Kampinglerde Duş Ve Tuvaletlerde Temizlik Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Akdeniz45 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,204
hocam ben yeteri kadar bilgi alamadım ürünle alakalı. sadece kokuyu mu önlüyor? biz macaratörlü sistem kullanıyoruz, dolayısıyla depoya direkt erişimimiz yok, klozetin içine döküp kullanabiliyor muyuz? macaratörün contasına zarar verir mi? sadece koku için mi yoksa atığı da parçalıyor mu :smiley: metalde paslanma durumu nedir, bazı kimyasalar metali çok daha hızlı paslandırıyormuş bu da öyle bir kimyasal mı bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Merhaba
Ürün sadece kokuyu engellemiyor, dediğiniz gibi katı atıkları parçalayıcı özelliği var. ayrıca çok güçlü dezenfektan özelliğine sahip, bakteri oluşumunu engelleyerek kötü koku kaynaklarını yok ediyor. İçeriğindeki mineral yağlar ile contalara herhangi bir zarar vermiyor. Asidik bir yapısı olmadığı için korozif bir etkisi de bulunmamaktadır.
Aslında ürünümüz 2012 - 2016 yıllar arasında İncirlik Amerikan Üssü Boeing C5 - C 17 kargo uçakların için üretildi ve kullanıldı. Ürünümüzün çıkış noktası Havacılık için di. Şu an Boeing ve Airbus sertifikamız bulunmaktadır. Havacılık sektöründe beğeni ile kullanılmaktadır.
Ürün Boeing ve Airbus ın yetkilendirdiği, dünyadaki tek yetkili kuruluş olan Amerika SMI Lab. tarafından test edilerek onaylanmıştır.
Şu anda Türkiye de SMI onaylı tek üründür. Ürünümüzü Yat ve Karavan sektörü için kullanıma sunduk.
Kısa sürede yoğun bir beğeni ile karşılaşmış bulunmaktayız.
Bu bizim için büyük bir onur oldu.

www.akbakimya.com.tr

Ekli dosyalar

• H-220 KONSANTRE TUVALET ATIK SU TANKI KİMYASALI (MAVİ SU) .pdf
    1,016.7 KB · Görüntüleme: 273

Etiketler
hocam ben yeteri kadar bilgi alamadım ürünle alakalı. sadece kokuyu mu önlüyor? biz macaratörlü sistem kullanıyoruz, dolayısıyla depoya direkt erişimimiz yok, klozetin içine döküp kullanabiliyor muyuz? macaratörün contasına zarar verir mi? sadece koku için mi yoksa atığı da parçalıyor mu :smiley: metalde paslanma durumu nedir, bazı kimyasalar metali çok daha hızlı paslandırıyormuş bu da öyle bir kimyasal mı bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Merhaba
Ürün sadece kokuyu engellemiyor, dediğiniz gibi katı atıkları parçalayıcı özelliği var. ayrıca çok güçlü dezenfektan özelliğine sahip, bakteri oluşumunu engelleyerek kötü koku kaynaklarını yok ediyor. İçeriğindeki mineral yağlar ile contalara herhangi bir zarar vermiyor. Asidik bir yapısı olmadığı için korozif bir etkisi de bulunmamaktadır.
Aslında ürünümüz 2012 - 2016 yıllar arasında İncirlik Amerikan Üssü Boeing C5 - C 17 kargo uçakların için üretildi ve kullanıldı. Ürünümüzün çıkış noktası Havacılık için di. Şu an Boeing ve Airbus sertifikamız bulunmaktadır. Havacılık sektöründe beğeni ile kullanılmaktadır.
Ürün Boeing ve Airbus ın yetkilendirdiği, dünyadaki tek yetkili kuruluş olan Amerika SMI Lab. tarafından test edilerek onaylanmıştır.
Şu anda Türkiye de SMI onaylı tek üründür. Ürünümüzü Yat ve Karavan sektörü için kullanıma sunduk.
Kısa sürede yoğun bir beğeni ile karşılaşmış bulunmaktayız.
Bu bizim için büyük bir onur oldu.

www.akbakimya.com.tr

Bu konu pek iç açıcı olmasa da kendi başlığını hak ediyor.

Gezilerimizde ülkeler arasında büyük farklar görürüz. Bazı ülkelerde elini yıkadığı lavaboyu kurulayarak bırakan karavancılar, bazı ülkelerde de eline tuvalet temizlik fırçasını almayan karavancılar var. Dikkatimi çeken nokta, temizlenmeden bırakılan wc çoğunlukla gittikçe daha kötü bir duruma geliyor. Böyle bir kampingte, iyi ki karavanda wc var diyorum.

Tuvalet ve duşların durumundan kampinglerin yöneticilerinden ziyade wc’leri kullanan kampçılar ilk önce sorumlu bence. Böyle düşünmemin nedeni, bazı ülkelerdeki ücretsiz karavanparklarda, parkyerlerinde olan tuvaletler günde bir defa temizlenir ama genellikle hep kullanılabilecek durumda olurlar.

Önemli bir konu olduğu için çok okunan bir yerde göz önünde olmasında fayda var.
Temizlik imandan gelirse . İman avrupa da mı oluyor . Benim görüşüm bu iş bitmiştir . Artık Türkiye de temizlik beklentisine girmemek lazım .

Temizlik imandan gelirse . İman avrupa da mı oluyor . Benim görüşüm bu iş bitmiştir . Artık Türkiye de temizlik beklentisine girmemek lazım .

Imanla ilişkisi var mı bilmiyorum ama, yaşadığım ülkede bir çocuk işini gördüğü tuvaleti kirli bırakırsa anne veya baba onu çağırır ve tuvaleti temizletir. Sanıyorum Türkiye’de de bu böyledir. Belki de bazıları dısardaki tuvaletle evdekine ayrı muamele yapıyor olabilir. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR