KangooCamper Firarda; Mudanya - Kumyaka (Siye) - Zeytinbağı (Trilye)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,640
Ynt: KangooCamper Firarda; Mudanya - Kumyaka (Siye) - Zeytinbağı (Trilye)

Tam ben de bir harita resmi gönderecektim ki, Cavit hocam yetişmiş imdada.
O halde ben de şunu ekleyeyim:
Mudanya'da karavanla konaklamak için önerebileceğim yer, ilçe merkezine girmeden ilk ışıklardan sağa döndüğünüzde karşınıza çıkan ''balık adası'' tabir edilen, sıra sıra ufak balık restaurantlarının bulunduğu alandır. Kalabalık değilse İskele meydanında da kalınabilir.
Mudanya için bir tam gün yeterlidir.
Siye, Mudanya-Tirilye arasında çok küçük ama bana göre en sevimli yerleşim. Burada da balıkçı barınağının hemen bitişiğindeki çay bahçesinin civarında konaklanabilir ama nisbeten göz önünde bulunan bir yer.
Siye ve Tirilye ikilisi için yine 1 gün yeterlidir.
Tirilye'de konaklama için en uygun yer marina. Daha sessiz sakin olsun derseniz, marinanın içinden geçerek ulaşılabilen stabilize sahil yolu uygundur ama gece çok güvenli olacağını düşünmüyorum.

Etiketler

Mudanya'da ''balık adası'' dediğim yerden Mudanya'nın girişindeki ilk yerleşimlerin manzarası
[attachment=1]
Aracın içinden Tirilye'deki sahil yolunun görünüşü. İleride mendirek görülüyor. Trilye merkez, mendireğin ilerisinde
[attachment=2]

Mudanya sie tirilye 070

Mudanya sie tirilye 028

Bayram icin Cem daha erken demistin. Ne zaman baslayacagiz konusmaya? Haydi geliyor vakit.

Cavid hocam o haritayı nasıl yaptınız(buldunuz)çok faydalı birşey km,km vermiş.

mayıstosböce' Alıntı:
Cavid hocam o haritayı nasıl yaptınız(buldunuz)çok faydalı birşey km,km vermiş.

Oğlumun armağanı...

Cavid Sezen

Cem bey çok güzel bir gezi olmuş.Paylaşımınız için teşekkürşer.Aileniz ile çok mutlu bir tablo oluşturmuşsunuz.ALLAH gönlünüze göre versin.Ulaşabildiğimiz her yer bizim ve koruma altında.Daha nice mutlu gaziler diliyorum.Sevgi ve saygılar.

sevgili cem bey denize sıfır uyanmak deyimini ben kullanmıştım bilmem başkalarıda kullandımı ya ben bu çocukta yaybekteki azmi ve heyecanı görüyorum yorumun için teşekkürler ayrıca ben senin camperi avatarındaki resimden transporter sandım kangoo imiş çooook ilginç doğrusu gezini bir solukta okudum çok güzeldi yeni gezi ve resimlerini beklerim saygılar

EXCELL1500' Alıntı:
........ ayrıca ben senin camperi avatarındaki resimden transporter sandım kangoo imiş çooook ilginç doğrusu.......

Gece yatarken içeriden tekmeleye tekmeleye açtırıyoruz. Bu yüzden transporter gibi görünüyor olabilir.
Bir yıla kalmaz Iveco boyutlarına gelir.

cem bey ilgili linkte yani ford hymer karavan olanı o dönemde bayağı ilgimi çekmişti tüm yurtta şu anda trafik sorununun çözümü için minibüslerin kaldırılma yerine cng yani doğalgazlı otobüsler getirilme çalışmaları sürüyor çok sayıda hesaplı minibüs zaten var ve giderek sayıları artıyor tabii benimde araştırmalarım. inşallah çok beğeneceğim bir araçla karşılaşacağım. daha çok baharda alırsam yaza kadar epey bir gelişme olur diyorum saygılar ilginize teşekkürler

tek kelımeyle harıka bır gezı olmus esınız ve kızınızla nıce gezılere dıyorum...

orsaalabanda' Alıntı:
Bayraklarla süslenmiş zafer meydanı ve Mudanya ateşkes antlaşmasının imzalandığı mütareke binası:
[attachment=1]
Bir geniş açı objektifim olmadı ki o arabaları oradan çıkarıvereyim.. İdare edeceksiniz artık. Kompakt makine ile ancak bu kadar oluyor.[attachment=2]
Mudanya, denize ve birbirine paralel 2-3 büyük cadde ve bu caddeleri diklemesine kesen, her biri denize açılan sayısız sokaklardan oluşuyor.
[attachment=3]

Biraz geç oldu ama ben bu yazıları daha yeni gördüm. Ve çok hoşuma gitti. Bir an için kendimi Mudanya'da hissettim. 093 no'lu resimde soldaki vişne-bordomsu renkli ev kayınpederimin evi. Yani oralar bizim mahalle. Burada görünce gerçekten insan bir acayip oluyor. Elinize sağlık.

güzel bir gezi olmuş, paylaşım için çok teşekkürler

cem bey size hayranım gene çok güzel bir gezi yapmışsınız. paylaşım için teşekkürler.

Sn Babadağ,
Ne kadar güzel bir etkinlik yapmışsınız, Güzel mudanyayı, fotoğraflarla ne kadar güzel anlatmışsınız. Yazınızı soluksuz okudum. Allahtan Mudanyada olduğum bir zamana rastladı yazınızı okumam. Yoksa fotoğraflara dayanamaz çıkar gelirdim güzel Mudanyayı birkaç saat olsun görebilmeye.
Güzel etkinliklerinizin devam etmesi dileğiyle.

Sevgili Cem seni duymus olacaklar ki, tas mektep dahil tum eski binalarin girisine bilgi aktaran pirinc tabela asmislar. :D

Yücel Bey,
Forumumuza hoşgeldiniz. Beğenileriniz ve güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.
İnsel hocam,
Gezi fotoğrafları ve anılarınızı bekliyoruz... Umarım güzel geçmiştir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

SON KONULAR

Geri