Kampta Yan Komşunuzun Yalnız Bayanlar Olması Sizi ve Eşinizi Rahatsız Eder mi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasiko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,566
Ynt: Kampta Yan Komşunuzun Yalnız Bayanlar Olması Sizi ve Eşinizi Rahatsız Eder mi ?

Sayın Özdener,
Ortak amaçları olan aile bireyleri (bizler), biryerlerde karşılaşınca akrabasını görmüş gibi olmalı bence.(Askerlik,yatılı okul vb.de de böyle değil mi?)Hepimizin asgari yaşam kültürü,özlemini çektiğimiz çağdaş dünyanın yaratılışında bu tartışmalara bile gerek kalmadan(eşli,eşsiz)her türlü olumsuz düşünceden arnmış bir şekilde buluşturabilmeli bizleri.Bu teşekkürü bile gerektirmeyecek insani bir anlayış olmalı bence.Saygılar hepinize.

Etiketler
Ynt: Kampta Yan Komşunuzun Yalnız Bayanlar Olması Sizi ve Eşinizi Rahatsız Eder mi ?

Teşekkürler Yusuf Bey...

Cavid Sezen

ykamas' Alıntı:
Ortak amaçları olan aile bireyleri (bizler), biryerlerde karşılaşınca akrabasını görmüş gibi olmalı bence.(Askerlik,yatılı okul vb.de de böyle değil mi?)Hepimizin asgari yaşam kültürü,özlemini çektiğimiz çağdaş dünyanın yaratılışında bu tartışmalara bile gerek kalmadan(eşli,eşsiz)her türlü olumsuz düşünceden arnmış bir şekilde buluşturabilmeli bizleri.Bu teşekkürü bile gerektirmeyecek insani bir anlayış olmalı bence.Saygılar hepinize.

Sayın "ykamas" a katılıyorum ve

...
Hakikaten gözün yoksa haramda
Başı açığa niye türban sorarsın?
...

yusuf beyin dediği gibi akraba gibi olmalıyız bencede,bir anımı anlatayım; geçenlerde bir alışveriş merkezinin önünde karavanla geçen bir arkadaş gördüm mersinde, nasıl oldu anlamadım birden kendimi onlara el sallarken buldum:smiley:))) hakkımda ne düşündüler bilmiyorum ama, ben bir yakınımı görmüş gibi hissettim kendimi,yanlış anlamayın bu arada benim karavanım yok karavan gibi kullandığım bir arabam var ama olsun ben gönlümde karavancıyım,tüm karavancılar benim yakınım.....

Konunun başlığındaki soruya başka bir soru ile devam etmek istiyorum. Aynı durumda bulunduğunuz kampingde ailenizle değilde sizden başka 2 fırlama arkadaşınızla kamp yapıyor olsaydınız neler değişirdi? Belki bu iki farklı durum arasındaki yorumlar daha ilginç olabilir.

rahatsız etmezdi ancak boyle bir seyin olması nerdeyse yan komsunuzun marsatan gelmiş olması olasılığı ile eşit bence ülkemizde

Merhaba
Daha ilk sayfanın sonlarına doğru tipik türk karakteristlik özelliklerimizi sergilemiş,ünvan verilen,konuya vakıf olmadan hezeyana kapılmış panik halinde müdehale etme gereği duymuş ve ben forum sayfalarını tek tek okurken kah,kahkahalara tutulmuş,kah evet budur demiş, bazende sinirden tırnaklarını yemiş biri olarak acizane kendi fikrimi de paylaşmak istedim,sürçü lisan ettiysek affola der havayı yemeyiz!
ÖNCELİKLE GÜVEN
Ben 41 yaşındayım eşimle evlendiğimde henüz 21 yaşındayım,yani..20 yıllık evliliğimiz var eşim ile o ise daha 18 indeydi.Bu 20 yıl ve 19 ile 6 yaşındaki kızlarımızla bu güne nasıl geldik?
Her şeyden evel saygı ve güven tabiki de sevgi.
Bu 20 yılda İstanbul,Çorlu,Marmaris,Fethiye,Ayvalık ta yaşanmışlıklar doldurdu ve güney illerinde de genelde turizmin değişik dallarında işletmecilik ile geçti.Aslında konu çok farklı görünsede sonuçta eşler arasındaki davranış biçimlerini irdeliyor(kıskançlık)Bakın arkadaşlar,abiler,kardeşler herkese saygım var ve kesinlikle bilmişlik taslamak gibi bir niyetim yok,olamazda.Madem bir hanım arkadaşımız bir erkek arkadaşa(abi)vesile ederek fikir sordurmuş ve belirttiği gibi ilgilenen herkese sorusu,bende tüm belirttiğim hususlara istinaen cevabımı veriyorum.Ne eşim beni nede ben eşimi kıskanırım ama oda beni bende onu korur kollarız.,burada bir parantez açmak gerekirse her çift bir birini kıskanır o ayrı mesele.Çünkü bir birimize güvenimiz tamdır.He bu demek değildir kıskananlar bir birine güvenmiyor asla.Bu konu biraz kişinin yetişme tarzıi,biraz yaşadığı olaylar,birazda genleri ile alakalıdır der saygı ve sevgilerimi sunarım.

alpino' Alıntı:
rahatsız etmezdi ancak boyle bir seyin olması nerdeyse yan komsunuzun marsatan gelmiş olması olasılığı ile eşit bence ülkemizde

:smiley:)))neden ki??? olamazmı yani? ben yalnız geziyorum karavanla, tamam genç değilim ama olsuuun sonuçta bayanım:smiley:))

Sayın sebiha33,

Bu durum kişinin eğitimi ve yüreği ile ilgili bir durum.
Kadın duruşunu biliyorsa,ayakları yere sağlam basıyorsa yaşı ne olursa olsun farketmez,kimse de ona yamulmaya cesaret edemez.
Sizi kutluyorum cesaretiniz ve ayaklarınızın yere tam basışı için.
Saygılar

teşekkür ederim sayın ykamas, şimdi karavanda sürekli yaşamada geçmiş bulunuyorum, evimi kiraya verdim, vede bu kadar mutlu olacağımı bilseydim karavan yaşamında çoktan geçerdim inanın, inanılmaz sevdim böyle yaşamayı....

Bu tip şeyleri dert edenlerin tek çözümü dağ başında en yakın yerleşime 100km uzaklıkda bir yerde yaşamak. Benim içim temiz niyetim iyi oldukdan sonra komşum ne olursa olsun ne farkeder. Benim içimde varsa komşum yine ne olsa ne farkeder ?

içimizdekilerden korkuyoruz , bahaneyi ötekilere atıyoruz.

teşekkür ederim yusuf bey, inşallah gelirim, görüşmek dileğiyle saygılar..

Vay canına konuya bakın ! şuyuu vukuundan beter denilen şey bu olsa gerek...(Konuşulması olmasından beter)

kimse böyle bir şey konuşmuyor forumda. dikkat ederseniz.6-7 yıl önce bahsi geçmiş.
Zaman geçmis olması konuyu ortadan kaldırmaz kı ! Forumda olduğu müddetce yeni üye olan gezdiği konulara yorum yapabilir sanıyorum.Şahsen rahtsız edici bir paylasım olmuş.Konunun ucu acık.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR