Kamp Alanı Oluşturma Önerisi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOST Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,343

DOST

Ana Kamp
Yer
İstanbul
Web
www.vipcaravan.com
Sayın karavan sahibi dostlarım,
İstanbul Şile’de 4,5 dönüm üzerine, meyve ağaçlar içerisinde, bekçi evi bulunan, Çay bahçesi olan,ortak kullanıma açık olacak idari bir bina, her karavanın önüne hobi bahçesi yapmaya uygun bir bahçe, Yaz-Kış kalınabilecek bir karavan kamp alanı için

25 karavan ARANIYOR….

Elektrik ve Su Ücreti, her karavanın önünde özel saati olup kullanım miktarı ile ücretlendirilecektir.
Uydu sistemi her karavana ayrı çekilecektir.
Telefon ve Fax bulunacaktır.
Wireless Internet bulunacaktır.
Kamp alanı içerisinde Büfe, Tekel, Restoran olacaktır.
AYLIK ÜCRETİ: 160 TL olacaktır.
Fakat Karavanını bıraksa da bırak masada Yer sahibi olacağından ücret aylık ödenecektir.
1 Yıllık Taahhüt üzerinden devam edilecektir.
İsteyen dostlarımın bana maille ulaşmasını rica edeceğim.

Saygılarımla,
Soner Ertuğrul

Soner.ertugrul@gmail.com

Not: 25 Karavanla sınırlı değildir. En az 25 karavan olması itibariyle Kamp alanı hizmete girecektir.

Etiketler
Ynt: Kamp Alanı Oluşturma

Bahsi gecen yerin konumunu ve görüntülerini paylaşabilirseniz sanırım karar vermek için daha çok yardımcı olursunuz...

Oluşturulacak kamp alanı için resimler,

http://img193.imageshack.us/img193/2200/ileq.jpg

http://img130.imageshack.us/img130/6599/ile2.jpg

http://img651.imageshack.us/img651/8406/ile3.jpg

http://img64.imageshack.us/img64/673/ile4.jpg

Bu arazi bildiğim kadarı ile 4,5 dönüm değil 10 dönüm..kısmi kiralamamı olacak...

Sayın Osak,
Arazi evet 10 dönüm. 25 karavanlık yer 4,5-5 dönüme özel yer yapılıp yerleştirilecek, diğer alanda günü birlik kamp alanı olarak değerlendirilecek.

Sayın Dost,
Bahsi gecen yerin kiralık ilanını dün sahibinden.com adersinde 10 dönüm için 4000 TL olarak gördüm oysa siz 4,5 dönüm için 4000 TL fiyat söylemişsiniz onun için sordum...sanıyorum fiyatların birinde bir yalnışlık var...

Sayın Osak,

1-Derdinizi anlamadım.
2-İlgileniyormusunuz gırgır damısınız?
3-Bu proje A.K.K.D bünyesinde olacak?
4-Böyle bir proje gerçekleşirse içeride 30.000TL masraf olacak bunu sizden mi tahsis edelim
5-Neden kinayali sorularla bana geliyorsunuz anlamış değilim?
6-Gizli saklı birşey yapmadığım ortada zaten koyduğum resimlerde de SAHİBİNDEN.COM isimleri ve ilan numarası gözüküyor oradan görüyorsunuz zaten
7-Bazen insanın şevfini kırıp yerlere bırakıyorsunuz

Teşekkür ederim.

Soner Ertuğrul

DOST' Alıntı:
Sayın Osak,

1-Derdinizi anlamadım.
2-İlgileniyormusunuz gırgır damısınız?
3-Bu proje A.K.K.D bünyesinde olacak?
4-Böyle bir proje gerçekleşirse içeride 30.000TL masraf olacak bunu sizden mi tahsis edelim
5-Neden kinayali sorularla bana geliyorsunuz anlamış değilim?
6-Gizli saklı birşey yapmadığım ortada zaten koyduğum resimlerde de SAHİBİNDEN.COM isimleri ve ilan numarası gözüküyor oradan görüyorsunuz zaten
7-Bazen insanın şevfini kırıp yerlere bırakıyorsunuz

Teşekkür ederim.

Soner Ertuğrul
Sayın Soner Bey,
Neden boyle bir agresif yapı içine büründünüz birden anlıyamadamım...Yazdıklarımı tekrar okumanızı tavsiye ederim...sadece http://www.sahibinden.com/sahibinden_silede_kiralik_arazi-03WQQaXQQ16567636WQQpXQQdisplayitem gördüğüm ilan ile örtüşmediğini gördüğüm için bir yalnışlık varmı diye sordum..Hepsi bu...
Kimseyle dalga yada gırgır gececek, ne yaştayım, nede aldığım aile terbiyesi buna müsait...kimsenin şevki ilede bir derdim yok...
Size soru sorulmasına verdiğiniz tepkiyide gerceken anlamakta zorluk çekiyorum...
Yeni yapılanmanızda yada oluşumunuza başarılar dilerim...
Sevgi ve saygılarımla,
Ömer Sak

Sayın Soner bey.
Başlmadan sinirlenen sonra keskin olur derler.
Paylaşmak sukunet,Paylamak hırs getirir.
Bende size sevgi saygı ve başarı diliyorum.

Herkes kamp alanı yok der, yapmak için uğraş gösterirsin, ama arkana bakarsın kimse yok. Oturup bilgisayar başında yazı yazmak kolay, hani nerede kamp alanı yok diyen dostlarımız? Bu işler yazıldığı gibi kolay değil dostlarım birlik ister, beraberlik ister ben ön ayak oldum ama arkama baktığımda kimse yok. Seni şimdi daha iyi anlıyorum ‘’Hayati Ağabeyim’’…
O kadar boşa yazı yazan var ki sanki onlar için her şey çok kolay hadi ‘’Bekliyorum hepinizi’’
Tutun bir ucundan da, olsun istediğiniz kamp alanımız.
Ama yine boşşş yine boşşş…
Saygılarımla,
Dost

Benim bu konuda anlayamadığım bir şey var. İstanbul'da bir kamp alanı olması için 25 kişinin bir araya gelip bir yıllık ödeme taahhüdünde bulunması mı gerekiyor? Ortalama kamping ücretleri göz önüne alındığında bir gezginin iki aylık kamp ücreti neredeyse. İstanbul'lu olsaydım bu parayla iki ay gezer, İstanbul'da olduğum sürece de evimde otururdum.
İstanbul'da bir kamp alanı olması için karavancıların illa kamp işletmeciliğine soyunması mı gerekiyor?
Güzel giyinmeyi sevip piyasada zevkine göre ürün bulamayanların bir araya gelerek konfeksiyon atölyesi kurma girişimi gibi bir durum sözkonusu. Karavancılık ve kamp işletmeciliği birbirinden çok farklı iki olgu.
İstediği, arzu ettiği karavanı piyasada bulamayan ya da ekonomik olarak ulaşamayan yüzlerce arkadaşımız var bu forumda. ''Haydi gelin 100 kişi bir araya gelip bir karavan atölyesi kuralım hiç de zor değil'' desem, katılmayanlar olduğunda da ''hani forumda yazıp çiziyordunuz'' diye veryansın etsem hak olur mu?

Kısa ve öz,
Sadece’’ Karavancı, karavancının halinden anlar’’
‘’İstanbul’da yaşı yan, İstanbul un halinden anlar’’
‘’İstanbul da kampı olmayan karavancı, bir birini anlar’’

Dost'

Evet Soner bey, belli ki bu mücadelede kendini yalnız hissetmiş.
Üstünede gelen soruları farklı yada yanlış anlamış olabilir.
her ne olursa olsun.
Yinede girişimi desteklemek lazım.
Sonuçta karavancıyız.
ve burası da +1

Merhaba soner bey.
Siz karavancımısınız yoksa kamp işletmecisimi?
Ben üç yıldır karavancıyım.Akdeniz sahilinde uğramadığım,Hataydan Bodruma kadar Kaş kalkan patara kaldı,kısmetse bu yaz oraları göreceğim.
Güzel de karavancının halinden anlamak bu mu? Gelin ben kamp kurayım. Karavancı ne ister,kampa neden ihtiyaç duyar, keşke ya bilseydiniz ya da sorsaydınız.
Günü birlik kampa ihtiyacım olduğunda aracımın minibüs olduğunda 10 ila 20 bin isteyen,karavan olduğunu görünce ikiye katlayan kamp işleticisimi karavancıyı anlıyor acaba.İlave hiç talebim olmadığı halde.Elektirik v.s. talebim olmadığı halde bu ayrım niye.
Sizi tenzih ederim ama üç yılda yaşadıklarım bunlar. Bu forumala daha önce tanışmış olsaydım eğer, size hepsinin adını yerini tek tek verirdim.
Allah öldürmez ise bundan sonra kayıt altına alıp herkese ileteceğim.
Niyetim sizi eleştirmek değil ,ancak yaşadığımı paylaşmaktır.
sevgiler başarılar dilerim.

Yanlış anlamaların önüne geçmek ve bazı eksik bilgileri gidermek adına hemen bazı düzeltmeler yapalım.
Hasan bey aramızda henüz yeni. Bilmiyor olabilir. Soner bey kamp işletmecisi değil, deneyimli bir karavancıdır. Gelin ben kamp kurayım demiyor. Gelin birlikte ortak kullanabileceğimiz bir kamp alanı oluşturalım diyor. Takdir edilmesi gereken ve imkan ölçüsünde desteklenmesi gereken bir projedir bu.
Beni soru sormaya iten neden henüz işin başında iken veryansın etmeye başlaması ve üstü kapalı da olsa bazı eleştiriler getirmesidir. Yoksa saydığı koşulların hiçbiri kendisini anlamam için yeterli değildir ve bu konuya fikir bazında dahi müdahil olmamı gerektirmez.
Kendisinin bu konuda istediği şey akıl değil, paradır. Ama ben yine de küçük bir tavsiyede bulunayım. O yazdığı 25 kişiyi 50 kişi olarak düzeltirse projenin selameti açısından faydalı olacaktır. Çünkü ''ben varım'' diyenlerin %25'i henüz iş başlamadan, diğer %25'i de yarı yolda vazgeçecektir. Geriye kalanların %25'inde de tahsilat problemi yaşayacaksınız. İşletmecilik ayrı bir ihtisas alanıdır. Henüz yola bile çıkmadan Hayati ağabey'i anlayabiliyorsanız, o gün geldiğinde maliye bakanını dahi anlayabilirsiniz.
Projeniz hayırlı olsun. Kolaylıklar diliyorum.
Saygıyla...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri