kalorifer fanının kendi kendine çalışması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nyz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,304

nyz

Ana Kamp
5.2 cherokee de kendi başına devreye giren kalorifer fanı, üfleme yok,bazen yavaş bazende hızlı konumda çalışıyor. hava üflemiyor.kontak kapansada anahtarı çıkarsanızda çalışıyor.akü kafasını söküp takınca bir müddet susuyor sonra birden üflemesiz çalışıyor. bunun derdini çaresini bilen varmı

Etiketler
Ynt: kalorifer fanının kendi kendine çalışması

Merhaba arkadaşım,
Ben buna benzer bir sıkıntıyı 95 model 2000 makina bir arabada yaşadım bir sürü masraf ettim beni bezdirdi ve sattım fakat satıyorken iş düzelmişti.
Benim arabam siz açmasanızda kılıması tam devir çalışıyor ekranı kapalı sesini duyuyorsunuz cam açınca duruyor, sinyal veriyorsunuz başlıyor zaman zaman kenara çekip kontak kapatırdım sonra yola çıkardım.Araba yetkiliserviste günlerce kaldı test için kılıma komple değişti arıza giderilemedi.
Arabayı sattım, teslim etmeye gidiyorum tekrar başladı tanıdık bir elektrikçi dükkanına gittim ya bu nedir baksana dedim, abi kulay şaşe kablosu gevşemiştir dedi bir penseyle sıktı olay bitti arabayı teslim ettim bir süre sonra sattığım kişiyle karşılaştım sordum böyle birşey oldumu diye yok abi hiç öyle birşey olmadı dedi.
Bizim arabanın sıkıntısı şase kablosunun gevşemesiymiş, olmaz amma bence sizde bir baktırın şase kablosuna derim.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

teşekkür ederim deneyecem.ancak dün kontağı kapattım dinledim ses yok düzeldi derken, sabah baktımki aküyü bitirmiş.ilginç bir şekilde fan yüksek vy bazen yavaş çalışıyor ancak görüntü ve hava üflemesi yok.kontağı kapatıp anahtarı çıkarıp dinledim ses yoktu, demek gece kaloriferi çalıştırıp aküyü bitirmiş ilginç,,

arkadaşlar bu fan işini çözen bilen yokmu?akü kafası çıkarmaktan,aküyü doldurmaktan yoruldum çare.....

kalarifer fanı kontak kapanınca nasıl elektrik alabiliyorki.bi yerlerde kısa devre vardır belki.

Bende de aracı ilk aldığımda benzer bir sorun çıkmıştı. Anahtarı kontaktan çıkartmama rağmen tık tık diye ses geliyor ve birşeyler çalışıyor gibi sesler geliyordu. Hiç bekletmeden elektrikçime götürdüm. Kaputu açıp elektrik dağıtım merkezindeki rölelere baktı ve birkaç tanesini kontrol edip değiştirdi, sorun ortadan kalktı. Büyük bir sorun değil pahalı da tutmaz. İyi bir elektrikçiye gidin halleder.

nyz' Alıntı:
5.2 cherokee de kendi başına devreye giren kalorifer fanı, üfleme yok,bazen yavaş bazende hızlı konumda çalışıyor. hava üflemiyor.kontak kapansada anahtarı çıkarsanızda çalışıyor.akü kafasını söküp takınca bir müddet susuyor sonra birden üflemesiz çalışıyor. bunun derdini çaresini bilen varmı

Kalorifer motorunu kontrol eden bir elektronik kart var. Yolcu tarafinda torpidonun alt tarafina montajli
Bu kartim ustunde bir tane uc bacakli transistor var. Sogutucuya temas etmesini saglayan bir kiskaci var. Bu kart basasagi durdugu icin sicaktan gevseyip kapak kutusunun icine dusuyor. Parca sogutucuya temas edemezse ya lehimini eritip dusuyor. Bu durumda fan susuyor. Ya da kendini korumak icin devre disi birakiyor. Bu durumda fan susmamacasina calisiyor. Bence sorun bu parcada.

Kalorifer motorunu kontrol eden bir elektronik kart var. Yolcu tarafinda torpidonun alt tarafina montajli
Bu kartim ustunde bir tane uc bacakli transistor var. Sogutucuya temas etmesini saglayan bir kiskaci var. Bu kart basasagi durdugu icin sicaktan gevseyip kapak kutusunun icine dusuyor. Parca sogutucuya temas edemezse ya lehimini eritip dusuyor. Bu durumda fan susuyor. Ya da kendini korumak icin devre disi birakiyor. Bu durumda fan susmamacasina calisiyor. Bence sorun bu parcada.
aynen hocam benim araçta xsara 2001 model, klima hiç durmuyor sürekli çalışıyor, ve aküyüde bitirdi, ancak ben kontağı kapatınca klimada duruyordu. oto elektrikçiye götürdüğüm karlorifer motorunun beyni gitmiş dedi, bi oto elektrik ustasına yönlendirdi, elektronikçi bir ustaymış, yarın götürecem, beyninde kondansatör mü ne, onu değiştirebilirse düzelecekmiş, yoksa ya bir buton yapacaklar, yada sıfır tane (450'den başlıyor fiyatları) almak gerekiyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri