Kango Kanperimle Gezi Deneyimim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan adigekuzeyli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,089
Yukarıda gezi sıralamasını karıştırmışım dikil sarımsaklıdan sonraydı.
....Sarımsaklı plajına geldik. Kocaa sahil sezon bittiği için bomboş şezlongları zincirlemişler bir kaç emekliden başka kimse yok, ama bizim şansımızamı nedir hava bayağı rüzgarlı olduğu için denizde biraz üşüdük. Akşamda orda kalmaya karar verdik. Orda tanıştığımız bir aile muhabbetimizden hoşlandıkları için - Eğer kalacak yer ayarlamadınız ise bizim pansiyonda kalalım, dediler. Biz arabamızda kalıyoruz deyince, arabada rahat olmaz dediler. Kamperi görünce hayran kaldılar. Onlarında kangosu varmış bizimkini incelediler seneye aynısını yapacaklarını söylediler.. Sarımsaklı plajı yol ile deniz arası yaklaşık 150 metre. 100 metreden fazla yarı ağaçlık yarı kum alan var. Tahminime göre sezonda o alanda yer yokmuştur biz geç gittiğimiz için 2 yda 3 çadır kuruluydu, günübirlik te bir kaç araba vardı. Orda konaklarken gece okadar rüzgar çıktı ki, ağaçlar devrilebilir diye arabayı açık alana çektim. Rüzgar arabayı öyle bir sallıyordu ki hanım araba devrilirmi diye korktu. Ama yinede uyumuşuz. Sabah olunca rüzgar biraz azalmıştı fakat denize girince yine üşüdük.
Sarımsaklı plajından bir kare...
20180919 090621

Dikili belediyesine teşekkür etmek gerekiyor.
1-Fotoda görünen çöp kovasının rengini ,paslanmış direğe uyumlu olsun diye kahve rengine boyamışlar,Böylece görsel renk uyumunu yakalamayı başarmışlar.
2-Çöp kovasının neredeyse yetişkin insan göğüs seviyesine monte ederek, çevreyi temiz tutma işinin sadece yetişkinlere ait olduğunu, küçük çocukların o yaşlarda çöp işleri ile uğraştırmayıp sağlıklarını düşünmüşler.

... .....
Dikiliden manzara...

20180919 130316 jpg

.... Sarımsaklının rüzgarını hiç sevmedik. Eeeeeeeee nereye gideceğiz baktık hartamıza sırada izmir var. İzmir ede daha önce hiç gitmedimde araştırmadımda neresine gideceğimizi bile bilmiyoruz. Alaçatı meşhur yada çeşmeye derken telefonla izmiri bilen birinden yardım alırken kuşadası ismi geçti muhabbetimizde. Hanıma dedim sürelim kuşadasına, kuşadasını internetten araştırırken kadınlar denizi plajını herkes övmüştü aklımda kalmış. Naviye kadınlar denizi plajı yazdım. Hava kararmıştı kuşadasına girdiğimizde. Navinin Hedefe ulaştınız dediğinde dar bir çıkmaz sokakta idik. Sahile araçla giriş kapalı......eyvaaaaah hava karardı nere gideceğimizi nerde kalacağımızı bilmediğimiz şehir. Bayağı canım sıkıldı. İllede deniz kenarına odaklanmışız kalmak için. Haritaya bakarken sevgi plajı çıktı. Oraya bari gidelim dedik. Sevgi plajına giderken karşımıza çok aydınlık ışıklandırılmış biyer çıktı Kuşadası Forum...
..Otoparkına kamperimizi parkettik başladık yorgun yorgun avm gezmesine, ama aklımız hep geceyi nerde geçireceğiz? Bayan güvenliğe -gece burda kalabilirmiyiz? dedik. Amirime sormam lazım dedi ve telsizle sordu. Oraya geliyorum dedi, geldi bizi görünce sıcakkanlı bir şekilde -Tabi amca kalabilirsiniz hatta aracınızı migrosun arka tarafına çekin orası daha sakin güvenlik konusunda da rahat olun biz devriye geziyoruz diyince içimiz rahat bir şekilde Avm gezimize devam ettik......

Dikili belediyesine teşekkür etmek gerekiyor.
1-Fotoda görünen çöp kovasının rengini ,paslanmış direğe uyumlu olsun diye kahve rengine boyamışlar,Böylece görsel renk uyumunu yakalamayı başarmışlar.
2-Çöp kovasının neredeyse yetişkin insan göğüs seviyesine monte ederek, çevreyi temiz tutma işinin sadece yetişkinlere ait olduğunu, küçük çocukların o yaşlarda çöp işleri ile uğraştırmayıp sağlıklarını düşünmüşler.

20180919 130316 jpg
Maşallah gözünüzden kaçmıyor:sweatsmile: Ama boya hariç kusur yoktu,yani temiz, dinlenme bankları bol ve yeşil ağaçlar. Zaten olduğumuz yer çok tenha orta yaş üstü güneşlenen bayanlardan başka kimse yoktu.

.... Kuşadası forum otoparkında sabahladıktan sonra sevgi plajına gittik.. sitelerin arasından sahile indik etrafı araştırırken biraz ilerde sahile sıfır konumda boş arsaya konumlanmış 2 çadır ve 2 adet de karavan gördük (oralarda genclik kampı da var ama biz ücretsiz yerleri tercih ediyoruz) kamperimizle yanlarına gittik onlarla tanıştık Zeki abi ve hanımı 6 yıldır yazları 3 ay karavanla geziyorlarmış hatta kuşadasında çocuklarına yazlık almışlar boş olmasına rağmen karavanda kalmayı seviyorlar..karavanlarında gezenbilir yazıyordu ama daha ben bu siteyle tanışmadığım için pek dikkatimi çekmemişti...
... Sevgi plajını beğendim. uzuuuuuuun bir plaj öyleki bulunduğumuz yerden akşam yürüyüşünde bir saat yürüdük sonu gelmedi ertesi akşam da ters yönde bir saat yürüdük yine sonu yok. Şuana kadar gördüğüm en iyi plajdı.. duşları vardı, şemsiyeleri duruyordu, şezlongları duruyordu, tuvaleti kapatmışlar fakat komşular işlettenden anahtarını almışlar gizli gizli en azından hanımlar kullandı. sahil kenarları hep yazlık siteler eminim bizim durduğumuz arsayada seneye bişey yaparlar. sahil çok temizdi.. zikei abi buraya bir gelen seneye tekrar gelir dedi. biz orda iki gece konakladıktan sonra milli parka gittik. millipark giriş 15 tl ama değer 2- 3 adet koy var ilk girişteki çalışma olduğundan kapalıydı ama diğerleride çok mükemmeldi. denize girişte biraz taşlık balıklar ayaklarının arasında geziyor. tabi avlanmak yasak. Deniz suyu nerdeyse içme suyu o kadar berrak ki.. bir taraf deniz bir taraf yemyeşil orman, hatta domuzlarda varmış ama ben görmedim. ama insanlara alışmış zarar vermiyorlarmış. milliparkta ateş yakmak hatta tüp yakmak bile yasakmış ama biz bilmediğimizden tüpte çay yaptık orda tanıştığımız bir arkadaşada çay götürdük o söyledi....
Kuşadası kamp alanımız..
20180920 150943

.. Milliparkta kamp yasakmış. saat altı cıvarında jandarma anons etti boşaltın diye bizde zaten hazırdık nere gideceğimizi bilmediğimiz için denizden erken çıkıp kalacak yer bakalım diye düşünerek milliparktan çıkarken bizim oralı plakalı bir arabaya korna çalarak selam verdim geçtim. Parkın girişinde zeus mağarası tabelası vardı da çıkarken uğrarız diye girerken es geçmiştik. zeus magarası girişinde park ederken bir baktım bizim hemşeri plakalı arabada arkamıza park ediyor. Tanıştık genç çift 5 yıllık polis memuru yanlarında 2 de ufaklık olmasına rağmen gezmeden geri kalmamışlar. Hemşeri olunca insanın kanı tez kaynıyor.. iki dakikada derin muhabbete daldık arabamızı merak ettiler iyice incelediler çok beğendiler....
Kuşadası Millipark...
20180922 100702

Gece uyurken camlari aciyor musunuz?
Tek merakim havalandirmayi nasil sagliyorsunuz?
Bir de feysbukcu bir abi vardi, kangosu ile Mogolistan,a filan giden. Onunla tanismaniz tehlikeli olur gibi :smiley:

Buldum simdi forumda arayinca. Profil ismi grupta devekaya. Hep feysbugumdan okuyun gezilerimi yazdigi icin aklimda oyle kalmis.

.... Hemşerimizle muhabbete dalınca saatte epey geç oldu pamukkaleye gidişimizi bir gece daha kuşadasında kalarak ertelemiş olduk... Haaa bu arada hiç planımızda yoktu ama hemşerim bize - buraya kadar gelmişken salda gölünüde görmeden gitme diyince güzergaha birde salda eklenmiş oldu...
. Sabah kalkıp kahvaltıyı yaptıktan sonra kamperimizi çevirdik Denizli ye...
20180923 122159

Kango kamperimle gezi deneyimim yazısının 2. bölümü
Merhaba gezenbilir takipçileri;
İlk bölümde anlattığım Edirne gezimde Selimiye camii,üç şerefeli camii,meriç köprüsü, Beyazid külliyesi (şifahane), Karaağaç köyü tren istasyonu ve lozan anıtını (Lozan antlaşmasını birde gerçek yerinde okumanızı tavsiye ederim) gezdikten sonra uzuuuuuuuuun köprüden geçerek saros körfezinde Erikliye doğru yol aldık. Erikli merkezinde yazlık villaların bulunduğu ve villaların denize tarafında ise bir kamp alanı var. Uzun bir sahili denizin kenarında 10 metrelik kumluk alan ve yaklaşık yola kadar mesafesi 100 metrelik uzunluğu ise tahminen 4 km boş alanı var imara açık olmadığı için oralara birşey yapılmamış. Yolun üsttarafında ise yola paralel bir şekilde konteynırları dizen uyanıklar 1+1 pansiyon olarak sezon içinde 300 tl ye kadar sezon sonunda ise 100 tl ye kiralıyorlar. Benim gittiğim dönem Eylül ayı olduğu için oranın sezonunun kapandığını söylediler. Şansımıza hatırlayanlar varsa geçen sene Eylül ayı çok sıcak geçti. Koca sahil benim gibi 3-5 emekliye kalmıştı...
Hava güzel, sahil güzel, deniz sıcak şemsiyemizi açtık denizde bir saat kadar yüzüp karnımızıda doyurup kendimize gelince akşam nerede kalacağız sıkıntısı başladı.Kendi kendimize O geniş alanda yer beğenmeye çalışıyoruz, akşam oldukça günübirlik kurulu olan birkaç çadırlı ailede gidip gün batmaya başlayınca - Kocaa alan nerde olsa kalırız- diye kendimize teselli vermeye çalışıyoruz. Yanımızda güvenlik amaçlı birkaç bıçak,bir şok cihazı ve 61 cm. kısa namlu kral süperpoze (ruhsatlı) olmasına rağmen yinede birileriyle başımızı belaya sokup tatilimizi zehir etmemek için yerimizden ayrılıp yolun kenarındaki tuvaletide olan kafe işletmecisinden de onay ve cesaret alarak ışıklı kesime park edip kamperimizde uyumaya çalıştık.Çalıştık diyorum çünkü kafe dediğim yerde orta yaş üstü beyler kafaları demliyorlardı. Gece ilerledikçe kafa demleyenlerin seslerini kıstıklarını görünce bunlardan bize zarar gelmeyeceğini anlayıp deriiin uykuya dalmışım. Ertesi gün dinlenmiş ve daha cesaretli ve huzurlu olunca bir gece daha...derken üç gece konakladık eriklide. Sezon bitiği içinmi bilemedim sahilde duş yoktu wc yoktu konteynır pansiyonların arasına yerleştirdikleri ücretli tuvaletleri kullandık. Telefon şarj işinide kafeler tenha olduğu için oralardan hallettik.
Abi masallah size.Ben o geziyi 2013 yilinda ford fiesta ile yaptim fakat ben cadir kurdum.edirneden basladim gelibolu uzerinden ayvaliga kadar uzanan sahilde cadir kurarsk bir hafta gecirdim.Iyi eglenceler size insallah kazasiz belasiz emekliligin tadini cikarirsiniz.

... Saldaya girişte 5 tl alıyorlar. ama değer...
Geziden geldikten sonra salda yorumlarında çok pis olduğunu yazmışlar ama biz gittiğimizde gayet temizdi. her tarafta çop kutuları vardı, gerçi yinde elindeki pet şişeyi yere atanları görsekte... Tek kötü yanı tuvalet sandığımız yerin duş ve soyunma kabini olduğuydu. kimseyede soramadık ama etrafta tuvalete benzer başka bir yer yoktu. Saldanın etrafında yürüyerek çok gezdik öyle yorulmuşuzki. Akşamda olmak üzereydi girişte kamp yapmak yasak yazısını gördüğümüzden kendimize kalacak biryer arama telaşına düştük. (Yine gezi dönüşü yaptığım araştırmada meğerse saldada kamp yerleri çokmu.) işte benimde huyum akşam hava kararmaya yüz tutunca biraz panikliyorum...

Abi masallah size.Ben o geziyi 2013 yilinda ford fiesta ile yaptim fakat ben cadir kurdum.edirneden basladim gelibolu uzerinden ayvaliga kadar uzanan sahilde cadir kurarsk bir hafta gecirdim.Iyi eglenceler size insallah kazasiz belasiz emekliligin tadini cikarirsiniz.
Teşekkür ederim.
Biz gerek zaman gerek maddiyat birazda tecrübesizlikten gezmeye 2015 ten sonra başladık.
Sen galiba tek dolaştın. Tek erkek sıkıntı olmuyorda işin içinde aile sorumluluğuda olunca çadır bana ters geldi. araba daha emniyetli. yoksa iki tane çadırım var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR