Kapadokya da Balon Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan basdere Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,082

basdere

www.basdere.net
Yer
ÜRGÜP
Web
kapadokya.info
Kapadokya’nın simgesi olan balon turları bölgenin eşsiz güzelliğini görmenin en etkili yoludur. Gerek peri bacalarının arasında süzülerek, gerekse muhteşem Kapadokya manzarasını yükseklerden izleyerek yapılan her uçuş başlı başına olağanüstü bir macera oluyor. Kapadokya'da balonla uçmak gerçekten de hayatınızın en harika deneyimi olacaktır. Gökte ağır ağır süzülerek bölgenin eşsiz güzelliklerini görme imkânı bulabilirsiniz. 1 saat 15 dakika süren balon turu, sizi Kapadokya da yürüyerek ulaşamayacağınız en uzak noktalarına kadar götürür.
Sabah 05.00-06.00 arası kaldığınız otelden balon araçlar ile alınır kalkış alanına getirilirsiniz.
Kalkış alanında Balonlar hazırlanırken yolculara çay, kahve, kek, poaça... vs. türünden açık büfe hafif bir kahvaltı verilir. Yolcular bu arada balonun hazırlanışını seyretme imkânı bulurlar.
Saat 06.00 civarında balonlar havalanır. Yaklaşık 1000 feet irtifaya çıkılarak gündoğumu ve genel Kapadokya manzarası seğredilir. Daha sonra vadi içlerine inilerek fotoğraf çekimleri için peri bacaları ve vadi manzaraları sunulur.
Uçuş 1 saat ile 1 saat 30 dakika arasında sürer.
İnişte şampanyalı bir kutlama yapılarak uçuş hatırası olarak yolculara uçuş sertifikası ve balon şapkası hediye edilir.
Saat 08.00-08.30 arası yolcular tekrar kendi araçlarımızla otellerine bırakılır.
Toplam balon macerası yaklaşık 3 saattir.
Balonlar max 20 kişiliktir. 10 kişilik balonlarda vardır...

SNV35242

SNV35243

SNV35244

SNV35245

Etiketler

Ynt: Kapadokya da Balon Turu

Benim de çok ilgimi çekiyor bu balonla tur işi. Biraz da işin akçalı boyutundan söz etmek gerek bence. Kısa bir arama yaptım nette; kısa, standart, uzun ve özel turlardan söz ediliyor. 150-200-250 € gibi rakamlar gördüm; bu konuda bilgisi olanlar, ne derler bu ederlere? Uçakla yolculuk, buna göre epeyce ucuz gibi!... ;) :smiley: (Kuşkusuz, ikisi, çok ayrı şeyler de bana biraz yüksek gibi geldi; cahilliğime verin... :D)

Cavid Sezen

gezmen' Alıntı:
Benim de çok ilgimi çekiyor bu balonla tur işi. Biraz da işin akçalı boyutundan söz etmek gerek bence. Kısa bir arama yaptım nette; kısa, standart, uzun ve özel turlardan söz ediliyor. 150-200-250 € gibi rakamlar gördüm; bu konuda bilgisi olanlar, ne derler bu ederlere? Uçakla yolculuk, buna göre epeyce ucuz gibi!... ;) :smiley: (Kuşkusuz, ikisi, çok ayrı şeyler de bana biraz yüksek gibi geldi; cahilliğime verin... :D)

Cavid Sezen

cavit abi meraba .. ben temmuz ayında binmiştim .. 2 ay öncesinde elime para geçince almıştım biletimi .. 2 kişi binecektik sevgilim ve ben .. ilk başta 650 demişlerdi tl cinsinden o zamanki kuru felan bilmiyorum direk tl dediler arkadaşla ben de başladık 650 den pazarlığa :smiley: .. indire indire 400 tl ye indirebildim iki kişi ... her zaman denk gelmiyo böle işte süpriz yapcam felan ..işin açığı biraz acındırdım kendimi ;D .. eğer giderseniz size tavsiyem anatoli balonsla anlaşmanız .. adamlar çok tedbirli güvenli çalışıyolar büyük bi şirket ... bende onlarla anlaştım çok profesyonel çalıştıklarını gördüm .. bu arada ben 1 saatlik olanını seçtim ... tabi siz gittiğinizde isterseniz 2 buçuk saatlik olanını felan tercih ederseniz ayriyeten belirtin tabi fiyatta ona göre oluyor ancak bilmiyorum tam fiyatını ... uçak örneği ilginçti :smiley: ama haklısınız .. turizm işin içerisine girince fiyat öle oluyor malum :smiley: .. fiyatta mutlaka pazarlık yapın yararınıza olur ... aklıma gelmişken 1 saat sadece uçuş süresi .. işte sabah kahvaltıydı balonun hazırlanması bilgilendirme kalkışı inişi indikten sonra şampanyasıydı sertifika dağıtımıydı derken 2 saati buluyor nerdeyse ... bu arada balon kalkarken fotoğraf çekiyolar sonra balon inince satıyolar yabancıya 7 lira ülkemiz vatandaşına 5 lira .. foto çekilirken güzel poz verin yani umursamamazlık etmeyin :smiley: .... umarım yeterli olmuştur sormak istediğiniz olursabildiğim kadarıyla elimden geldiğince yardımcı olurum

Bu denli ayrıntı için çok sağolun; çok işime yarayacak.. :smiley:

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri