Kango Kanperimle Gezi Deneyimim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan adigekuzeyli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,095

Aygaz kucuk tup, hatta bir tane de yedek sorun cikartmadi bana. Yalniz gaz dedektoru kullaniyorum ne olur ne olmaz diye. Cogu gece ve yola cikmadan ocak baglantisini sokerim ve riskli de olsa cakmak testi yaparim kapi acikken.
Ne olur ne olmaz. Siz bir tüp aşağıdaki üründen alın, tüpü öyle test edin. Bazen siboplar bile çok az dahi olsa sızdırıyor, çakmak ile Allah muhafaza bir kaza bela çıkar.

ROTHENBERGER ROTEST® - Kaçak arama spreyi

Saygılar..

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

...Pammukkalede yaklaşık 4 saat gezdikten sonra - artık 8 günlük geziyi tamamlamış ve iyice yorulmuş olarak olarak navimize ev adresini girdik...
Benzinliğin çıkışına yerleşmiş t 4 de kokereccinin kokusunu alınca geçmiş olmamıza rağmen ilerdeki kavşaktan dönüp kokereçle bir güzel karnımızı doyurduk.. (hanım ilk defa kokereç yemiş)
Manisa sınırları içerisinde üzüm bağlarının kenarındaki satıcılardan 3-5 kilo üzüm, kavun, mandalina alıp Balıkesir ordanda istanbul yoluna düştük..
İzmit civarındaki yol çalışmalarında eksik tabela ve navininde yanılmasıyla kandıraya doğru gittik.Yolu bulup otobana girer girmez yol bir kitlendi tam iki saat araçlar stop... kamperin arkasına geçtim yatmak için diğer araçlardan inenlerde kamperin içini görünce ilgi odağı oldu herkes inceledi...
... Akşan 22.00 gibi eve gelirim dediğim yolu 02.00 de gelince 2200 km lik gezinin sonunu b*k etti...
Bu yazıyı sıkılmadan okuyanlara teşekkür ederim. Hoşcakalın
SON
Hocam, keyifle okudum. Ne mutlu size.

Benim eşimde ne çekme karavan nede motokaravan beğendi. Ama Ford Ranger veya Amarok veya X class gibi bir araç ve araç üstü çadır ile arkada ocak, su deposu, evye, dış duş gibi aksesuar seti daha cazip geldi. Kısmet bakalım.

Keyifli gezmeler.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba gezmeyi sevenler;
Yaz mevsiminin başlamasıyla benim gibi yazlıkçı gezicilerinde içi kıpır kıpır olmaya başladı. Haaa kışın boşmu durdum, hayır.
Geçen seneki tatilin anılarını tekrarlarken bir taraftan da eksiklerimizi gidermeye çalıştık. Neydi bu eksiklerimiz? Araç buzdolabı, gerkek araç buzdolabını gerekse telefon tablet gibi araçların enerji ihtiyacını karşılayacak sistem, 12v duş sistemi, gerek duşta gerek wc de gerekse giyim için kabin..Bu arada gençliğimden içimde kalan bir hevesi daha yerine getirdim. Yamaha YBR125 cc motosiklet aldım ama düz yerlerde sürsemde biraz acemiyim.
.. Eksikler demiştik. ne aldım,önce aliexpresten 12v duş sistemi aldım. Kendi imkanlarımla duş yapabileceğimiz kabin yaptım.
Buradaki arkadaşların alma demesine rağmen Mobicool 39 lt. araç buzdolabı aldım. 80 w güneş paneli ve 40 amper nova jel akü aldım. Bazı arkadaşlarda sormuştular bu kadar malzemeyi kangoya nasıl sığdıracaksın diye,işte onun için tavan barı aldım paneli tavana montalayacağım. Ayrıca buzdolabı ölçülerim büyük olduğu için geçen sene yaptığım yatak düzeneğinin altına sığmıyor o yuzden yenisini yapacağım.
Bu gün araç buzdolabını 220 ile 3 saat soğutuğ ayrıca ev buzdolabındaki buzlukta buz yaptırdığım 4 adet su şişesinin ikisini araç buzdolabına koyup, balkona kurduğum güneş panelimle deneme yapıyorum.Bakalım akü kaç saat yetecek buz olmuş sular kaç saatte eriyecek? 2 adet buzlu pet şişeyide yine eczaneden aldığım köpük kutuya koydum sonuçları burdan açıklarım.

Solar şarj regülatörü satın almadınız mı , akü nasıl şarj olacak ?

Denemeniz umduğunuz gibi olur inşaallah .

20190310 125354

Hayırlı olsun.
Ybr çok kullandım. Çok sağlam motordur ve her yola gider.
Ybr hoş tercih tebrikler. Aman dikkatli olun.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eyvallah sağolasın Yücel bey, ikinci el 40 binde ilk sahibinden her işini bakımını serviste yaptırmış iyi gözüküyor hevesim vardı aldım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR