Kamp Tavsiyesi(italya Fransa İspanya)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muratl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,559

muratl

Ana Kamp
Yer
İSTANBUL
Tüm Gezenbilir ailesine iyi bayramlar....

Önümüzdeki yaz Temmuz ayında eşimle beraber Yunanistan'dan feribot ile İTalya(Napoli,Pompei,Amalfi,Sorrento,Roma)oradan feribot ile Barcelona oradanda Fransa'nın Güney sahillerinden Genova üzerinden Como gölüme uğrayıp Ancona ya geri gelip dönüş yoluna geçmeyi planlıyorum.Bu güzergah üzerinde tavsiye edeceğiniz kamp alanları hakkında bilgi alabilir miyim?
Kamplar konusunda deneyimli dostlarımın tavsiyeleri büyük önem taşıyor.
Tşk.

Etiketler
Ynt: Kamp Tavsiyesi(italya Fransa İspanya)

Fransa´da belediyelerce işletilen Camping Municipal´leri size tavsiye ederim. Bunlar lüks kampingler değildir ama temizdirler ve normal ihtiyaçları karşılarlar. Fiyatları oldukça uygundur. Temmuz ayında sahillerdeki kampinglerde yer bulamazsanız bir kaç kilometre kıyılardan uzaklaşırsanız hem yer bulma şansınız artar hemde kamping fiyatları düşer.
Aşağıdaki linkte bu kampinglerin listesine ulaşabilirsiniz. Gezeceğiniz yerleri tıklayarak o çevredeki kampingleri görebilirisiniz. Türkçe açıklaması Google Türkçesi olsa da bilgi almak mümkün.

http://www.camping-municipal.org/

Eğer gezinizi motokaravanla yapıyorsanız karavanparklarda da kalabilirsiniz. Karavanparklar için aşağıdaki rehberi tavsiye ederim. Rehberi Fransa´ya girdiğinizde bir alışveriş merkezinde bulabilirisiniz.

http://www.amazon.de/guide-national-aires-services-camping-cars/dp/2848901578

Iyi hazırlıklar ve güzel bir gezi dilerim.

Cevabınız için teşekkürler.siteleri inceledim.oldukça faydalanacağım kesin.
Karavanlı değilim.jeep ile yolculuk yapmakta ve çadır kullanmaktayım.(seneye yüksek ihtimal ile araç üstü çadır olacak).
Sanırım bu araç ile de bahse konu karavanparklardan istifade edebilirim diye düşünüyorum.

Aracınızda portatif tuvalet yoksa karavanparklarda sorun yaşayabilisiniz. Karavanparklarda portatif tuvalet ve atık su boşaltacak yerler bulunur ama wc genellikle bulunmaz.

Kolaylıkla kamping bulmak için navigasyon aletinize Avrupa´daki kampinglerin listesini yükleyebilirsiniz. Böylece Ispanya, Fransa ve Italya´da bulunduğunuz yere yakın kampingleri navigasyon size gösterir. Bu listeyi aşağıdaki linkten yükleyebilirsiniz.
Not: Listenin navigasyona nasıl yüklendiği konusunda ihtiyaç halinde detaylı bilgi verebilirim.

http://www.archiescampings.eu/dui1/

Fransa´da paralı otobanlara paralel ücretsiz yollar vardır. Bu yolları kullanırsanız hem tasarruf edersiniz hemde içinden geçtiğiniz bir çok güzel yerleşim yerini görebilirsiniz.

bu dosya size faydalı olacaktır ancak Avusturya ve isvicredeki en iyi kamplar var.

Ekli dosyalar

• 2014 camping.docx
    14.7 KB · Görüntüleme: 491

Merhaba,
Çok uzun süre önce açtığınız bu topikte rota planınızı gerçekleştirebildiniz mi?
Çünkü kısmet olursa bu sene sizin planınıza benzer bir plan ile karavan turuna çıkmayı planlıyorum.
Civitavechia -Barcelona Feribot biletini aldım., Eğer yolculuğunuzu yapmışsanız
özellikle feribot tecrübelerinizi paylaşmanızı rica edebilirmiyim
Syg
İbrahim

İbrahim bey,
Geç cevap verdiğim için özür dilerim.Çoktan beri siteye girmiyordu .bahse konu turu henüz yapmadım.
ancona Roma Toscana vadisi üzerinden Floransa Venedik ve Balkanlar'dan Slovenya Hırvatistan Sırbistan Makedonya yunanistan dönüş yolu olan bir rota tamamladım.bu rota üzerinde gördüğüm yerlerle ilgili sorularınız olur ise cevaplayabilirim

Saygılar

İlgili dosyayı göremedim.Belki de bu forumda yeni olduğum için birşeyleri yanlış yapıyorum.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Gül hn, 2015 yılı içerisinde yapılan sayfa yenilemelerde sorun cıktığı için önceden yüklenmiş resim ve bağlantı adresleri silindi. İlgili dosya linkini yükleyen talataytun arkadaşımızın aynı yüklemeyi tekrar yapması gerekiyor.
Anlayacağınız 2015 yılı Eylül ayı öncesinde yazılan veya yüklenilen dosya- link- resim türü bazı şeyleri göremeyebilirsiniz.
Saygılarımla,

2017 Baharında çekme karavanla İtalya'ya feribotla çıkıştan sonra göller bölgesi turu düşünüyoruz..
Bir sorunumuz var..
İgoumenitsa'dan Venedik'e çıkan feribot tarifesine baktım (2016 için) , genellikle Venedik'e varış vakti 23.00 civarında...O vakitte hiç br kampinge girmek mümkün olmayacağı için geceyi limanda bir otoparkta geçirmek gerekecek.
Böyle bir otopark veya gece bizi rahatsız etmeyecek bir yer biliyormusunuz ?
Ya da Venedik - Lido Di Jesolo yolunda bir otopark da olabilir , tabi güvenli olmak şartıyla.
----------
Ayrıca Venedik içinde ( çok yakınında) kamping önerisine gerek duyuyorum..

Tşk.ler.

Bizim arkadaslar Italya da bayramda soyuldular otoparka biraktiklari aracta. Polis hic ilgilenmemis. Guvenli bir yer bulun mutlaka.

Özcan abi selamlar:Venedik İğoumenitsa hattında bu seneden itibaren camping on board imkanını kaldırdılar.Deck bilet kesip karavan ve arabayı garaja alıp iç kamaradan oda veriyorlar.Self servis yemek kısmında yüzde otuz indirim yapıyorlar.Denizi seyrederek karavanında yol almak imkanı kalmadı.Ancak 2017 tarifesi şubat ayında çıkacak belki tepki görüp eski sisteme dönebilirler.Birde unutmadan yazayım bu imkan ancak Asterion feribotunda geçerli.
Venedik hattı iki seneden beri varış limanını Fusinaport 'ta alması çok daha güzel olmuştu.Hemen dibindeki Camping Fusina Venedik'te kalınacak en güzel kamp alanlarından biri.Anek Lines bürosu hemen yakınında bir gün önceden bilet chek in işlemlerini yapmak büyük rahatlık idi.Kamp alanına giriş avrupadaki çoğunun aksine 24 saat mümkün ve resepsiyonda görevli mevcut.Vapur seferleri ile karşıya Venediğe geçiş mümkün.
Sizin baktığınız tarife haziran düşük sezon tarihi.Bir temmuzdan itibaren yüksek sezonda haftada iki sefer olmak üzere perşembe ve pazar sabah 6:30 kalkıp ertesi gün 7:00 de Venedik limanına giriş yapıyor.Gece geç vakit limana giriş yapma yüzünden son altı senedir Mineon Lines ile Trieste hattının kullanmayıp dört kez Anek Lines ile venedik yaptık.
Tahminim ilk durağınız İtalya Alp göllerinin en güzellerinden kamping cenneti Garda olacak.Venedik Garda 150 km
Ancona garda arası 400 km .

Tavsiyem İgoumenitsa limanına akşam giriş yapıp 20.00 da kalkan Anek yada Superfast feribotuna binip sabah on gibi İtalya Ancona'ya ayak basmak.Öteki türlü o gece limanda dışında konaklayıp sabah 6:30 Venedik feribotuna binecek siniz.
Ancona hattının kullanırsanız sabah Venedik feribotu limandan ayrıldığı saatlerde siz Ancona limanına inmiş olacaksınız.
Venedik hattını kullanır iseniz aşağıda bu seneki gezimizden resimlerini paylaştığım Camping Fusina tam size göre Venedik limanını karşıdan gören deniz kıyısı bir parsele yerleşip akşam manzaranın tadını çıkartın .Keyifli geziler diliyorum abi...

IMG 9097

IMG 9099

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR