Karadeniz Fıkraları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yücel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 80
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,484
Ynt: Karadeniz Fıkraları

Temel birgün son model bir mercedes araba ile Trabzon'a gelmiş ve arkadaşları ile muhabbete başlamış;
Konu arabalardan açılınca, Temel başlamış arabasını övmeye, Almanlar ne kadar zeki insanlar yahu, yaptıkları araba dört dörtlük. Şöyle iyi araba, böyle rahat araba, çok hızlı araba vs. neyse böyle konuşulurken iş iddiaya binmiş ve Temel 'Ben arabamla Trabzon'dan Samsuna 4 saatte giderim' demiş.
Arkadaşları gidemezsin demişler. Temel hemen heyecanlanarak arabasına binmiş ve 'gideyimde görün uşaklar'demiş.
Arkadaşları 'iyide biz senin oraya ne zaman vardığını nereden bileceğiz demişler.'
Temel'de 'Samsun'a varınca telefon ederim.' demiş.
Ordan hemen biri atılmış ve 'iyide Samsun'dan aradığını nereden bileceğiz. Sen git şu kişiyi bul ordan, o bizi arasın.' demiş.
Temel adresi alarak yola çıkmış ve 3,5 saatte Samsun'a varmış, sözü edilen kişiyi bulmuş ve Trabzon'a telefon etmişler.
Arkadaşları Temel'e 'oooo Temel iddiayı kazandın tamam hadi gel' demişler ve başlamışlar Temel'i beklemeye.
Aradan 5 saat geçmiş Temel yok. gece olmuş Temel yok.
Arkadaşları 'nerde kaldı bu yahu' diyerek evlerine gitmişler. Sabah erkenden herkes birbirine 'Temel geldimi? ' diye sormuş ama kimseden cevap yok.
O gün de Temel efendi Trabzon'a teşrif etmemiş.
Ertesi gün sabah yine yok, öğleden sonra çıkmış gelmiş!.
Arkadaşları Temel'e hemen 'yahu Temel Samsun'a 3,5 saatte gittin 3 günde ancak döndün, ne oldu uşağım' demişler
Temel de ' Sormayın be arkadaşlar bu Alman'lar ne gerizekalı bir millet' demiş.
Arkadaşları ' Ne oldu Temel' demişler
Temel ' Şu güzelim arabayı yapmışlar, 5 tane ileri vites koymuşlar ama 1 tane geri vitesi koymuşlar' demiş.

Etiketler

Fidye

Dursun fena halde sıkıntıya düşmüştü.. Bir çocuk kaçırıp fidye istemeye karar verdi. Doğru, Yıldız Parkı'na gitti.. Orada kendi kendine oynayan bir çocukla ahbap oldu.. Trilyoner Temel'in oğlu olduğunu ögrenince, planını yaptı.. çocuğu hemen bir kalın çınar ağacının arkasına çekti...Cebinden çıkardığı kağıda fidye notunu yazdı:

"Temel Bey, Oğlunu kaçırdım. Yarın sabah yedide, Yıldız parkındaki büyük çınar ağacının içindeki kavuğa, sarı bir çanta içinde 10 bin dolar bırak..Dursun! ."

Notu çocuğun iç cebine itina ile yerleştirdi ve "şimdi doğru eve git, baban bu notu okusun" dedi...

Ertesi sabah yedi buçukta parka gittiğinde, çınarın kovuğunda sarı bir çanta içinde 10 bin doları buldu. Yanında bir de not vardı:

"İşte paran. Ama gene de bir Karadenizli' nin kendi hemşerisine bunu yapabileceğine inanamıyorum. Temel..."

Oruç

Dursun Temel'e sormuş;

- ''Uşağum oruçlu oruçlu kaç hamsi yiyepilursun?''

Temel;

- ''100 tane'' demiş.

Dursun;

- ''Hadi oradan yesen yesen 1 tane yersin geriye kalan 99 hamsiyi oruçsuz yersin'' demiş.

Bu espri Temel'in çok hoşuna gitmiş. Yolda Cemal'i görmüş ve hemen sormuş ;

- ''Uşağum oruçlu oruçlu kaç hamsi yiyepilursun ?''

Cemal;

- ''50'' demiş.

Temel;

- ''Ha uşağum 100 deseydun sana müthiş bir espiri yapacaktum'' demiş.

Piyano

Temel Laz olduğu için kendinden nefret ediyormuş. Amerikaya gitmiş ve birçok ameliyattan sonra burnunu düzelttirmiş, iyi şekilde İngilizce öğrenmiş ve meşhur bir piyanist olmuş.

Birgün büyük bir topluluğa konser verdikten sonra seyircileri selamlarken ön taraftan bir ses duymuş:

- ''Helal sana hemşerum, çok iyi çalayusun da!''

Temel:

- ''Benim Laz olduğumu nereden anladın yahu. Halbuki Lazlara benzememek için bir sürü ameliyat oldum.''

- ''Nasıl anlamayayım'' demiş adam. ''Bütün piyanistler otururken sandalyeyi kendilerine çekerler, sen ise sandalyeye oturup piyanoyu kendine çekeyusun.''

Bu hafta perşembe- pazar iş için Rize ve Artvin kırsalında bulunmam gerekti. Gözlemlerim şudur ki, bu insanlar bütün ülke ile kafa bulmaktadır, makaraya sarmaktadır ve buna kimse uyanmamaktadır. ;D ;D

Tem

Bu iyi gidecek şimdi...

Temel ile Fadime, tayinleri nedeniyle Erzurum'a taşınırlar. Malum, Erzurum bol kar yağan bir yer...
Kar yağdığı bir gün akşam üzeri, Temel'le Fadime evde otururlarken belediye hoparlöründen bir anons; 'sayın sokak sakinleri, lütfen arabalarınızı sokağın sol tarafına parkedin, sokağın diğer tarafındaki karlar temizlenecektir'.
Temel, evden çıkar ve arabasını sokağın sol tarafina park eder.
Ertesi akşam, yine belediye hoparlöründen bir anons; 'sayın sokak sakinleri, arabalarınızı lütfen sokağın sağ tarafına parkediniz, sokağın boş bırakılan tarafındaki karlar temizlenecektir'.
Temel yine dışarı çıkar ve arabasını sokağın sağ tarafına parkeder.
Ancak bu arada kar yağmaya da devam etmektedir... Bunun sonucu olarak sokakların hergün temizlenmesi gerekmektedir..
Nitekim üçüncü günün akşamı yine bir anons, 'sayın sokak sakinleri, lütfen arabalarınızı sokağın ...?....? tarafına parkediniz, sokağın diğer tarafındaki karlar temizlenecektir'.
Ancak anons sırasında sesde bir kopukluk olduğu için ne Temel ne de Fadime arabaların sokağın hangi tarafına parkedileceğini anlayamamışlardır. Uzun bir süre tartışırlar ve bir türlü bir karara varamazlar...
En sonunda Fadime son sözü söyler: 'Ula Temel, madem, arabanın sokağın hangi tarafına parkedileceğini anlamadık, bugün de araba garajda kalsın... bosver anonsu...'

Temel nişanlısı Fadime ile fındık tarlalarını geziyormuş.
"Bak Fadime" demiş, "bütün bu tarlalar benim, ama bir tanecik fındık koparırsan, seni oraya yatırırım ona göre".
Bunu duyan Fadime'nin gözleri parlamış, hemen koşup bir tane fındık kopartmış.
Temel sözünün eri ya, Fadime'yi fındık ağacının altına yatırmış.
Bu cezadan memnun kalan Fadime, üstünü başını toparlayıp ayağa kalkar kalkmaz bir fındık daha kopartmış.
Temel bir kez daha... Bir fındık daha...
Temel 5. fındıktan sonra perişan ayağa kalkmış ve bitkin bir halde Fadimeye dönüp;
"bak Fadime " demiş eliyle tarlaları göstererek, "burdan sonrası Fiskobirliğin"...

mogzilla' Alıntı:
Sen Trabzonlusun kardeşim.
Onlar Ofli ;D

Neyse bir gerçek olay daha anlatayım, daha evvel Sedat'lara bir buluşmada anlatmıştım zannedersem.
Bizim büro 1.nci katta.Ortağın oğlu yanında birileri ile beraber antreden asansöre biniyorlar , büroya çıkacaklar.1:nci kat düğmesine basıyorlar , fakat bir arıza oluyor ve asansör aşağı düşüp dibe oturuyor.Mesafe çok olmadığı için bir yaralanma durumu falan olmuyor.Ortağın oğlu hemen cepten babasını arıyor.
''Baba , baba asansör aşağı düştü , mahsur kaldık.''
Baba : '' Ayrılmayın ordan ,geliyorum hemen ''

komikk :D

Karadenizliler, bir konferans düzenlerler.
Bu konferansa konuşmacı olarak ünlü bir Amerikalı bilim adamı da davet edilir.
Amerikalı konuk, bir hafta erken gelir, hem tatil yapar hem de Türkleri yakından tanıma fırsatı bulur, halkla kaynaşır, kendini sevdirir. Karadenizliler ile Amerikalı bilim adamı hemen her konuda anlaşırlar uyum içinde
konferans biter.
Ayrılık günü gelir, Karadenizlileri alır bir düşünce. Biz bu değerli bilim adamına nasıl teşekkür edelim? Aralarında toplanırlar, başkan konunun önemini vurgulamak için der ki:
Biz bu Türk dostu, değerli bilim adamına nasıl bir hediye alalım ki bizi unutmasın? Hem kullanışlı birşey olsun, hem her eline aldığında bizi hatırlasın?"
Salonda kısa bir sessizlik olur, arka sıralardan Temel elini kaldırır:
''Sünnet ettirelim..!"

Temelin 4 oğlu var, akşam evde TV seyrediyorlar.
Temel susamış, büyük oğlu İdrise :
-Oğlum bir bardak su getirir misin?´ demiş.
İdrisin umurunda olmayınca, Temel bir küçüğüne rica etmiş ama yine ses yok. Üçüncü oğluna da isteğini iletmiş, yine ses seda yok.
Bunun üzerine en küçüğü Cemal, babası Temele bağlılığını göstermiş:
-´Baba, bunlardan sana hayır yok. Kalk git suyunu iç, bir bardak da bana getir!

ASLI VARDIR
Idris´le Dursun, kahvede ayrI masalarda hafif sıkkın oturuyorlar.
Idris sesleniyor:
- Bana ´ayran´ desena...
- Ayran!
- Uyy, ben da senun karuna hayran!
Fena halde bozulan Dursun, biraz sonra Idris´e sesleniyor:
- Bana ´gazoz´ desena...
- Gazoz...
- Uyy, ben da senun karini öptum...
Idris, dudak büküyor:
- Bu söyledigunun kafiyesi yoktur...
Dursun sözü bağlıyor:
- Kafiyesi yoktur ama aslı vardur

Bu da benden ve Kocaeli'den.

Arkadaşım Trabzonlu, hastanenin karşısında pastane işletiyor. Bir gün müşteri giriyor bir kg. kuru pasta istiyor. Bizimki kutuyu alıyor, eline eldiveni takıyor, başlıyor doldurmaya...
Bir avuç, iki avuç ... müşteri soruyor
- Hemşerim Karadenizli misin?
- Nereden anladun diyor bizimki.
- Bir eline eldiven taktın ama diğeriyle pastaları dolduruyorsun da!

Bu sabah Best FM'de Arzu'nun programında dinledim ve çok güldüm.Sizlerle paylaşmak istedim.

Benim sevgili Karadenizli hemşerilerimden biri sürekli işlediği trafik suçlarından dolayı mahkemeye çıkar.Hakim 6 ay müddetle ehliyetine el konulmasına ve bu süre boyunca ayda bir kere en yakın karakola gidip imza vermesine karar verir.
Buraya kadar her şey normal

Benim canım hemşerum ilk imza olayına arabası ile gider. ;D ;D ;D

ben de tv'den duyduğum ve katıla katıla güldüğüm karadeniz fıkrası anlatayım...
temele sorarlar:
-trabzonlu olmasaydın ne olurdun?
-mahçup olurdum demiş:smiley::smiley::smiley::smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR