Kaplica Tavsi̇yesi̇

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslan28 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,342

aslan28

Dağ Bayır Demedim Dolandım Durdum.
Yer
İSTANBUL/Sultangazi
Merhaba değerli gezenbilir üyeleri

Mümkünse bizzat gitmiş yada görmüş birisi olarak Yalova,Kocaeli,Bolu taraflarında kükürt oranı yüksek,işletmesinden memnun kalınan gidildiğinde 5 karış surat birisiyle karşılaşılmayan fiyat bakımındanda uygun kaplıca,termal tavsiyesi olanlar varsa değerlendirmek için paylaşırsa sevinirim.

Kasım 9-10 gibi düşünüyorum.

Teşekkürler

Etiketler
Armutlu'ya bir bakın derim. Bir otel vardı girişinde. (Erdilli otel) Havuzu iyiydi. 15 sene öncesi bilgi yalnız.

Merhaba değerli gezenbilir üyeleri

Mümkünse bizzat gitmiş yada görmüş birisi olarak Yalova,Kocaeli,Bolu taraflarında kükürt oranı yüksek,işletmesinden memnun kalınan gidildiğinde 5 karış surat birisiyle karşılaşılmayan fiyat bakımındanda uygun kaplıca,termal tavsiyesi olanlar varsa değerlendirmek için paylaşırsa sevinirim.

Kasım 9-10 gibi düşünüyorum.

Teşekkürler

Kaplıcalarda hizmet kalitesi genelde düşük oluyor, beklentinizi düşük tutarsanız memnuniyetiniz artacaktır:smiley:

Suların analizi ve şifa olduğu konulara bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Türkiye Kaplıcaları Portali

Bursa, yalova suları, bilinenin aksine, aslında mineral olarak fakir. (çekirge kaplıcaları genelde 500mg/lt)

Sayfada gördüğüm mineral olarak en zengin ve boluya yakın kaplıca, çankırı kurşunlu'daki www.andinataotel.com. (9000mg/lt, çekirgenin ~20 katı)

Pazartesinden beri çok ciddi araştırıyorum tüm torumları erinmeden okuyorum bir mekan üzerine yapılan yorumlara istinaden diyorum tamam buldum ya kesin buraya gitmelim diyorum yorumları okumaya devam ettikçe mümkünse o mekanın 500 metre bile yakınından geçmemem gerektiği hissi uyanıyor.
Bizde en sonunda bir tecrübe yaşayacagız anlaşılan :(

Pazartesinden beri çok ciddi araştırıyorum tüm torumları erinmeden okuyorum bir mekan üzerine yapılan yorumlara istinaden diyorum tamam buldum ya kesin buraya gitmelim diyorum yorumları okumaya devam ettikçe mümkünse o mekanın 500 metre bile yakınından geçmemem gerektiği hissi uyanıyor.
Bizde en sonunda bir tecrübe yaşayacagız anlaşılan :(

Birçok tesisi kullandım.
Kuzuluk kaplıcalarını sık kullanıyorum, oteldeki aile havuzları gerçekten hastane titizliğinde, havuzlar her kullanımdan sonra boşaltılıp dezenfekte edilip ,rezervasyonda belirttiğiniz ısıda, yeni su ile dolduruluyor.
Su minerali ~2000mg/lt

Birçok tesisi kullandım.
Kuzuluk kaplıcalarını sık kullanıyorum, oteldeki aile havuzları gerçekten hastane titizliğinde, havuzlar her kullanımdan sonra boşaltılıp dezenfekte edilip ,rezervasyonda belirttiğiniz ısıda, yeni su ile dolduruluyor.
Su minerali ~2000mg/lt
İhlas Kuzuluk termal otel bay bayan ayrı havuzları dışardan gelen kişilere 20 TL çok uygun sayılmaz ama temiz

Bir çok kaplıcaya gittim(sivas,afyon,denizli,sığacık,kızılcahamam,bolu,seben,kuzuluk,taraklı,taşkesti,çankırı..vs.) ama hem ucuz hem iyi hizmet verene,hem de en önemlisi hijyene dikkat edene rastlamadım.Büyük tesisler suyu ısıtıyorlar diye bir çok kişiden duydum.Oda fiyatları da çok yüksek.Ama en azından havuz size ait oluyor ve havuzdakiler aksırdı mı,tükürdü mü diye düşünmüyorsunuz.Küçük tesisler de her şey doğal,fiyatlar uygun.Siz kriterlerinizi tam olarak yazmadığınız için ben size gördüğüm en doğal kaplıca olan seben pavlu kaplıcalarını(Mustafanın yeri) önerebilirim.Hem oldukça temiz hem de fiyatlar çok uygun.

Bir çok kaplıcaya gittim(sivas,afyon,denizli,sığacık,kızılcahamam,bolu,seben,kuzuluk,taraklı,taşkesti,çankırı..vs.) ama hem ucuz hem iyi hizmet verene,hem de en önemlisi hijyene dikkat edene rastlamadım.Büyük tesisler suyu ısıtıyorlar diye bir çok kişiden duydum.Oda fiyatları da çok yüksek.Ama en azından havuz size ait oluyor ve havuzdakiler aksırdı mı,tükürdü mü diye düşünmüyorsunuz.Küçük tesisler de her şey doğal,fiyatlar uygun.Siz kriterlerinizi tam olarak yazmadığınız için ben size gördüğüm en doğal kaplıca olan seben pavlu kaplıcalarını(Mustafanın yeri) önerebilirim.Hem oldukça temiz hem de fiyatlar çok uygun.
İlginize teşekkür ederim.Herhangi bir kriterim yok sadece bahsettiğim gibi temiz, olsun işletme güler yüzlü olsun, konaklamalı ve fiyatı uygun olsun, en önemlisi gerçek Termal olsun ısıtılmış su olmasın

Son düzenleme:

Birçok tesisi kullandım.
Su minerali ~2000mg/lt
Bahsettiğiniz İhlas kuzuluk kaplıcaları mı?

Bahsettiğiniz İhlas kuzuluk kaplıcaları mı?

Doğrudur.
Otelde de konaklayabilirsiniz(otel biraz tuzlu, birçok hilton dan daha pahalı),
ihlasın devremülk site içinde kendi günlük kiraladığı apart dairelerde var, dairelere termal su geliyor, tüm malzemeler var, daireler temiz. Site içerisinde tüm olanaklar var, market, sağlık ocağı vs.
Yakınında hergün açık köylü pazarı var, taze süt, sebze, kahvaltılık, teyzeler sıcak gözleme, bazlama yapıyorlar.

Çevrede farklı pansiyonlar var, onlardan uzak durun.

Son düzenleme:

Süleyman bey konaklama yapılabiliyor mu burada?
Apart daireler de konaklama da , yemek kendiniz yapıyorsunuz , isterseniz tesis lokantası uygun fiyatlı , odalarda termal sulu küvet mevcut , temiz ve güvenli , büyük dairelerin manzarası iyi

Rezervasyon & Fiyat | Kuzuluk Kaplıca Evleri

E62f837e7978ed6e588972e738500770

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR