Kapadokya-Tuz Gölü Kamplı Gezisi (29 Ekim-1 Kasım 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nkurtkaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,068
Ynt: Kapadokya-Tuz Gölü Kamplı Gezisi (29 Ekim-1 Kasım 2009)

sevgili nejat güzel bir anlatım olmuş :smiley:)

Etiketler

altug onaran' Alıntı:
çok güzel bir gezi olmuş fotoğraflarda çok başarılı

discovery-V8' Alıntı:
Nejat, Özellikle fotoğraflar mükemmel, çok keyifli geçmişe benziyor gezi.

yazargezeryolçizer' Alıntı:
Nejat çok güzel bir gezi olmuş,
Anlatım ve görseller çok güzel ,

Teşekkürler, fotografların bazılarını Reha çekti. En etkileyici olanlar da yine Reha'nın makina ve lensleri ile çekildi.

figo' Alıntı:
Gençliğimi boşa mı harcıyorum ne? Size takılıp hayatımızı yaşamamız lazım 8)

acemi80' Alıntı:
Çok güzel çok hoş bir gezi olmuş benim 2000 KM gezimi gölgede bırakmış ;D ;D ;D

ufukozkan' Alıntı:
Sizleri tebrik ediyorum..... Cok guzel vakit gecirmissiniz...

simurg2' Alıntı:
böyle güzel gezileri hep landcılarmı yapar ya kardeşim hiç haberimiz olmadı

Defender ile başka bir güzel oldu Kapadokya :smiley:

Nejat senin fotoğraf çekim uzmanlığın daha başka tabiki, canan bu resimleri senmi çektin dediiii, yakında yüklerim

MKG' Alıntı:
sevgili nejat güzel bir anlatım olmuş :smiley:)

Mustafa abi, asıl o anı yaşamak başka bir güzeldi. Raşit ve Sait abilerin gece yarısı bizim o sofrayı nerden çıkartıp nasıl donattığımızı şaşkınlık içersinde izlemelerini nasıl anlatabilirim ki? ;D

MKG' Alıntı:
Nejat senin fotoğraf çekim uzmanlığın daha başka tabiki, canan bu resimleri senmi çektin dediiii, yakında yüklerim

Senin makinada da var güzel resimler (Altuğ'un merak ettikleri özellikle ;D), bekliyorum.

resimler ve paylaşım için teşekkürler. defenderlarda çok hoşuma gitmeye başladı, heran motoru satıp alabilirim:smiley: 2 aydır üyesi olduğum bu sitede incelemelerim devam ediyor. bu arada memleketim olan aksaray'ın tuz gölünde yaptığınız kamp,gölün üzerindeki uçsuz bucaksız görünen boşluk duygusu, bunları yaşamak isterdim. herşeyin yeri ayrıdır ama motorsiklette aldığım off-road keyfine yakın olabileceğini düşünmeye başladım ;)

bora1071' Alıntı:
resimler ve paylaşım için teşekkürler. defenderlarda çok hoşuma gitmeye başladı, heran motoru satıp alabilirim:smiley: 2 aydır üyesi olduğum bu sitede incelemelerim devam ediyor. bu arada memleketim olan aksaray'ın tuz gölünde yaptığınız kamp,gölün üzerindeki uçsuz bucaksız görünen boşluk duygusu, bunları yaşamak isterdim. herşeyin yeri ayrıdır ama motorsiklette aldığım off-road keyfine yakın olabileceğini düşünmeye başladım ;)

Kapadokya'da Defender ile çıkamadığımız (geçebilecek genişlikte yer olmadığı için) bir tepe vardı. Oraya çıksa çıksa KTM çıkar diye düşündük.

IMG_6473s.JPG

KTM olarak benim model 640 adventure, bu konuda aynı defender gibi bir efsane ;D gidebilen nepal'e, katmanduya gidiyor.

Mustafa Abi, uzun zamandır seni göremiyorduk, böyle güzel bir etkinlikte seni ve Canan Ablayı görmekten çok mutlu oldum. Nejat, görseller ve anlatım gerçekten çok güzel teşekkürler.

Görseller ve anlatım harika, çok güzel gezi olmuş. Paylaşım için teşekkürler :smiley:
Tuz gölü ortasına kadar kurudu mu? Neresine kadar gidebildiniz?

Deep' Alıntı:
Görseller ve anlatım harika, çok güzel gezi olmuş. Paylaşım için teşekkürler :smiley:
Tuz gölü ortasına kadar kurudu mu? Neresine kadar gidebildiniz?

Şereflikoçhisardan Tuz Gölüne giden bir yol var. Bu yol bir tuz işletmesine gidiyor. İşletmenin içinden tuz gölünü karşı kıyıya (Bozan Köyü) kadar geçen yapay bir yol var. Yapay yollarla ayrılan bölgeler GE'de görülüyor. Kamp yaptığımız nokta kırmızı ile işaretli. Kırmızı daire içersindeki yolu boydan boya geçtik, görünen heryer kuru idi.

ScreenHunter 02 Nov 03 2210

paylasım ıcın tesekkurler.harıka resımler ve guzel anlatımla sayenızde gıdıp yasamıs kadar oldum ;)

Bu fotoğraf 29 Ekim 2009'da çekildi.
IMG_6489s.JPG

Aşağıdakiler ise 29 Ekim 2003'de aynı yerde.

DSCN1185.JPG

DSCN1197.JPG

Anlaşılan o ki bölgenin koruyucuları nesillerce aynı yerdeler :smiley:

Gerçekten çok güzel ve keyifli bir gezi olmuş, fotoğraflarla anlaşılıyor .... teşekkürler paylaşımınıziçin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri