Kango Kanperimle Gezi Deneyimim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan adigekuzeyli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,088

Devekaya ile tanismaniz tehlikeli olur derken; kendisi Caddy araci ile dunyanin uzak yerlerini dolasiyor, siz de cok severek gezdiginize gore navigasyonu uzaklara ayarlayabilirsiniz ondan ilham alarak demek istemistim.

Son düzenleme:

Devekaya ile tanismaniz tehlikeli olur derken; kendisi Caddy araci ile dunyanin uzak yerlerini dolasiyor, siz de cok severek gezdiginize gore navigasyonu uzaklara ayarlayabilirsiniz ondan ilham alarak demek istemistim.
Eyvallah :sweatsmile:
.. Araba kullanmayı çok severim, çok eskiden arabayla avrupaya gitme planımı almanyada yaşayan bir tanıdığımın, sırbistandan geçerken Türklere büyük sıkıntılar çıkardıklarını öğrendikten sonra vazgeçmiştim.

....Salda - Saldivler ... çok güzel biryer, iyiki gelmişim hatta çocuklarımada mutlaka görmeniz gereken yer diyede tavsiye ettim..
Akşam olmuş dönelim diye arabayı bir açtım ki !!!!!!!!! arabanın içini gaz kokusu sarmış.. Eşyaları yüklerken fazla sıkışık koyduğumuzdan küçük tüpün gaz vanası açıldı yada üst tepe vidası gevşedi ordan kaçırıyor sandık ama ordan değilmişç. Malesef tüpçü tüpü değiştirirken contasınıda değiştirmişti. Bozuk conta takmış, saldada tüpçüye gösterdiğimde öğrendik. Allahtan gece yatarken tüp arabada oluyordu ozaman kaçırmamış..Bu olayın başımıza getireceği felaketi düşününce çok canımız sıkıldı....
Saldaya giderken gördüğümüz büyük schell istasyonunda konaklamak için akşam dönerken yolkenarındaki restoran önünde çay molası verdik. Ailece işletilen bir yer. Onlardan izin alarak orda kalmaya karar verdik. Tabi tüpümüzü araç dışında bırakarak...

......... Allahtan gece yatarken tüp arabada oluyordu ozaman kaçırmamış..Bu olayın başımıza getireceği felaketi düşününce çok canımız sıkıldı....
Saldaya giderken gördüğümüz büyük schell istasyonunda konaklamak için akşam dönerken yolkenarındaki restoran önünde çay molası verdik. Ailece işletilen bir yer. Onlardan izin alarak orda kalmaya karar verdik. Tabi tüpümüzü araç dışında bırakarak...

sizi Allah korumuş.
İhmale gelmez.Tüpü araç dışında bisiklet zinciri ile arabanın çekme halkasına bağlayarak araç altında yatarken muhafaza ederseniz, can kaybı ve tüp çalınmasına karşı önlemde almış olursunuz.

sizi Allah korumuş.
İhmale gelmez.Tüpü araç dışında bisiklet zinciri ile arabanın çekme halkasına bağlayarak araç altında yatarken muhafaza ederseniz, can kaybı ve tüp çalınmasına karşı önlemde almış olursunuz.
Bu olaydan sonra aklımda nurgazın portatif ocakları takıldı. onlarda benzinmi var zehirleme ihtimali olurmu? E ğer lpg gazı yoksa biraz pahalıya da denk gelse onlardan almayı düşünüyorum.

Bu olaydan sonra aklımda nurgazın portatif ocakları takıldı. onlarda benzinmi var zehirleme ihtimali olurmu? E ğer lpg gazı yoksa biraz pahalıya da denk gelse onlardan almayı düşünüyorum.

onda da ; butan ve propan karışımı gaz var.Resimde LPG gaz kartuşu olarak belirtilmiş.
Piknik tüpüne göre az yer kaplasada,maliyeti daha fazla oluyor.

220-GR-KARTUS-6e3d.png

... Son konaklamımızıda restoran önünde yapmıştık. Sabah kalktığımızda restoran sahibi çevreyi süpürüyordu. Gece konaklamamıza müsade etti tuvaletide ücretsiz kullandık kahvaltıyı bari burda yapalımda bedavacı demesinler dedik. Salatalık domates ve yumurtadan oluşan kahvaltıya 50 tl vermek biraz koysada telefonlarıda şarj etmiştik kamp ücreti saydık:sweatsmile::sweatsmile:
Veeeeeee kamperimizi son durağımız olan pamukkaleye doğru çevirdik..
..... Salda gölü gibi Pamukkale travertenleride her nekadar internette resimleri olsada, eşe dosta - dünya gözüyle görmeniz gereken yerler diye tavsiye ediyorum...

20180924 121119

onda da ; butan ve propan karışımı gaz var.Resimde LPG gaz kartuşu olarak belirtilmiş.
Piknik tüpüne göre az yer kaplasada,maliyeti daha fazla oluyor.

220-GR-KARTUS-6e3d.png
Evet yaptığım araştırmada, azami 2 saat kullanılan kartuş fiyatı 15 ile 20 tl arası küçük tüpe göre bayağı pahalı olduğunu gördüm. fakat ocağın arabada az yer kapladığı birde zehirlenme oranının daha az ihtimalini göz önünde bulundurarak alsammı diye düşünüyorum.

...Pammukkalede yaklaşık 4 saat gezdikten sonra - artık 8 günlük geziyi tamamlamış ve iyice yorulmuş olarak olarak navimize ev adresini girdik...
Benzinliğin çıkışına yerleşmiş t 4 de kokereccinin kokusunu alınca geçmiş olmamıza rağmen ilerdeki kavşaktan dönüp kokereçle bir güzel karnımızı doyurduk.. (hanım ilk defa kokereç yemiş)
Manisa sınırları içerisinde üzüm bağlarının kenarındaki satıcılardan 3-5 kilo üzüm, kavun, mandalina alıp Balıkesir ordanda istanbul yoluna düştük..
İzmit civarındaki yol çalışmalarında eksik tabela ve navininde yanılmasıyla kandıraya doğru gittik.Yolu bulup otobana girer girmez yol bir kitlendi tam iki saat araçlar stop... kamperin arkasına geçtim yatmak için diğer araçlardan inenlerde kamperin içini görünce ilgi odağı oldu herkes inceledi...
... Akşan 22.00 gibi eve gelirim dediğim yolu 02.00 de gelince 2200 km lik gezinin sonunu b*k etti...
Bu yazıyı sıkılmadan okuyanlara teşekkür ederim. Hoşcakalın
SON

Evet yaptığım araştırmada, azami 2 saat kullanılan kartuş fiyatı 15 ile 20 tl arası küçük tüpe göre bayağı pahalı olduğunu gördüm. fakat ocağın arabada az yer kapladığı birde zehirlenme oranının daha az ihtimalini göz önünde bulundurarak alsammı diye düşünüyorum.

Emniyet için ;ya yatarken piknik tüpün ocak olan kafasını sökeceksiniz yada yukarıda yazdığım bisiklet kilidi ile aracınız çekme halkasına bağlayıp arabanızın altına yerleştirecesiniz.

Bisiklet kilidi

Nurgaz dediğinizi gibi azami 2 saat kullanılıyorsa,çay keyfi yapanlar yemek kullanımı dahil her gün en az bir tüp bitirir.Ben piknik tüpcüyüm.Tercihim sadece piknik tüp olur.

...Pammukkalede yaklaşık 4 saat gezdikten sonra - artık 8 günlük geziyi tamamlamış ve iyice yorulmuş olarak olarak navimize ev adresini girdik...
Benzinliğin çıkışına yerleşmiş t 4 de kokereccinin kokusunu alınca geçmiş olmamıza rağmen ilerdeki kavşaktan dönüp kokereçle bir güzel karnımızı doyurduk.. (hanım ilk defa kokereç yemiş)
Manisa sınırları içerisinde üzüm bağlarının kenarındaki satıcılardan 3-5 kilo üzüm, kavun, mandalina alıp Balıkesir ordanda istanbul yoluna düştük..
İzmit civarındaki yol çalışmalarında eksik tabela ve navininde yanılmasıyla kandıraya doğru gittik.Yolu bulup otobana girer girmez yol bir kitlendi tam iki saat araçlar stop... kamperin arkasına geçtim yatmak için diğer araçlardan inenlerde kamperin içini görünce ilgi odağı oldu herkes inceledi...
... Akşan 22.00 gibi eve gelirim dediğim yolu 02.00 de gelince 2200 km lik gezinin sonunu b*k etti...
Bu yazıyı sıkılmadan okuyanlara teşekkür ederim. Hoşcakalın
SON

Yeni maceralarınızı bekliyoruz.Paylaşım için teşekkürler.

Aygaz kucuk tup, hatta bir tane de yedek sorun cikartmadi bana. Yalniz gaz dedektoru kullaniyorum ne olur ne olmaz diye. Cogu gece ve yola cikmadan ocak baglantisini sokerim ve riskli de olsa cakmak testi yaparim kapi acikken.

baştan sona okudum. gerçekten son derece samimi ve güzel bir anlatımınız var. teşekkür ederim. cesaret verici ve şevklendirici bir konu oldu.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri