Kan Aranıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VitaEsMorte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 105
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,858

Etiketler
Ynt: Kan Aranıyor

loganrory' Alıntı:
Yada en azından buraya ayrıntılı bilgi girilse penguen arkadaşımız kan arandığını söylemiş ama hangi ilde en azından bu konuda bilgimiz olsaydı ona göre davranırdık.

Hasta İstanbul'da... İsmi Zeynep Tanrıverdi. Çapa Hastanesi Kan Merkezine (Acil Servisin Karşısı) hastanın ismi ile müracaat edebilir kan vermek isteyen arkadaşlarımız...
Uyarınız için teşekkürler...Yukarıdaki yazıya da bu bilgileri ilave ediyorum.

Evet...
Bir kez Kan Merkezi'nden kan aldıkları için ikinci kez ancak takas yoluyla alabileceklermiş.

Bu arada kan aramaları ile ilgili detaylı sistemi lütfen bir an önce hayata geçirelim.
İlk yardım eğitimi aldığım sırada doktorumuz bize " Küçük sorunlarınızı büyük dertler haline getirmeyin. Sadece bir gecenizi bir hastanenin acil servisinde geçirin. Bu size hayatı sorgulatacak ve kendi hayatınızın aslında ne kadar güzel olduğunu görme fırsatı verecek." demişti. Hiç unutamam.
Bugün bu kan ihtiyacı bana duyurulduğunda o sözler tekrar tekrar çınladı kulaklarımda...
İşte bu yüzden ben kendi adıma bu çalışmada elimden gelen ne varsa yapmaya hazırım.

Merhabalar ; Biz Aile olarak hepimiz 0 rh + kan grubuyuz , İzmirde ikamet etmekteyiz , eğer bir rahatsızlık yada şehir dışında değil isek kan ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olmaktan memnun oluruz, trombosit ihtiyacı olan arkadaşlarda aramaktan çekinmesin.geçmiş olsun her ihtiyacı olan arkadaşlara
tel: 0 532 3273245
iş:0 232 348 42 90 önder

Arkadaşlar,
Az önce hastanın yakını ile görüştüm. Maalesef bizden tek bir kişi bile kan vermemiş :( Gerçekten çok üzüldüm... Keşke biraz daha duyarlı olabilseydik...

malesef benim bu konudan şimdi haberim oldu bir cok kez kan vermiş biri olarak seve seve kan verirdim bizim nivatr sitesinde kan guruplarımızı , telefonlarımızın ve hanki ilde bulundugumuzu gösteren bir bölümümüz var acil durumlarda arkadaşları telefonlarından arayıp kan vermeye yönlendire bili yoruz bu sitede olurasa cok faydalı olur diye düşünü yorum

yasarergun' Alıntı:
burada da var
ama ortaya acil kan aranıyor yerine listeye adını yazan ve kan grubu uyan insanlara özel mesaj atarak istense daha etkili olurdu diye düşünüyorum

yaşar hocam linki buraya kopyalarsanız bende listeye kendimi yaza bilirim

Acil Ankara Hacettepe Hastanesinde yatmakta olan hastamız için yarın öğlene kadar  O RH (-) ( Sıfır grubu negatif) taze kana ihtiyaç var.

Kan vermek isteyenler Emrah Biçer'e   0505 3491565  telefon numarasından  ulaşabilirler.

Bu duyuruyu Sakarya Motorsikletçiler Spor Kulübünde gördüm. Sakarya ve Kocaeli civarında oturan arkadaşlara iletmek istedim. Yaralı arkadaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Kaza yapan dostumuz Deli_mavi yarın ameliyata girecek ve kardeşimiz için acil 12 ünite AB(R)+ kan gerekmektedir.bu gece 18:00 a kadar kan verilebilir.Kanı tutan vermek isteyen insaniyet namına vereceğim telefon ve adresle irtibata geçsin.

Kendisi şuan Kocaeli Umut tepe Araştırma hastanesinde yatıyor.
MURATIN TELİ: 0544 412 36 98

Eşide ameliyata girecek bu gece 18:00 a kadar kendisine ulaşabilir kan verebilirsiniz.şimdiden Allah razı olsun...

Alıntı:http://www.motosiklet.net/forum/acil-kan-ihtiyaclari/61750-dostumuz-deli_mavi-icin-acil-12-unite-ab-rh-kana-ihtiyac-vardir.html

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri