KangooCamper Firarda; Mudanya - Kumyaka (Siye) - Zeytinbağı (Trilye)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,639
Ynt: KangooCamper Firarda; Mudanya - Kumyaka (Siye) - Zeytinbağı (Trilye)

araya gırmısım ozur dılerım cem yazımı sılebılırsın ben beceremedım, cok daha doyurucu devamını da okudum. sagol kardesım ellerın dert gormesın.

Etiketler

Mehmet abi,
Beğenileriniz için çok teşekkürler. Yazınızı sakın silmeyin. Geç cevap veriyorum çünkü ben de ard arda fotoğrafları yüklemekten yazınızı göremedim. Selamlar, saygılar..

Ya Cem ne keyif yaşamışın 2 günde,şiir gibi hemen okudum,denize sıfır uyanmak ne zamandır yapmadığım birşey unutmuşum senin camdan baktığın gibi çok bakmıştım denize çadırımın içinden,vay be canım çok çekti,ufaklıkta süpermiş..devamını diliyorum.Ya herkes benim gibi gaza geliyormu bilmiyorum ama çok sabırsızlanıyorum,hele öyle plansız projesiz bir yerde konaklayıp güne orda uyanmak.
Evet cem tam ibiş keyfi yapmışsın :smiley:

paylaşım için teşekkürler Cem iştahlandırdın bizi en kısa zamanda bende yapmak istiyorum bunun gibi bir geziyi bakalım işlerden fırsat olursa.

Birikimini bu denli güzel yansıtan kaç kişi var ki acaba?... Ne yaptın öyle Cem?.. Bir solukta okudum yazılarını, fotoğraflarındaki güzelliklere özlemle baktım... Düşünsene, 20'li yaşlarımdan bugünlere değin aşina olduğum yerleri anlatıyor, gösteriyorsun... Böyle bir kötülük(!) yapılır mı bize?.. Şaka bir yana, Mudanya-Trilye-Burgaz'lı günlerimiz geldi gözümün önüne bir kez daha; Mudanya-Kadir Koç'ta rakı-şarap/balık, sahilde ve Burgaz'da çay keyfi, Trilye'den zeytin ve yağ...

Geziniz, çok güzel olmuş, görüyoruz bunu. Bu gezinizin bir benzeri için Gölyazı'yı (Apolyont) tavsiye ediyorum. Orada da epeyce görsel fırsatlar bulacaksın, eminim.. Havalar az daha serinlesin, bir gece konaklamalı iki gündüz Gölyazı'ya yeter.

Selamlar, sevgiyle kalın...
Cavid Sezen

Gezini, değerli gözlemlerini de katarak bizimle paylaştığın için teşekkürler Cem. Benzer rotayı bir kaç defa yapmış biri olarak gözlemlerine katılmamak elde değil.
Oğuz

Beğenilerini ileten tüm dostlara, abilere çok teşekkürler.
gezmen' Alıntı:
Birikimini bu denli güzel yansıtan kaç kişi var ki acaba?... Ne yaptın öyle Cem?.. Bir solukta okudum yazılarını, fotoğraflarındaki güzelliklere özlemle baktım... Düşünsene, 20'li yaşlarımdan bugünlere değin aşina olduğum yerleri anlatıyor, gösteriyorsun... Böyle bir kötülük(!) yapılır mı bize?.. Şaka bir yana, Mudanya-Trilye-Burgaz'lı günlerimiz geldi gözümün önüne bir kez daha; Mudanya-Kadir Koç'ta rakı-şarap/balık, sahilde ve Burgaz'da çay keyfi, Trilye'den zeytin ve yağ...

Geziniz, çok güzel olmuş, görüyoruz bunu. Bu gezinizin bir benzeri için Gölyazı'yı (Apolyont) tavsiye ediyorum. Orada da epeyce görsel fırsatlar bulacaksın, eminim.. Havalar az daha serinlesin, bir gece konaklamalı iki gündüz Gölyazı'ya yeter.

Selamlar, sevgiyle kalın...
Cavid Sezen
Cavit hocam, Bursa'ya gelin diyorum, gelmiyorsunuz. Bize de özendirmekten başka çare kalmıyor :D

orsaalabanda' Alıntı:
Beğenilerini ileten tüm dostlara, abilere çok teşekkürler. Cavit hocam, Bursa'ya gelin diyorum, gelmiyorsunuz. Bize de özendirmekten başka çare kalmıyor :D

Bursa'ya gelinmez mi Cem?...

Cavid Sezen

Tirilye doğumluyum ben. Denizkızlığım belki ondan kelli :smiley:
Keyifli paylaşım için teşekkür ederim. Epeydir gidemediğim göremediğim sevdiğim kıyıları evime getirdiniz :smiley: ailenize sevgiler.
Sağlıcakla...

Cem tesekkurler. Trilye'yi ve kliselerini gormek icin sabirsizlaniyorum. Bayramda ggitsek mi oralara acaba?

Aha.. İstanbulun orta yeri sinema ,Ankara-izmir-istanbulun ortayeri Bursa(gidebilene).

mayıstosböce' Alıntı:
Aha.. İstanbulun orta yeri sinema ,Ankara-izmir-istanbulun ortayeri Bursa(gidebilene).
Bunu daha önce söylemiştim ama yanlış anlaşılır diye ısrar edemedim :D
insel' Alıntı:
Cem tesekkurler. Trilye'yi ve kliselerini gormek icin sabirsizlaniyorum. Bayramda ggitsek mi oralara acaba?
Eğer 2-3 günlük bir buluşma olacaksa Tirilye pek uygun olmayabilir. Neden derseniz, Sahil bölümünde marinanın ilerisinde konaklamaya çok uygun stabilize bir yol var. Denize sıfır kalınabilir ancak tahmin edebileceğiniz üzere muhteşem bir doğal güzellik sunmuyor. Her yerde olduğu gibi pet şişeler, naylon poşetler, vesaire...
Tirilye ve Siye kültür gezisi için 1 tam gün yeterli. Fazlası can sıkıcı olabilir. Konvoy olarak Mudanya-Siye-Tirilye yapılacaksa belki düşünülebilir.
Normal koşullarda (güvenlik açısından) tek başımıza gidemeyeceğimiz dağ, bayır, yayla gibi bir yerlerde buluşsak, doya doya çimenlere uzansak, fazlaca telaşe yaratmadan bol bol sohbet edebilsek, istediğimiz gibi kamp ateşimizi yakabilsek daha uygun olmaz mı?

eftaLYa' Alıntı:
Tirilye doğumluyum ben. Denizkızlığım belki ondan kelli :smiley:
Keyifli paylaşım için teşekkür ederim. Epeydir gidemediğim göremediğim sevdiğim kıyıları evime getirdiniz :smiley: ailenize sevgiler.
Sağlıcakla...
Kuçunuz Face'in denize girerken fotoğraflarını görmüştüm. O da Tirilye doğumlu sanırım :D
Sevgiler..

cem bey kısa vade planlarıma ekledim bu seyahatinizi.
size ve ailenize paylaşım için teşekkürler.

rotayı bir kez daha yazarmısınız.

nejat ural' Alıntı:
cem bey kısa vade planlarıma ekledim bu seyahatinizi.
size ve ailenize paylaşım için teşekkürler.

rotayı bir kez daha yazarmısınız.

Nejat Bey;

Cem'e sorduğunuz rota ile ilgili soruya harita ile yanıt vereyim. (Haritaların büyük durumlarını görmek için iki kez tıklayın)

[attachment=1]

Bu haritada Bursa'dan Mudanya'ya lacivert çizgi ile ulaşıyorsunuz. Sonra Kumyaka ve Zeytinbağı (Trilye).

Zaman sorunu yoksa ve gittiğim yoldan dönmem diyenlerdenseniz,Trilye'den güneybatı yönüne devam ederek (lacivert noktalar) ve çeşitli köyler ile Nilüfer Çayı üzerinden geçerek Bursa-İzmir Karayoluna ulaşırsınız. Ulaştığınız noktada, Yenikaraağaç Köyü (Yöredeki adıyla Çorapçı Karaağaç Köyü -Erkeklerin çorap ördüğü köy..) vardır. İsterseniz, buradan güney yönünde kısa bir yolla (5 km gibi) Eskikaraağaç Köyüne gidebilirsiniz. (Leylek festivalinin yapıldığı köy...) Daha sonra Bursa yönünde giderken yine sağa dönerek (5 km) Gölyazı'yı (Apolyont) ziyaret edebilirsiniz. (Gölyazı, son yıllarda epeyce medyatik oldu...)

Sonrasında Bursa yönünde iki seçenek var yol olarak (oklarla belirtilmiştir.): Ya doğrudan Bursa'ya ya da yeni çevre yoluna..

Toplam Yol: (Bursa'dan Bursa'ya) Benim yaptığım hesaba göre, 107 km gibi görünse de, kuş uçuşu hesaplandığı için biraz daha fazla olacaktır. 120-130 km civarında birşey olmalı..

[attachment=2]

İyi geziler..
Cavid Sezen

Mudanya

Mudanya yol

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR