızda buluşmak üzere, sabırla bekleyelim
ellerinize sağlık,
selamlar :smiley:

Bu elmalar Amasya dan idi...Gezmeyen, görmeyen bu lezzeti tatmayan kalmasın..
Gezilmiş günlerimin yeni anıları sırada bekliyor ama bir başka elma bahçesi bulamadım henüz :(
Teşekkürlerimle,

Evet...Geldik bir sepet elmanın dibine..
Okuyana,katılımda bulunana da, bulunamayana da teşekkürler ederim...Bir programın daha sonuna geldik...Yapımda emeği geçen tüm arkadaş ve vatandaşlara (benzinci,garson,komi,kamp işleticisi,çaycı,kahveci,kulüp başkanı,zabıta memuru,trafik amiri,dişçi,taksici...öööyle gidiyor... :D ) teşekkürlerimle...
Hoşça kalın..

Oooooo....
Yeni sayfa düzeni ile birlikte gezi anılarımın formatı da değişmiş....
Yazılarımın arasına görseller gelirken şimdi hepsi topiğin sonuna sıralanmış !...Bir "ihtiram kıtası" sanki..
Yani kolayına kaçılan bir format..
İki satır karala, sonra fotoğrafları peş peşe sırala olsun bitsin... :eek:

Gezilerimde neyin anlatılmasını düşünmüşsem onun fotoğrafını çekiyor ya da seçiyor ve gezinin rotasına göre o fotoğraflarla ilgili anılarımı yazıyordum. ..Espriler,anılar yazının içinde kalmış görüntüleri ise taa sonlarda bir yerde.İlişkisi kopuk öylesine fotoğraflar olmuş.
Bu yazış tarzı benim formatımdı , özelliğimdi.Zordu bir bakıma..Hata kabul etmez, bir fotoğrafın sırası değişirse anlamı da bozulurdu...Uğraşırdım günlerce ve günlerce...
Sizlere güzel bir gezi anısı sunabilmek için..

Artık aynı hevesi duyabilirmiyim bilmiyorum.. :mad:

Hoşça kalın..

Hüseyin Abi,

Gezenbilir şu an "test yayınında" böyle aksaklıklar olması normal. Kısa bir sürede düzeltileceğini umuyoruz. :smiley:

RÜZGAR' Alıntı:
Oooooo....
Yeni sayfa düzeni ile birlikte gezi anılarımın formatı da değişmiş....
Yazılarımın arasına görseller gelirken şimdi hepsi topiğin sonuna sıralanmış !...Bir "ihtiram kıtası" sanki..
Yani kolayına kaçılan bir format..
İki satır karala, sonra fotoğrafları peş peşe sırala olsun bitsin... :eek:

Gezilerimde neyin anlatılmasını düşünmüşsem onun fotoğrafını çekiyor ya da seçiyor ve gezinin rotasına göre o fotoğraflarla ilgili anılarımı yazıyordum. ..Espriler,anılar yazının içinde kalmış görüntüleri ise taa sonlarda bir yerde.İlişkisi kopuk öylesine fotoğraflar olmuş.
Bu yazış tarzı benim formatımdı , özelliğimdi.Zordu bir bakıma..Hata kabul etmez, bir fotoğrafın sırası değişirse anlamı da bozulurdu...Uğraşırdım günlerce ve günlerce...
Sizlere güzel bir gezi anısı sunabilmek için..

Artık aynı hevesi duyabilirmiyim bilmiyorum.. :mad:

Hoşça kalın..

Bu gün kontrol ettiğimde fotoğraflar metin içinde yerlerinde görünüyor ancak beş fotoğraflık ara bölümlerin sonunda fotoğraflar peş peşe tekrar edilmiş.
Bu tekrarlar düzeltilse eski tadına kavuşacak...
Bekleyelim bakalım...

güzel bir gezi olmuş emeğinize sağlık...

yıllardır şehir şehir gezerim iş icabı...ama malesef sizin gibi keyif alamıyorum çalışıp yorulmaktan...

inşAllah bende birgün böyle her gittiğim yerin tadını çıkara çıkara gezebilirim...

bizlere ilham oluyorsunuz teşekkür ederiz...SAYGILAR.

Çok güzel yerler ve bir o kadar da güzel anlatım-fotograflar.
Tesekkurler nice guzel gezmelere...

bgunseren' Alıntı:
Çok güzel yerler ve bir o kadar da güzel anlatım-fotograflar.
Tesekkurler nice guzel gezmelere...

Beğendiğinize sevindim.
Gerçekten güzel yerler var çoklukla....Bir de "o adam" olmasaydı görüntüyü bozan !... ;D

enerecep' Alıntı:
güzel bir gezi olmuş emeğinize sağlık...

yıllardır şehir şehir gezerim iş icabı...ama malesef sizin gibi keyif alamıyorum çalışıp yorulmaktan...

inşAllah bende birgün böyle her gittiğim yerin tadını çıkara çıkara gezebilirim...

bizlere ilham oluyorsunuz teşekkür ederiz...SAYGILAR.

Vallahi tadını çıkarmak lazım günlerin gezilerin, ...Geçip gidiveriyor işte...Ben den de size SEVGİLER.

Rüzgar

İyi günler
Çok güzel bir gezi olmuş paylaştığınız için teşekkürler

Geçen gün bir arkadaşım bu gezi anılarımı okumak istemişti..
Siteye girince ben utandım :-[, o şaşırdı valla..Karman çorman bir vaziyet.Bölümler,fotoğraflar çorba gibi..

Bu haliyle o yazımın site de kalmasına gönlüm razı değil ne yalan söyliyeyim..

Bölüm sonunda düşen elmaları yediyseniz helal olsun ama ben yazımı geri istiyorum..Site düzelince gerekirse yeniden koyarım ya da bir daha gezer bir daha yazarım.. ;D

Sevgili moderatörümüzden ricamdır..

Hüseyin abi merhaba,

RÜZGAR gibi esmişsin :D siz söylüyorsanız lafımız yok sevgili duayenim.
Konu teknik olunca uzmanına müraacat ettim ve Sedat'tan selam getirdim,şu anda Yunanistan yollarında,forumun eski programında
yazılan ve yüklenen fotograflar yeni programda otomatik olarak kendini tekrarladığını söyledi. Benzer sorun forumun geneline
hakim olduğundan kişisel değil genel problem olarak görmenizi rica ederim.

Dönüşte programa müdahale edeceğini söyledi, elçiye zeval olmaz. Saygı ve selamlarımla.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri