Karadeniz Gezisi (1-15 Ağustos 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Arif Hüküm Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 138
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 52,678
Ynt: Karadeniz Gezisi (1-15 Ağustos 2009)

arif bey gezinizi çok beğendim.ta istanbul'dan kalkıp böyle güzel bir gezi yapıp bizlerel paylatığınız için teşşekkür ederim.eminim bir çok arkadaşada ön ayak olmuşsunuzdur.ben artvin ardanuçluyum.şuan borçkanın bir dağ köyünde(macahel gibi) öğretmenlik yapıyorum.aradanuç bilbilan yaylası telafuzunuz doğrudur sıkıntı yok:smiley: cehenem deresi kanyonu bildiğim kadarı ile dünyaca ünlüdür.ancak bu üne rağmen o kanyona gösterilen ilgi-sizlik- bizleride üzüyor.artvin ilindeki yapılan ana barajlar haricinde şuan küçük çapda hes barajları yapılmaktadır bunların sayısı yanılmıyorsam 58 civarıdır. yapılacak olan bu abarajlar doğal dengeyi haliyle bozacaktır. ancak bu konuda gerekli duyarsızlık devletimiz tarafından gösterilmektedir.bu (hesl-erden) barajlardan bir taneside dünyaca ünlü macahel bölgesinde yapılmaktadır. vatandaşların bu konuda yaptığı fazla bir karşı çıkış bulunmamaktadır.bunun sebebide o barajlar sayesinde oluşacak iş potansiyelinden geçici bir sürede olas faydalanabilmektir.vatandaşta bu konuda haklıdır aslında.çünkü artvin ili içerisinde bir tane fabrika yoktur.olanlar kapatılmıştır.murgul balır madeni şletmelirde özelleştirilmiştir.vatandaşın önünde fazla bir seçenek yoktur.en çok tercih edilen ise GÖÇtür.göreve başladığım 2005 senesinde okulumdaki öğrenci mevcudu 100 civarındayken bu sene itibari ile 40 düşmüştür.neyse macahelde bijonlarınızı gevşetmemiş olacaklarını umarak sizlere selam ediyorum.birdahaki artvin ziyaretinizde sizlere yardımcı olmaktan mutlu olurum.görüşmek üzere.rakılar benden

Etiketler

Geziniz, paylaşımınız, fotoğraflarınız ve özellikle de sonuç cümleniz çok güzel. Daha fotoğraflara bakarken kendi kendime söylediğim şey şuydu; "işte hayallerimdeki gezilerden birisi" :smiley:

Teşekkürler, mutluluklar...

Sayın livan08,Biz gezerken gördüklerimizi sizlerle paylaştım.Tabiiki orda yaşayan insanların sıkıntıları ise bambaşka.İnşallah çevreye de zarar vermeden onlarında sıkıntıları giderilir.
Rakı önerinede inşallah dileğiyle teşekkür ederim.
Selamlar

rahhat' Alıntı:
Geziniz, paylaşımınız, fotoğraflarınız ve özellikle de sonuç cümleniz çok güzel. Daha fotoğraflara bakarken kendi kendime söylediğim şey şuydu; "işte hayallerimdeki gezilerden birisi" :smiley:

Teşekkürler, mutluluklar...
Oğuz kardeşim,umarım sende hayalini yaşarsın,Selamlar

paylaşım için çok teşekkürler emeğinize sağlık muhteşem yerler gördük inşl bizede orlara gitmek nasib olur

Yeni gördüm konunuzu , gerçekten cok güzel bir paylasım teşekkür ederiz . Baska paylasımlarınızı da bekliyorum , iyi günler .

Arif Hüküm' Alıntı:
1 Ağustos sabahı Sapancadan yola çıkıdık.Yola çıkmadan önce arabanın hem mekanik hemde gaz bakımlarını yaptırmıştım.Arbada bir tekleme vardı, gaz bakımında bilgisayar 4 enjektör arızası vermişti.Enjektör değişmişti.Fakat yola çıkınca araba gene teklemeye başladı.Kitapçığında(Zavoli)Düzcede servis olduğu yazıyordu.Düzceye vardık,servisi bulduk.Fakat servis elinde randevulu bir iş olduğunu 4-5 sat sonra bizle ilgilene bileceğini söyledi.Bekleyecek zamanımız yoktu 7 silindirle yola devam ettik.Samsuna yaklaştığımızda Samsun servisini aradık"Ustasının hasta olduğu, saatinde geç olduğu"gibi bahnelerle bize yardımcı olamıyacağını söyledi.Sonraki servis Orduda,onu aradık ,o akşam yetişme şansımız yok ,pazar günüde servis kapalı.Saat 22.00 gibi Terme Evcideki kamping e giriyoruz.Geceyi burada geçireceğiz.[attachment=1]

Forumda takılırken karadeniz gezinizi inceledim.. ( şu sıralar karadeniz e acaip takmış durumdayım ) LPG arızası sırasında Servis in yaklaşımını hiç beğenmedim.. hangi servis olursa olsun , yolda kalma ihtimali olan bir müşterisine böyle davranmamalı.. sizin yerinize kendimi koydum vallahi sinirim bozuldu...

arif bey süper bir gezi olmuş.ülkemizin her yeri güzel ve gezilmeye değer ama karadeniz ayrı güzel,paylaşımınız için teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri