Kan Aranıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan VitaEsMorte Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 105
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,854

VitaEsMorte

Zirve
Arkadaşlar, Çapa'da yatmakta olan lösemi hastası bir tanıdığımız için O Rh - kan ihtiyacı bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin aşağıdaki telefondan Nurten Albayrak'a ulaşmasını rica ederim.

Nurten Albayrak

0532 566 07 79

Etiketler
Ynt: Kan Aranıyor

bypass ameliyatına giricek olan bir yakınımız için ÇOK ACİL KAN ARANIYOR 0rh(+)

ilgilenenler lütfen 0537 612 66 77 ya da 0532 263 02 73 no.lu telefondan ulaşsınlar

kan bağışında bulunucak kişilerin ;

1.şeker astım tüberküloz gibi rahatsızlıklarının bulunmaması lazım

2.18-59 yaş aralığında olması lazım

3.50-120 kilo ağırlığı arasında olmaları lazım

4.son 1 ay içeresinde genel anestezi yapılarak cerrahi müdahele görmemiş olmaları lazım

5.son 3 gün içinde alkol almamış olmaları lazım

6.son 1 ay içinde antibiotik almamış olmaları lazım

7.son 3 gün aspirin veya o tarz kan sulandırıcı ilaç almamış olmaları lazım

8.hepatit geçirmemiş olmaları lazım

9.o gün aşı yaptırmamış olmaları lazım

10.bayanlar için adet döneminde olmamaları lazım

başkent üniversitesindeki 5 günlük bi bebeğe kalp ameliyatı yapılacakmış 0 rh ilgilenenlere duyurulur....bu akşm kadar 6 ünite kan lazım....

(312) 2126868 ve ya 312) 2341010 başkent üniversitesinin numarası buradan bilgi alabilirsiniz...

Bir arkadaştan gelen mesaj: B rh (-) Kan İhtiyacı.

Okan Sönmez 20 yasinda lösemi (kan kanseri) hastasi, Gata TIp Fakültesi'nde yatiyor, hayatta kalmak icin hergün en iki ünite trombosite ihtiyaci var. Ama kan grubu B rh (-)(negatif) oldugu icin ailesi kan (daha dogrusu trombosit) verecek donör bulmakta zorlaniyor.
Babasi Hayrettin Sönmez insanlarin ilgisizliginden yakiniyor. Isyeri olan Istanbul Büyüksehir Belediyesi'ne yaptigi basvuruya 30 bin çalisan arasindan sadece 3 kisi cevap vermis. Oglunu yasatabilmek icin varini yogunu ortaya koyuyor. Eger siz veya bir tanidiginiz B rh (-)(negatif) kana sahipse lutfen Hayrettin Sönmez'e ait 0535 744 87 10 numarali telefonu arayin. Yok ben böyle islerle ilgilenmem diyorsaniz en azindan mouseunuzu birkac kez tiklatarak bu mesaji adres defterinizdeki kisilere yollayin. Orada yatan sizin cocugunuz veya kardesiniz olabilirdi.
Not: Trombosit kanin pihtilasmasina yol acan bir maddedir. Kisi trombosit verdikten 3 gün sonra yeniden trombosit verebilir. Saglikli bir insan yilda 24 kez trombosit verebilir. Kandaki trombosit ayriştirilmasi işlemi yaklaşık 50 ile 70 dakika arasinda sürmektedir.

İzmir Bamahanede bulunan Şifa Hastahanesinde yatmakta olan bir hasta için yarın sabah 09:00 a kadar 0 Rh + kan gerekiyor...
Verebilecek arkadaşların aşağıdaki telefon numaralarından hasta yakınlarına ulaşmasını rica ediyorum...

Hasta adı: Nermin Ünlüsü

Tlf: 0 555 443 27 45
0 505 583 76 13

allah acil şiflar versin.. izmir uzak ama olsn birine şifa olcaksa atlar giderdim.. 15 gün önce verdim daha.. bünye kaldırmaz :S:S

Okmeydanı Memorial Hastanesinde açık kalp ameliyatı geçiren bir hasta için 16 unite AB+ kan aranıyor.
Okmeydanı Memorial Hastanesinin telefonu:0 212 4447888

Şöyle bir hatırlatmada bulunmak istiyorum çünkü bu tür olaylarda yararlı olur.

Acil kan gerektiğinde yada ameliyat için kan arandığında aynı kan gurubundan kan bulunamıyor ise Kızılay'a kan bağışlanıp ihtiyaç duyulan kan grubu ile değiş tokuş yapılabiliniyor.

Umarım kimsenin ihtiyacı olmaz.
:(

A (Rh) + hariç diğer gruplardan kana ihtiyaç vardır.
Hastanın ismi Zeynep Tanrıverdi. Çapa Hastanesi Kan Merkezine (Acil Servisin Karşısı) hastanın ismi ile müracaat edilebilir.
Kan vermek isteyenler Zeynep Hanım'ın eşi Sayın Celal Tanrıverdi ile de irtibata geçebilirler.
Cep : 0532 346 62 43

Yada en azından buraya ayrıntılı bilgi girilse penguen arkadaşımız kan arandığını söylemiş ama hangi ilde en azından bu konuda bilgimiz olsaydı ona göre davranırdık.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri