Kampta Yan Komşunuzun Yalnız Bayanlar Olması Sizi ve Eşinizi Rahatsız Eder mi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yasiko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 33,559

yasiko

Kamp III
Yer
İstanbul
Arkadaşlar,

Benim sevdiğim bir tartışma alanı olduğu :D ve Özden hanımın yeni konu açma konusunda (daha önce yazmıştı) acemi olduğunu söylediği için izniyle konuyu yeni bir başlık altında açıyorum.

Etiketler
Ynt: Kampta Yan Komşunuzun Yalnız Bayanlar Olması Sizi ve Eşinizi Rahatsız Eder mi ?

Benim görüşüm gelen yalnız bayanlar güzel, sıcak ve insan ilişkileri gelişmiş ise hiçbir şikayetim olmaz.
Biz kampçı, karavancıların amacı doğadaki güzellikleri yerinde ve yakından görmek değil mi ?

Ben konuya her zaman böyle yaklaştığım için hoşgorünüze sığınarak alıştığım üzere biraz “geyik muhabbeti” yapacağım sizler istediğiniz şekilde görüşlerinizi yazınız.

Mesela komşularımız böyle ise o bu kamp sizce unutulmaz olur mu ?

1

Ynt: Kampta Yan Komşunuzun Yalnız Bayanlar Olması Sizi ve Eşinizi Rahatsız Eder mi ?

Kendinizin sinamada olduğunu hayal eder misiniz ?

5

Eşinize yanlış düşündüğü,ön yargılı olduğunu mu söylersiniz? Çünkü "Su akar, göz bakar"

6

Bir saptama yapmama lütfen izin veriniz.

Konu gelen yan komşularımızın kim ya da kimler olması değil, yalnız bayanlar olması.

Biraz daha açayım isterseniz ki Özden hanımında sormak istediklerinden biri olduğunu zannediyorum;

- Yan komşunuz yalnız bayanlar medeni ölçüler içinde komşuluk ilişkilerine başlayıp mesela sizi eşinizle beraber karavanlarına bir çay veya kahve içmeye davet ederse eşinizin tavrı ne olur?
- Bu ziyarette anlattıklarınıza normal olarak gayet medeni ölçüler içinde bile olsa dinleyerek ilgi gösteren, gülen bu yalnız bayanlar eşinizde arızalar yaratır mı ?
- İleriki günlerde yalnız olarak plajda,gazinoda vs.bu hanımlarla görüşmeniz eşiniz tarafından nasıl karşılanır?
- Ya da sadece selam bile vermesi eşinizle sizin aranızda bir kıskançlık tartışması başlatmaya yeter mi ?

Ya da işkilli ...ük dingilder. Ben mi yanlış düşünüyorum ;)

Rica ederim Özdal bey,

Ben sizin yanlış anladığınızı söylemedim. Bu benim haddim değil. Herkesin görüşlerini yazarken bunu da göz önüne almasını söyledim. Konuyu enine boyuna tartışmak istiyorsak derinlere inmeliyiz.Yoksa genel anlamıyla ben, siz ve Cavit bey farklı düşünmüyoruz. Problem yok.

Benim böyle bir sorunum var mesela o bakımdan yalnız mıyım, yoksa sakatlık bende mi? Onu merak ediyorum.

Sanırım bu konuda yan komşuların tutumları belirleyici olacaktır:smiley:

yasiko' Alıntı:
- Bu ziyarette anlattıklarınıza normal olarak gayet medeni ölçüler içinde bile olsa dinleyerek ilgi gösteren, gülen bu yalnız bayanlar eşinizde arızalar yaratır mı ?

Sevgili Yasiko,

Sanırım Özden hanımın sorusu, sadece eşlerin çıkaracağı arızaları değil, asıl olarak biz erkeklerinde ne gibi "arızalar" ve dahi abukluklar çıkarabileceğimize dair bir merakı da içeriyordu... :D

Sevgili Taiga,

Eğer biz erkeksek daima arıza çıkarırız. :D (Ben yapmam diyen bacılarımızı tenzih ederim ;D). Bu bizim genlerimizde var. İsteriz, arzu ederiz, bakarız ama ne ifade eder ki ? Seçici olan kadınlardır. Erkekler öküzlük etmedikleri takdirde akıllı, özgüveni olan kadınların onlardan bir korkusu veya sorunu yoktur.

Bakalım Özden hanım ne demek istemiş. Belkide havanda su dövüyoruz. Kimbilir ?

Ahmet Bey,

iyi güldürdünüz. :D
Bir kahkaha bir pirzola ise; umarım kilo yapmaz. ;)

Yan komşular doğru düzgün insanlarsa cinsiyeti ne olursa olsun problem olmaz.
Tabii ki eşlerden herhangi biri, karşı cinsteki komsularla komşuluk sınırlarını aşacak şekilde muhabbete girerse, problem kaçınılmazdır.

Ferhat bey,

Olgunluğunuz ve espri anlayışınız dolayısıyla size çok teşekkür ederim.

Ben ve esim bu tip seksist ayrimciliga daha dogrusu her turlu ayrimciliga karsiyiz. Ben kendimi kesinlikle bu kategorilere sokmuyorum. Ayrica iki hanim dostumla da kamp yaptim. Dediklerinizin hic biri aklima gelmedi. Karimin da gelmedi.
"Eğer biz erkeksek daima arıza çıkarırız." demissiniz. Bu tip bir yaklasim bana uymaz."Benim böyle bir sorunum var mesela o bakımdan yalnız mıyım, yoksa sakatlık bende mi? " Eger sizde bir sakatlik yoksa belki bende vardir bilemiyorum. Insan her zaman insandir.
Ozden Hanim neyi kastetti hala merakla bekliyorum. Bunu kastettigiyse bu gercekten saka olmali. :D

İnsel bey,

Ben arıza çıkarırım derken rahatsız ederim, ısrarla bakarım, varlığımla taciz ederim,ya da amiyane terimle sarkarım anlamlarında söylemedim.
Akıllı bir erkekte hangi kadının kendisinden hoşlanıp hoşlanmadığını anlar ve ona göre davranışlarını kontrol eder. Ayrıca bende evliyim. Eşimi üzecek bir davranışta da bulunmayacağım gibi bir kampta veya evimde komşum hakkında kötü birşey düşünmem.

Ama bana hanginiz Angelina Jolie veya Scarlett Johansson için dünya ahret bacım olsun dersiniz ? :smiley:

Sakatlık konusu benim davranışımdan değil, kadınların kıskanç olmalarıyla ilgiliydi.

Diğer bir husus bazen istemeseniz, hiçbirşey yapmasanız bile kadınların ilgisini çekebilirsiniz :smiley:

Kişinin kendine özgü tavrı, bakış açısı, yaşam tercih biçimi diyebiliriz. Bu, alışveriş merkezinde, iş yerinde sokaktada olabilir. Bu şekilde bakış acısı olanların illaki kamp yapmayı beklemezler.

Bahsedilen tür erkek veya bayan davranışı ile günlük hayatta karşılaşmamız olası. Çok uzun kamp, gezi ve off-road yaşantımda hiç ama hiç karşılaşmadım desem yeridir. Bu denli keyifli aktivitelerde bulunan güzel insanların, bu kriterlerde kişiler olabileceğini sanmıyorum. Aralarda arızalı birileride çıkarsa dışlanacakları malum :smiley:

Üstteki mesajım kimseyi kastederek yazılmamıştır. Genel görüşüm.

bu kastedilen fotoğraftaki gibi bir kamping komşusu varsa ben jipi satıp çamurları bırakıp kampçı oluyorum o zaman : )

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri