Karadeniz Fıkraları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yücel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 80
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,512

yücel

Kamp III
Yer
istanbul
Efendim Rizeli imamlar ile Trabzonlu imamlar arasında bir dostluk maçı yapılacakmış. Ancak maç dostluk ama, iddia ve mücadele çok ciddi boyutlarda imiş. Trabzonlu imamların en iyi futbolcusu, aynı zamanda takım kaptanı olan golcü imammış.

Kaderin garip tecellisi, Trabzonlu kaptan imam son antrenmanda sakatlanmış. Girdiği bir ikili mücadelede ayağı kırılmış ve maça çıkamayacağını anlayınca, ikinci kaptanı çağırıp bir hile-i şer'iyye düşünmüşler.

Plana göre; Trabzonlu imamlar o esnada tatilde olan Fatih Tekke'yi bulup Elif Ba'yı, tecvit kurallarını öğretip, imam statüsünde oynatacaklarmış. Fatih Tekke de bu isteğe olumlu cevap vermiş.

Maç günü gelip çatmış. Takım halinde hastanede ayağı kırık kaptanı ziyaret etmiş Trabzonlu imamlar. Kaptan dua edip yolcularken, 'Aman maçın sonucunu bana bildirin.' diye ikaz da etmiş.

Aradan üç saat geçtikten sonra Trabzonlu imamların kaptanı hastane odasına başı önünde gelmiş. 'Ne oldu?' diye sormuş ayağı kırık kaptan. '5-1 yenildik' diye cevap vermiş mahcup Trabzonlu imam.

'Ula nasıl olur Fatih Tekke Hoca hiç atamadı mı?' 'Attı' demiş muhatabı, 'bizim tek golü o attı zaten.' 'Peki Rizeli imamların golünü kim attı?' diye sormuş yaralı kaptan. Cevap karşısında şaşırıp kalmış: 'Ronaldinho Hoca ile Roberto Carlos Hoca!

Etiketler

Ynt: Karadeniz Fıkraları

Dursuna mektup

Babasının Dursun´a Mektubu

Uy sevgili uşağum Dursun Allah'ın selamı üstine olsin...

Mektubu çok yavaş yazayrum, çünkim bilirum, çabuk okuyamazsun ! Benden yana sual edersen, Allahuma pin şükür iyiyüm, yeni pir iş puldum. Emrimde yüze yakın adam var, hepsi de sessüz sedasuz, kendi hallerinde. Ne iş pulduğumu soraysan söyleyeceğum patlama, mezarluk pekçisi oldum. Bacin Emine bir uşak doğuracak, daha erkek midur, kiz midur, pelli değül. Haçan o yüzden sağa dayi mi oldin, teyze mi oldin söyleyemeyrum. Temel emicen de tükan açtı, o da otuza aldigini yirmipeşe verir, sürümden kazaniyormuş öyle dedi. Bizim köye findukçularin Temel´i muhtar sectuk, akillu usak da! Geçen gün hepimizi zelzeleye karşi aşi etturdu. Temel akilludur, hem de durusttur.. Geçenlerde bir taksinin şoforu köye varmış, muhtari arayu, meğer yolda pir tavuk ezmuş sahibini soraymuş. Muhtar Temel tavuğa pakmış, ha pu bizden değildur, pizum köyde yassu tavuk yoktur, demiş. Senin küçüğün Memet cok akilli bir uşak çıktı. Geçen gün tepeye varmiş, elinde bir ip sallayup duriy. Anan, "Uy uşağum ne edeysun orada ?" demiş. O da hava turumuna bakayrum demiş. Çektum oni akşam karşuma, anlat pakayum şu hava turumu işinu dedim. Anlatti, meğer ip sallanunca havanin rüzgarli olduğuni, ip islaninca da yağmur yağdiğuni anlaymiş. Çok akilli uşak vesselam. Sen o yaşta böyle akilli degildun!
Yaa işte boyle usağum.. Memleçetten sağa pol pol havadis.. Yeni havadis olursa yine yazarum..

Baki Hudaya emanet ol.

Baban

Bir Karadenizli TV 'de ödülü oldukça fazla olan bir yarışma programına katılır.
Sunucu aşağıdaki soruları sorar:
Siz de bir deneyin...

1. Tarihteki Yüzyıl Savaşları ne kadar sürmüştür?
A) 116 Yıl B)99 Yıl C) 100 Yıl D) 150 Yıl

* Karadenizli bu soruda pas geçme hakkını kullanır...

2. Panama Şapkası hangi ülkede keşfedilmiştir?
A) Brezilya B) Şili C) Panama D) Ekvador

* Karadenizli seyircilerin yardımını istemiştir...

3. Ruslarin Bayramı olan Ekim Direnişi hangi aydadır?
A) Ocak B) Eylül C) Ekim D) Kasım

* Karadenizli telefon hakkını kullanıyor ve başka bir Karadenizli' yi arıyor...

4. Kral Georg IV doğru adı nedir?
A) Albert B) Georg C) Manuell D) Jonas

* Karadenizli, iki yanlışı götürme hakkını kullanıyor...

5. Kanarya Adalari' nın ismi, hangi hayvandan gelmiştir?
A) Kanarya B) Kanguru C) Fare D) Fokbalığı

* Karadenizli oyundan çekiliyor.

Not: Okurken güldüyseniz doğru cevaplara da bir göz atın:

1. Yüzyıl Savaşlari 116 Yıl sürdü. (1337 ile 1453 arası)
2. Panama şapkası Ekvador' da keşfedilmistir.
3. Rus bayramı "Ekim Direnişi" 7 Kasım' da kutlanır.
4. Kral Georg IV' un asıl adı Albert' tir. Kral 1936 yılında ismini değiştirmistir.
5. Kanarya adalarının Latince adı "Fokların" adasıdır ve bu isim "Fokbalığı" ndan gelmiştir.

"U" harfinin sakıncası

Karadenizli vapur acentasına gitti:

'Biz vapuru kaçirduk, başka vapur bulur misunuz?' dedi.

'Kaç kişisiniz?'

'Yediyuz.'.

Acenta yetkilisi bu kadar müşteriyi kaçırmamak için hemen yeni bir vapur istedi. Vapur geldiğinde Karadenizli ve arkadaşları rıhtımda toplanmışlardı. Ama nedense fazla kalabalık değillerdi.

Görevli sordu: 'Hani yedi yüz kişiydiniz?'.

'Doğridur, işte pir, içi, uç, dort,pes, alti, yedi. Toplam yediyuz daa..' dedi Karadenizli.

Kafası attı acenta yetkilisinin. Karadenizliyi bir güzel dövdü ve: 'Eğer, bir daha (i) yerine (u) dersen, canına okurum...' dedi.

Aynı Karadenizli birkaç gün sonra bir bakkala gitti. 'Bana bir mim verin...' dedi.

Bakkal anlayamadı, birkaç kez tekrar ettirdi, sonra eliyle göstermesini istedi. Karadenizlinin işaretine bakınca: 'Yooo, o mim değil mumdur.' dedi.

'Olsun, mim demek, dayak yemekten iyidir.' dedi Karadenizli.

Abi biliyorum. Forumdaki Karadeniz havası her köşede, her konuda hissediliyor. Karadeniz'li arkadaşların affına ve iyi niyetlerine sığınarak yazdım zaten. :D

mogzilla' Alıntı:
Çok güzel , bunu duymamıştım.Ayduran yalnız admin trabzonludur , ona göre. ;D

Biz böyle fıkralara gülmüyoruz... Alışık olduğumuzdan sanırım ;D

Cem Yılmaz'ın dediği gibi "Trabzon'a vardık, fıkralarda anlatılan adamlar sokaklarda geziyor. Meğer anlatılan fıkralar gerçekmiş" ;D ;D

Temel arabasıyla yolda giderken bir Ferrari'ye arkadan çarpıyor. Ferrari'den gayet iyi giyimli, sinirli biri iniyor, daha adam konuşmadan Temel ağlamaya başlıyor.

-Uy beyefendi, noolur affedin, çoluğum çocuğum var falandı filandı... derken

Adam - Tamam kardeşim boşver gitsin diyor.

Bir süre sonra tesadüf bu ya Temel aynı adama yine arkadan çarpıyor ve yine inip ağlamaya başlıyor hemen.

- Beyefendi affet noolur çoluğum çocuğum vs. vs...

Adam -Tamam kardeşim ya çek git bir daha da gözüme görünme diyor.

Bir süre sonra bir kere daha Temel aynı adama arkadan çarpıyor.

Bu sefer hiç arabadan bile inmiyor, camdan başını çıkarıp adama sesleniyor.

- Ula hemşerum benim, benim, devam et. :smiley:

Biraz evvel bizim büroda gerçekleşen bir olay.Ben çok güldüm.
Benim ortaklar Of'lu.Şimdi bir tanesi telefonda karşı tarafla görüşüyor.O da Of'lu.Karşı taraf bir isim söylüyor.Fakat Kemal mi , Cemal mi bir türlü anlaşamıyorlar.En sonunda karşı taraf sinirleniyor.
'' Yav Çemal diyrum saa , Çemal ; Çanakkalenin Ç'si ile '' ;D

;D Her İş Yerinde Bir Of'lu Olsa Ne İyi Olurdu Dimi ;D

Oflular Kadar Olmasada Bende Karadenızliyim Uccundan Açuk Yetenek Var.
Dolgun Bir Maaaş Karşılığında, Gelebilecek Tekliflere Acığım

İsteyene Güzel Bir CV Yollayabilirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri