Kaloriferi Isıtmayan Arkadaşlar Buraya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nazifayvazoglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 264,259
Ynt: Kaloriferi Isıtmayan Arkadaşlar Buraya

Ankarada bu işi kimyasal temizleyici kullanarak temizleyen makinalar mevcut fiytaları60-70tl civarında İskitlede Turgut özal bulvarında helvacıoğlu adıyla yağ bakımı yapan iş yerinde bulunuyor bilginize

http://helvacioglumadeniyaglar.com/iletisim.asp

Etiketler

cebocan' Alıntı:
Ankarada bu işi kimyasal temizleyici kullanarak temizleyen makinalar mevcut fiytaları60-70tl civarında İskitlede Turgut özal bulvarında helvacıoğlu adıyla yağ bakımı yapan iş yerinde bulunuyor bilginize

http://helvacioglumadeniyaglar.com/iletisim.asp

Cihazı alıp biz mi yapıyoruz?

radyotördeki suyu kapagını açıp akvaryum hortumu ile çekerek biraz boşalttım

Dikkat antifriz zehirlidir.

(Yıllar sonra konuyu hortlatıp bu yorumu yazdım belki buradaki çözüm önerilerini okuyup aynısını yapan çıkar diye.)

Bir nebze faydası olur diye açtım konuyu.İnşallah faydası olur.93 model ZJ sahibiyim.Aracımı alalı 2.5 ay gibi bir zaman oldu.Aldığımdan beridirde kaloriferim ısıtma işlemi yapmamaktaydı.Havalar soğuk olmadığı için bu güne kadar hep araştırdım nasıl yapılır kaça çıkar diye.Gitmediğim sormadığım usta ,servis kalmadı Ankarada.Hepsininde ortak fikri göğüs sökülecek kalorifer radyotörü şişlenecek,yada değişecek.Tabi göğüsün sökülmesi beraberinde başka sıkıntılara da yol açacağı için herkesin söylediği tek söz kesinlikle bilen birine söktürmem yönünde idi.Doğal olarak bende katılmakta idim bütün söylenenlere.Ama yinede denk geldiğim başka elektirikçilere ve tamircilere hep gösterdim nasıl yapılır diye.Çare yok göğüs sökülecek petekler tıkalı.Sonunda kış Ankaraya dayandı benim nevrim döndü.Artık dedim son çare kimyasalla deneyelim patlatırsa bir yerleri o zaman söktüreyim artık göğüsü.Rastgele girdim bir radyotörcüye.Durumu anlattım.usta güzelce dinledi aç bakalım kabutu dedi bana .Açtım.İçinden biraz mırıldanarak ben bunu hallederim sen canını sıkma ama izin verirsen hortumların yerini değiştireceğim dedi.Usta benim bu işi çöz araba senin dilediğini yap dedim.15 dk gibi bir zamanda hortumları ordan oraya ordan oraya değiştirerek bastı marşa.kalorifer fırın gibi.Meğer bizim aracın sıkıntısı LPG yi bağlayanın yanlış bağlantı yapmasından kaynaklanmış.Usta işimi halletti ben 500 lira gibi bir rakamı gözden çıkarmışken 20 liraya bu işi çözdü.Ankara bu tip sıkıntısı olan varsa adresini verebilirim.

Bir nebze faydası olur diye açtım konuyu.İnşallah faydası olur.93 model ZJ sahibiyim.Aracımı alalı 2.5 ay gibi bir zaman oldu.Aldığımdan beridirde kaloriferim ısıtma işlemi yapmamaktaydı.Havalar soğuk olmadığı için bu güne kadar hep araştırdım nasıl yapılır kaça çıkar diye.Gitmediğim sormadığım usta ,servis kalmadı Ankarada.Hepsininde ortak fikri göğüs sökülecek kalorifer radyotörü şişlenecek,yada değişecek.Tabi göğüsün sökülmesi beraberinde başka sıkıntılara da yol açacağı için herkesin söylediği tek söz kesinlikle bilen birine söktürmem yönünde idi.Doğal olarak bende katılmakta idim bütün söylenenlere.Ama yinede denk geldiğim başka elektirikçilere ve tamircilere hep gösterdim nasıl yapılır diye.Çare yok göğüs sökülecek petekler tıkalı.Sonunda kış Ankaraya dayandı benim nevrim döndü.Artık dedim son çare kimyasalla deneyelim patlatırsa bir yerleri o zaman söktüreyim artık göğüsü.Rastgele girdim bir radyotörcüye.Durumu anlattım.usta güzelce dinledi aç bakalım kabutu dedi bana .Açtım.İçinden biraz mırıldanarak ben bunu hallederim sen canını sıkma ama izin verirsen hortumların yerini değiştireceğim dedi.Usta benim bu işi çöz araba senin dilediğini yap dedim.15 dk gibi bir zamanda hortumları ordan oraya ordan oraya değiştirerek bastı marşa.kalorifer fırın gibi.Meğer bizim aracın sıkıntısı LPG yi bağlayanın yanlış bağlantı yapmasından kaynaklanmış.Usta işimi halletti ben 500 lira gibi bir rakamı gözden çıkarmışken 20 liraya bu işi çözdü.Ankara bu tip sıkıntısı olan varsa adresini verebilirim.
Hocam benim de aynı sıkıntıdan var rica etsem bana ulaşır mısınız 05064435979 heavenofbutterfly@gmail.com

Blend doors'larda sıkıntı yoksa, kalorifer peteği tıkanmıştır. Ben geçen hafta peteklerin borusunu söküp, sadece peteğe tersten yani suyun çıkış hattından bahçe hortumu ile su verdim, acayip pislik çıktı. Hiç ısınmayan araç şu an sauna gibi.

aslında bu tür olaylarla karşılaşmamak için yazın ara ara kaloriferi devreye almalıyız ben bunu hep yaparım.

İşe yarıyor mu bari? Kalorifer kapalıyken içinde su yok mu sanki o radyatörün. Var? Neden tıkanıyor peki? ...
Ben size söyliyim: Aracınızın ilk sahibi olan şahış servise gidiyor Onların servis ücetleri malum. Adam diyor yağ değişim şu kadar, frenlerin 5bin km'si kalmış, antrifriz değişim zamanı gelmiş, bilmemne radyatör takozunu değiştirmek lazım, z-rotlar da ses yapıyor toplam fiyat şu kadar.
Adam bir hopluyor. Sonra sanayinin yolunu tutuyor, meğer bunların hiçbirini yapmak zorunda değilmiş. Motor yağını değiştirip çıkıyor.

Hangisi doğru? İkisi de yanlış.

Birinci gittiği yerde servis giydirebildiği kadar giydirmiş, yarısı yalan ama öteki yarısı doğru, hangi kısım doğru anlayamamış adam.

İkinci gittiği yerdeki adam ise her ne kadar iyi niyetli olsa da, bu tür durumlara alışık olduğu için herzaman yaptığı şeyi yapıp sadece motor yağını değiştiriyor. Korozyon koruma özelliğini yitiren motor soğutma soyu yüzünden radyatör tıkansa da, başka sorunlar da çıksa, kabullenmiş artık, bunlar hep olağan şeyler zaten. Tıkanınca açmanın bir yolunu bulacak, motor bozulursa yapacak.

Doğru mu? Her ne kadar hiçbir şeyin sonsuza dek düzgün çalışmayacağı doğru olsa da, kullanma klavuzunu bir zahmet okuyup orda yazanları yaparak bu problemlerin oluşumunun uzunca bir süre ertelenebileceği de bir gerçek.

Herkese merhaba,
Bende 2004 Cherokee 2.8CRD var. Kaloriferin yönlendirme düğmesi çalışmıyor, sadece ön cama vuruyor. Bir de hararet göstergesi çeyrek seviyede hep. Camlara vuran sıcaklık fena değil. Bir ustaya gösterdim bunların düğmeleri motorlu değişmesi lazım dedi. Çok güvenemedim ben de. Acaba çözüm hakkında bilgisi olan var mı?

Hararetin artmamasi termostatin acik kalmasi ile alakalidir cok buyuk ihtimal.

Yonlendirme yaptiginizda icerden ses duyuyor musunuz? Ses geliyorsa motorlar calisiyor ama yonlendirme yapan kapaklarin milleri kirilmis olabilir.

Hararetin artmamasi termostatin acik kalmasi ile alakalidir cok buyuk ihtimal.

Yonlendirme yaptiginizda icerden ses duyuyor musunuz? Ses geliyorsa motorlar calisiyor ama yonlendirme yapan kapaklarin milleri kirilmis olabilir.

Arabanın elektrik aksamında genel bir sorun var aslında. Biraz önce yönlendirme yaptığımda ses gelip gelmediğine baktım, gelmiyor. Bunun haricinde detaylı inceleyeyim dedim, kalorifer 1 seviyesinde çalışıyor, 2'de çalışmıyor, 3 ve 4'te çalışıyor. 4 çeker ışığı devamlı yanıyor, yan aynalar da 5 saniye kadar çalıştıktan sonra duruyor, daha hareket etmiyor. Galiba iyi bir elektrikçiye gidip biraz masraf yapmam gerekecek.

Sigortalarla alakali olabilir? Direksiyonun altindaki sigortalari tek tek cikartip bakin usenmeden. Bu araclards yanik bi sigorta o kadar sacma seylere sebep olabiliyor ki,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

SON KONULAR

Geri