Karadeniz- İç Anadolu İzlenimleri - 2011

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan RÜZGAR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 176
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 71,641

RÜZGAR

Kamp III
Rahmetle Anıyoruz...
Yer
İstanbul
Karadeniz - İç Anadolu İzlenimleri-2011

16 Haziran 9 Temmuz arasında, Karadeniz kıyılarından Hopa ya kadar gidiş ,sonra Ünye ye kadar sahilden dönüp içeriye Niksar- Tokat-Amasya-Polatlı-Eskişehir rotasını izleyerek İstanbul’a dönüş...
Bu rotamızdaki izlenimlerimizi her zamanki gibi “ Gezi Anıları” halinde vermeden önce kısa bir özet verelim dilerseniz.

1993 de yaptığımız ilk Karadeniz gezimizin anıları üzerinden 18 yıl geçmiş ve de hemen her şey değişmiş Karadeniz de...Köyler, kasabalar, şehirler, yollar,insanlar...
Geçen zaman içinde parça parça okuduğumuz, duyduğumuz değişimleri sil baştan görmek gerek diye düşündük bu yıl. İyi de etmişiz. Şimdiki Karadeniz artık bir başka Karadeniz.
Yola çıkmadan önce Sarp kapısından Batum’a, oradan da Soçi ye kadar uzanmayı düşünmüştük. Ama Gürcistan ın Rusya ya sınır özerk bölgesinde kara sınır kapısının kapatıldığını ve karadan geçiş yapılamadığını öğrenince son durağımız Hopa olmak zorunda kaldı maalesef.

Böylelikle yurt dışı anılar bölümünde yer almasını düşündüğümüz gezi anılarımız yurt içi bölümüne aktarıldı ister istemez.

Rotamızı fazlaca planlamadık ama sonuçta aşağıdaki gibi gerçekleşti.
Gidiş: 23 Haziran İstanbul çıkış-Safranbolu (Okul Park./1) –Sinop (Kamping/2) –Samsun (Kamping/2)- Ordu (1)- Trabzon (1)- Uzungöl- Arhavi(Spor Tesisleri/2)- Hopa.
Dönüş: Arhavi- Rize- Ayder- Trabzon(AVM Park./1) – Fatsa (Öğ.Evi.Park/1)- Ünye- Tokat (Öğ.Evi Park/1)- Amasya (Ordu Evi Park/2)- Ankara- Polatlı- Eskişehir (Öğ.Evi.Park/2)-İstanbul.
3355 km.ve 17 gün.

Gezi anılarımızı ve fotoğraflarımızı hazır olunca sizlerle paylaşacağız kuşkusuz .
Şimdilik hoşça kalın.

Safranbolu ilk durağımız.
[attachment=1]

Yörük köyünde Ayşe teyze ile sıcak sohbet
[attachment=2]

Sinop Martı Kamping de
[attachment=3]

Samsun da Bandırma Vapuru
[attachment=4]

Ünye Çakırtepe de pide ziyafeti
[attachment=5]

Safranbolu

Yrkky Gn

Sinop Mart Camp

Samsun

Nye akrtepe

Etiketler
Ynt: Karadeniz- İç Anadolu İzlenimleri - 2011

Yolun sonunda Hopa
[attachment=1]

Tokat'a gidilir de Tokat kebabı yenmez mi ?
[attachment=2]

Amasya tamimi yazılıyor...
[attachment=3]

Polatlı da Zafer Anıtı
[attachment=4]

Yılmaz Büyükerşen...Yapınca oluyor işte...
[attachment=5]

Görüşmek üzere...Mutlu günler, sorunsuz geziler hepinize...

Rüzgar

Yolun sonu

TokatKebab

Amasya tamimi ans

Polatl Zafer ant

Eskiehir Kent Park

Hüseyin abi, gezi bilgilerinizi duymuştum okuyunca mutlu oldum. Bu yazın trendi yurt dışı malumun
senin yurt içi gezin iyi geldi. Hoşgeldin. Selamlar.

"Karşılayan" arkadaşlara teşekkürler ederim.

Ah Karadeniz, vah Karadeniz diye diye yeni yapılan transit yolu bir baştan öbür başa geçerken Karadeniz li bir başka söylüyor, biz bir başka...
Biz direksiyonu parmağımızın ucuyla tutup bir yanımız masmavi öbür yanımız yemyeşil oraya buraya bakınır dururken Karadeniz' li için için hıçkırıyor giden sahillerine, kara asfaltın altında yitip giden yaşamına...

Karadeniz in haşin dalgalarının otuz yıl sonra bile olsa bir gün gelip intikamını alacağını bekliyor köpükler içindeki maviliklere bakarken...

Bir garip gezidir bu...Nereden tutsak da çözsek acep bu çelişkilerin sarmaladığı yumağı ?...

Birazdan...

Yine güzel bir gezi yazısı ..

heyecanla bekliyorum..

Tarih sizden sonra bende yaklaşık aynı yerleri gezdim..Sunumunuz çook güzel..

Oh geç farkettim ama çok olmamış başında yakaladım sayılır,Rüzgar hocam bu geziden yerelden farklı sonuçlar çıkaracağı ortada,sabırla ve ilgiyle bekliyoruz.Levent hocamın da dediği bu karadeniz gezisi ters köşe oldu bizim için.

Gunayın... Ekranda sizin yazınızı görünce bu hafta yine güzel başladı dedim..... Devamını bekleyenler kervanındayız.....

İlknur - Mahir

bu sene karadeniz yapmayı düşünüyorum, merakla bekleyenlerdenim :smiley:

RÜZGAR' Alıntı:
Yolun sonunda Hopa
[attachment=1]

Tokat'a gidilir de Tokat kebabı yenmez mi ?
[attachment=2]

Amasya tamimi yazılıyor...
[attachment=3]

Polatlı da Zafer Anıtı
[attachment=4]
Hüseyin Bey aşkolsun Tokat'a gelip bize uğramadan haber vermedn geçmek hiç oldu mu? Valla size kırıldım insan bir telefon açmaz mı? Üstadım cezalısınız.

Yılmaz Büyükerşen...Yapınca oluyor işte...
[attachment=5]

Görüşmek üzere...Mutlu günler, sorunsuz geziler hepinize...

Rüzgar

Sevgili kardeşim Bülent,
Tokat da bir akşam üstü ve ertesi gün öğlene kadar kalabildik ...
Telefonunu önceden almadığımı Tokat a gelince farkettim..
Taş Han da akşam çayımızı içerken etrafımıza bakındık rastlaşırmıyız diye.
Selma ve ben de bu ihmalden dolayı özür dileriz.Umarım bu yıl bir yerlerde rastlaşırız.
Size mutlu ve sağlıklı günler diliyoruz.

Rüzgar

Sn. Rüzgar,

Güzel gezinizi paylaşımınız için çok teşekkürler.. Hemen hemen aynı tarihlerde, aynı rotayı izledik. Artvin sonrası Van'a dek uzanmaktı, niyetimiz... Ne yazık ki havanın yağışlı, baraj yapımı nedeniyle yolun bozuk oluşu gibi nedenlerle gerçekleştiremedik.
Bir başka zamana diyoruz..

Sağlıklı, keyifli nice geziler dileğiyle...

Ülker&Yavuz

Aynı tarihlerde sizin de Karadeniz de olduğunuzu biliyorduk.Gezerken etrafımıza da bakındık ama yollarımız kesişmedi sanırım.
Bir başka gezide karşılaşmak umudu ile sağlık ve mutluluklar diliyoruz.

Rüzgar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.