Kango Kanperimle Gezi Deneyimim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan adigekuzeyli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,029

sn @adigekuzeyli yukarıdaki soruma hala yanıt vermediniz .
Trafik kontrolüne hiç mi rastlamadınız yoksa koltuk sökülü gitmenin yasal sakıncası yok mu ?
gezinizi ilgi ile takip ediyorum.Devamını bekliyoruz.

Koltuk sökmek yada ilave etmek yasak. Trafik kontrolünde genelde evraklara bakıyorlar aracın içine bakan yok ama muayeneden geçemezsiniz.

sn @adigekuzeyli yukarıdaki soruma hala yanıt vermediniz .
Trafik kontrolüne hiç mi rastlamadınız yoksa koltuk sökülü gitmenin yasal sakıncası yok mu ?
gezinizi ilgi ile takip ediyorum.Devamını bekliyoruz.
Merhaba kartalveat, geç gördüm kusura bakmayın. Gerek 2017 deki gezimde gerekse bu sene ki gezimde çok çevirmeleri geçtim şansa hiç çevrilmedim hatta çevirirlerse koltuk yok diye ceza yazacaklarıda aklıma gelmeden rahat rahat gezmiştim şimdi siz benim aklıma şüphe koydunuz gereksiz yere birde koltuk taşımak zorunda kalacağım.:smiley::smiley:

Merhaba kartalveat, geç gördüm kusura bakmayın. Gerek 2017 deki gezimde gerekse bu sene ki gezimde çok çevirmeleri geçtim şansa hiç çevrilmedim hatta çevirirlerse koltuk yok diye ceza yazacaklarıda aklıma gelmeden rahat rahat gezmiştim şimdi siz benim aklıma şüphe koydunuz gereksiz yere birde koltuk taşımak zorunda kalacağım.:smiley::smiley:

Sizi endişelendirmek istemezdim :(, fakat yasal bir engel varsa da bilmekte yarar var.

Koltuk sökmek yada ilave etmek yasak. Trafik kontrolünde genelde evraklara bakıyorlar aracın içine bakan yok ama muayeneden geçemezsiniz.

Sn @ilker 72 Bilgi için teşekkür ederim.Muayeneye giderken koltukların yerine monte edilmesi sorun olmazda koltuk sökük yolda giderken çevirmeye rastlanıldığında aracın içine baksalar, isterlerse ceza yazılabilir yani.

Merhabalar gezenbilir üyeleri;
Bu yazıya başlamamdaki amaç benim gibi gezmeyi seven fakat aynı kafada ve imkanlara sahip arkadaşı olmadan, tek başına da yola çıkmaya cesaret edemeyen geziseverlere cesaret vermek.
.... Evettttt nerde kalmıştık.? Bolayır, bolayır plajına inmeden tepede schell benzin istasyonundan depoyu doldururken hemen yanında (öyle yerlere ne diyorlar bilmiyorum) self servis yemek yeme yeri vardı, yemeğimizi yerken etrafıda kolaçan etmiştim kalınabilirmi diye, hatta arka tarafında da küçük bir hayvanat bahçesi vardı köpekleri sevmiştik.... Sahile indik karnımızda tok çayımızı demledik günbatımında hanımla çayımızı yumumlarken yine aynı mesele nerde kalalım?..İşte yalnızlık böyle bişey, olsa yanında bir arkadaş istediğin yere konakla, ama yalnız olmuyor.
Neyse, hava kararıp sahil iyice boşalınca tepedeki schell istasyonunda kalmaya karar verdik. Daha önce benzin istasyonları kalmaya müsait yerler olduğunu bilmediğimizden biz orada da tedirgin bir şekilde yattık. Gece yarısı istasyonun ücretsiz ve çok hijyenik tuvaletine giderken aynı Edirne deki otoparktaki gibi istasyonun arabalarında konaklayanlarla dolu olduğunu görünce rahat bir uykuya daldık. Sabah tekrar sahile indik bolayır ın arka tarafındaki fenere giderken tarlanın içinden giden araba izini takip ettik ve denize sfır ve kimselerin olmadığı bir yerde denizin içine kamp sandalye ve masamızı yerleştirip hanımla egzotik ?:smiley: (tam karşılığını bilmiyorum) bir kahvaltı yaptık. Bir iki saat denizde ve sahilde eğlendikten sonra planımızda olan Fatmakadın plajına doğru yol aldık, neyazıkki fatmakadın plajının bize göre?* olmadığını anlayıp kamperimizi son ve asıl hedefimiz olan Gelibolu- eceabat Çanakkale şehitliğine doğru çevirdik.... Şehitlik te görüşmek üzere.....
* Biz muhafazakar bir aileyiz. İçki kullanmayız. Sosyete içinde değil biraz daha sakin yerlerde denize gireriz. Eşim haşemasız girmez.

Sn @ilker 72 Bilgi için teşekkür ederim.Muayeneye giderken koltukların yerine monte edilmesi sorun olmazda koltuk sökük yolda giderken çevirmeye rastlanıldığında aracın içine baksalar, isterlerse ceza yazılabilir yani.

Maalesef yasak sn kartalveat bendeki durum tam tersi idi starex in arka koltuk ruhsata işli değildi açılınca yatak oluyor diye iptal etmek yerine sadece muayeneye girerken söküyordum. Trafik polisi nede sordum ruhsatta ne yazıyorsa o dedi, fazlasıda eksiğide yasak, dört yıl kullandım arcın içine bakan olmadı evraklara bakıp bıraktılar, ama dikkatli bir memura denk gelirseniz ceza kaçınılmaz.

Şehitliğe gitmeden Fatmakadın plajını hatırlatıyım. Yazlık sitelerin ara sokaklarından sahile yaklaşıyorsunuz ama rabayla sahile inemiyorsınuz. Çok küçük yada ben öyle gördüm ama tıpkı büyükçe bir havuz gibi güzel bir koy du,işte güzel olduğu içinde eylül ayı olmasına rağmen çok kalabalıktı.
Neyse biz gidelim şehitlerimizi yad etmeye..
Sonradan anladığım kadarıyla eceabatın bir kaç girişi varmış biz navigasyona göre gittik akbaş şehitliğiyle başladık. Birkaç girişi varmış dedim çünkü şehitlikte tanışıp muhabbet ettiğimiz kişilerin bizim başladığımız akbaş şehitliğini görmemişler. Şehitliğe girişte isteyene rehber ayarlayan rehbercibaşı (bu ismi ben uydurdum) vardı isteyenlere telefonla rehber ayarlıyordu biyandan da broşür satıyordu 5 tl.
Edirne gezisinde bizim ciğercide ciğer yerken garsona gezilecek yerleri sorunca hemen bize broşür verdi ve biz o sayede Edirne yi gezdik yoksa bilemezsiniz gezilecek yerleri ve size uzaklığını. Aynı şekilde şehitliktede broşürünüz mutlaka olsun yanınızda.
Şehitlik çok büyük bir yer benim kanaatimce bir buçuk gün ayırmak gerekir. Eceabatın heryeri şehitlik, bir modern şehitlik birde gerçek şehitlikler var. Bizde önce şehitler anısına yapılan modern şehitliğe gittik. Ormanlık gibi büyük ağaçların arasında hertarafı deniz olan yüksekçe bir tepeye yapılan şehitler abidesi, çok muhteşem bir yer hele birde kınalı hasan tiyatrosuna denk geldiyseniz kendinizi ne kadar tutmaya çalışırsanız çalışın mutlaka gözlerinizden yaşlar dökülecektir...:triumph: Burası çok güzel biyer demiştim, tuvaletler ve hızlı şarj makinaları kameralar çadır kuranlar bile vardı. Çadır kuranları görünce güvenliğe - Akşama burada kalsak olurmu ? dedik. Malesef burda kalmak yasak dediler - çadır kuranlar var dedik. Akşam dokuzdan sonra güvenlikler devriye gezip onları kaldırıyorlarmış. (Kuşadası Milli parkta olduğu gibi..
Eeeeee geziyi tamamlayamadık nerde kalacağız???
Biz elimizdeki broşür sıralamasına göre ilerlerken üsttarafı orman alttarafı deniz olan bir yerde park alanı gibi bir düzlük çektik kamperimizi çıkardık tüpümüzü hanım yemek yaptı yemeğimizi yedik çayımızı içene kadar hava kararmaya başladı.. Dedik bir saattir kimse uğramadı kim ne diyecek kalalım burda dedik. Ormanın karanlık yüzü ve denizin hırçın dalga seslerini bastırmak için radyo açıyoruz ama hiç türkçe çeken biyer yok, sessizlikten ürpererek zorda olsa günün yorgunluğuyla dalmışız uykuya.
Tıktıktık cama biri vuruyor birde yanıp sönen ta
epe lambalı bir araba!!!!!!!!
Gözümü yarım yamalak açtım arabanın içine elfenerini tutmuş amca camı indirirmisin diyor.
(Geçensene camlarda film far perdeye gerek yok diye takmamıştık, busene perde taktık)
Bizim kango 2004 model arka camları ne aşağı nede yana açılıyor kelebek cam. Uyku semesiylemi nedir hiç aklıma kötü bişey gelmeden direk kapıyı açmışım.. - Amca burda kalmanız yasak dedi. - Satate yarım yamalak baktım yanlış olmasın saat 2-yada 3 tü - Kardeşim bu saate kadar kalmışız şurda sabaha ne kaldı ki, bir iki saat daha yatıp yarım kalan gezimizi tamamlayıp gideceğiz dedim. -Amca kameralardan girişiniz gözüküyor çıkışınız gözükmüyor bir saattir sizi arıyoruz, deyince -peki o zaman nerede kalacağız dedim. -Eceabattan başka şehitlik sınırları içinde kalamazsınız dedi... Kalktım üstümü giydim hanım sen yat biz uygun biyer bulunca çekerim kenara uykuya devam ederiz deim.... yoruldum mola.

Sn adigekuzeyli gezi yazınızı ilgi ile takip ediyorum. Gittiğiniz yerlerin sakin olması sezon sonu olduğu için, böyle yapmanız isabetli olmuş yoksa sezonda erikli sahil tıklım tıklım olur. İki sene önce bayram sorası italyan koyuna gittim panayır yeri gibiydi çadır kuracak yer yoktu. Bu sene Gökçetepe den girdim tabiat orman parkının yan yolundan ibrice limanına çıktım ordan Mecidiye, Erkli, Yayla ya geldim buralarda sakin bir yer bulamadım en sonunda Enez yakınlarında bir yer buldum ve üç gün kaldık. Bolayır da fenerin orda bile kalabalık çadır guruplarına çok denk geldim.Size keyifli gezmeler hoşçakalın.

.....Şehitlik güvenliklerinin bizi uykudan kaldırmasından sonra uyku sersemliğiyle navigasyona eceabat yazdım. eceabat tabelaları başka tarafı göstermesine rağmen ben navi nin gösterdiği yöne döndüm.(bizim navi en kestirme yoldan götürür) Gecenin karanlığında bozuk tarla yollarında gidiyorum, gidiyorum ama gittikçede yol daha da bozuk. En son mesire alanı gibi bir yerde yol sonlandı. Mecburen, aslında 3-5 km olan, bozuk olduğu için 20 dk da gittiğim yolu geri geldim. Naviye uymayıp tabelalara bakarak 10 dk da eceabata geldim. O kadar yakın olduğunu bilseydim hiç oralarda uğraşmazdım ama insan gerek günün yorgunluğu gerekse gecenin karanlığından nerede olduğunu karıştırabiliyor. Eceabata girişte ilk benzinliğe girerek yarım kalan uykumuza devam ettik.
Sabah benzinlik çalışanlarının gürültüsüyle uyandık ve simit poğaça yemek için pastane ararken eceabat merkeze geldik.
Baştan dedikya biz şehitliğe başka yerden girdik diye işte oyüzden eceabat merkezi görmemişiz. Simitimizi yiyip çayımızı içerken bir yandan da gelen giden feribotları izledik. Sahil de conkbayırı siperlerinin minyatürü ve tarihe saygı anıtı var oralarda biraz dolaştıktan sonra yarım kalan şehitlik gezisi için şehitlik istikametine doğru boş arazide yol alırken yol kenarında çeşme gördük. Sahilde çayımızı içerken, gece yanlış ve bozuk yollarda giderken arabamızın arka bagaj kapağı ve camının tozdan gözükmediğini de görmüştük, işte çeşmeyi görünce yanaşalım da arabaya bir iki su atalım diye geri geri yanaşırken arka camın filimli ve toz olmasından dolayı çeşmenin oluğunun dibine (hiç olmayacak biyer) dikilen demir elektrik direğine hafif dokunmakla arka cam buz gibi oldu.:mad: Her yaptığım geri gitme kazasında - Bir daha görmediğim yere geri gitmeyeceğim- dememe rağmen, aynı hataya düşerek gezimizin içine edecekti ki.. Ya gezinin başında olsaydı, en azından zaten gezinin son günüydü hemde cam düşmedi, bizede bişey olmadı, parayla çözülecek mesele için moralimi bozmayacağım diye kendime teselli versemde az da olsa sıkıntı yaptı. Tek tesellim cam filimli olduğu için dağılmadı. Conk bayırını gezerken içimizdeki milliyetçilik duygularının ve duygusallığın tavan yapmasıyla camın kırığını unuttukkkk gitti....
Şehitlik gezimizi de tamamlayınca dönüş yoluna geçtik otobana yeni girmiştik ki - ben gezilerde fazla otoban kullanmayı sevmiyorum şarköy tabelasını görünce biraz da uçmak dere yi merak ettiğimden hemen ayrıldık otobandan. Sahil kenarını takip ederek geldik çok güzel manzaraları gördük fakat artık iyice yorulmuştuk o yuzden zevk almamaya başlamıştık özellikle uçmak dereyi tepeden izledik orda birazda mola verdik. Uçmak dereden sonra denize sıfır giderken bir yerde daha durduk hatta denizede girdik fakat hatırlayamadım resimlerde var. Çok acıkmıştık ama meşhur Tekirdağ köftesini yemek için Tekirdağ a kadar aç devam ettik ve meşhur Tekirdağ köftecisinde karnımızı doyurduk. (Edirne ciğerini daha çok sevdim)
Oradan İstanbul a kadar hiç durmadan geldik. 2017 gezimizi tamamladık.
Beni sıkılmadan takip ettiğiniz için teşekkür ederim.:smiley: En kısa zamanda 2018 gezimizdeki yaşadığım anılar yazı dizisinde görüşmek üzere hoşçakalın.

Son düzenleme:

Bu yazıya başlamamdaki amaç benim gibi gezmeyi seven fakat aynı kafada ve imkanlara sahip arkadaşı olmadan, tek başına da yola çıkmaya cesaret edemeyen geziseverlere cesaret vermek.
.... Evettttt nerde kalmıştık.? Bolayır, bolayır plajına inmeden tepede schell benzin istasyonundan depoyu doldururken hemen yanında (öyle yerlere ne diyorlar bilmiyorum) self servis yemek yeme yeri vardı, yemeğimizi yerken etrafıda kolaçan etmiştim kalınabilirmi diye, hatta arka tarafında da küçük bir hayvanat bahçesi vardı köpekleri sevmiştik.... Sahile indik karnımızda tok çayımızı demledik günbatımında hanımla çayımızı yumumlarken yine aynı mesele nerde kalalım?..İşte yalnızlık böyle bişey, olsa yanında bir arkadaş istediğin yere konakla, ama yalnız olmuyor.
Neyse, hava kararıp sahil iyice boşalınca tepedeki schell istasyonunda kalmaya karar verdik. Daha önce benzin istasyonları kalmaya müsait yerler olduğunu bilmediğimizden biz orada da tedirgin bir şekilde yattık. Gece yarısı istasyonun ücretsiz ve çok hijyenik tuvaletine giderken aynı Edirne deki otoparktaki gibi istasyonun arabalarında konaklayanlarla dolu olduğunu görünce rahat bir uykuya daldık. Sabah tekrar sahile indik bolayır ın arka tarafındaki fenere giderken tarlanın içinden giden araba izini takip ettik ve denize sfır ve kimselerin olmadığı bir yerde denizin içine kamp sandalye ve masamızı yerleştirip hanımla egzotik ?:smiley: (tam karşılığını bilmiyorum) bir kahvaltı yaptık. Bir iki saat denizde ve sahilde eğlendikten sonra planımızda olan Fatmakadın plajına doğru yol aldık, neyazıkki fatmakadın plajının bize göre?* olmadığını anlayıp kamperimizi son ve asıl hedefimiz olan Gelibolu- eceabat Çanakkale şehitliğine doğru çevirdik.... Şehitlik te görüşmek üzere.....
* Biz muhafazakar bir aileyiz. İçki kullanmayız. Sosyete içinde değil biraz daha sakin yerlerde denize gireriz. Eşim haşemasız girmez.

20170910 094243
Denizin içinde kahvaltı yaptığımız yer

Son düzenleme:

Tarlanın içinden gidip denizde kahvaltı yaptık dediğim yer burasıydı. Videoda vardı fakat sistem çok büyük diye kabul etmedi.

Ekli dosyayı görüntüle 506936 Ekli dosyayı görüntüle 506937 Ekli dosyayı görüntüle 506938 Ekli dosyayı görüntüle 506939 Ekli dosyayı görüntüle 506940 Ekli dosyayı görüntüle 506942
Sn adigekuzeyli gezi yazınızı ilgi ile takip ediyorum. Gittiğiniz yerlerin sakin olması sezon sonu olduğu için, böyle yapmanız isabetli olmuş yoksa sezonda erikli sahil tıklım tıklım olur. İki sene önce bayram sorası italyan koyuna gittim panayır yeri gibiydi çadır kuracak yer yoktu. Bu sene Gökçetepe den girdim tabiat orman parkının yan yolundan ibrice limanına çıktım ordan Mecidiye, Erkli, Yayla ya geldim buralarda sakin bir yer bulamadım en sonunda Enez yakınlarında bir yer buldum ve üç gün kaldık. Bolayır da fenerin orda bile kalabalık çadır guruplarına çok denk geldim.Size keyifli gezmeler hoşçakalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR