Kafa Nereye Biz Oraya, 58 Günde Kütahya-salihli-didim-milas-bodrum-marmaris-datça-fethiye-denizli-af

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan geziyoM Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 310
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 107,393
Tavşan adasını gezmek istiyoruz ama kazı alanına giriş yasaklanmış.
15 09 11 11 GumuslukTavsanAdasi
15 09 11 00 GumuslukDeniz
15 09 11 00 GumuslukSahil
Gümüşlük'te manzara güzel, çevre bakımlı,
15 09 11 21 Gumusluk EskiMyndos2
15 09 11 08 MyndosTarihce
Gördüğümüz Kiliseyi de geziyoruz,
15 09 11 43 GumuslukKilise

Etiketler

Burası da hoşumuza giden şehirler arasında yerini alıyor, bakımlı, temiz, insanı boğmuyor.
15 09 17 56 TurgutreisMeydan
Şevket Sabancı Parkı gezmeye değer, girişin önündeki alanda 10-15 araçlık bir park yeri de mevcut ( 36.9968916,27.2584749 )
15 09 19 03 TurgutreisDeniz1
15 09 19 04 TurgutreisDeniz2

bu fotografa;
...den / dan önce ve ...den / dan sonra ...nin / nın durumu adını verdik,
cümlenin tamamını biz biliyoruz sizde kendinize göre yorumlayıp tamamlayın :smiley:
15 09 17 24 TurgutresiPark1
15 09 17 25 TurgutreisPark2

Biz konaklamak için Yat Kulübünün girişindeki otoparkı tercih ediyoruz, hem merkezi hem de rahat bir yer. ( 37.804001,27.258389 )
16 09 08 50 TurgutreisYatKulup
Kahvaltıdan sonra, kısa bir sahil yürüyüşünün ardından Turgutreis'den ayrılıyoruz ve Bodrum'a doğru yola çıkıyoruz..
16 09 09 17 TurgutreisCicek
Senelerce severek dinlediğim türküde bir türlü anlam verememiştim,

"burası da asvalt değil Halilim aman bitez yalısı" yahu bu asvaltın tee o zaman ne işi varmış diye düşünürdüm ???

Sahilde dağların arasında sivrilerek duran tepeyi işaret edip " aha burasıda o ASPAT " dediklerinde anlamış oldum :-[
16 09 13 38 Bagla
16 09 14 03 Bitez

Gümbet'i görünce bir bakıp çıkalım diyoruz ama ancak 3 gece konakladıktan sonra ayrılıyoruz.
16 09 16 22 Gumbet
16 09 16 55 GumbetVosVos
16 09 16 57 GumbetKafe
16 09 17 03 GumbetPlaj

Gümbet'te belediye otoparkında konaklıyoruz ( 37.0298049,27.4092599 )
17 09 13 54 GumbetOtopark

Gümbet koyu güzel ama girişinde demirlemiş bir çok yat olduğu için denizi çok temiz değildi sanki,
17 09 GumbetSahil1

sahil boyunca kafe-bar-restoran dizilmiş, hemen yukarıya doğru cadde üzerinde bir kaç market var, ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz, yani park alanı çevresinde yeme-içme, giyim-kuşam ne lazımza mevcut :smiley:
17 09 GumbetSahil2

Kahvaltıdan sonra yola koyuluyoruz, ilk rampayı çıkıp yeldeğirmenlerinin yanına geldiğimizde bir tarafımızda Gümbet ve konakladığımız park alanı diğer tarafımızda ise ;
- a a aaaaa, Bodrum hemen dibimizdeymiş :eek:
19 09 10 19 Gumbet 1

Gözümüze çarpan camlı, taş duvarlı girişi görünce dayanamıyoruz tabii :smiley:
19 09 10 42 KaptaniDeryaGiris
19 09 10 43 KaptaniDeryaTabela

Kaptan-ı Derya Kızılhisarlı Mustafa Paşa türbesini ve Bodrum Tersanesini de gezmiş oluyoruz böylece.
19 09 10 44 BodrumTersane1
19 09 10 46 BodrumTersane1
19 09 10 45 BodrumTersaneTabela

VaVayy beh Mehmet kardeşim .
Bu ne hız Allasen ! Ne güzel anlatmışsın , Önceleri resimleri kaybolmuş diye üzülmüşdüm , Ne iyiki resimleri saklamışsın . Paluze tadı gibi (annemin bana küçükken yaptığı bir çeşit muhallebi üstü gülsuyu şerbetli) ne güzel ve de ne kadar da güzel anlatmışsın . Fotolarını da tek tek büyütüp büyütüp keyfle izledim . İçinde yaşadım sanki. Çok güzel bir gezi yapmışsınız . Teşekkür ederiz . Ellerinize sağlk .
Anneniz hanımefendiye , Sevinç hanıma ve size ,eşim ve ben selamlar gönderiyoruz Rûziye- Mehmet.

Halikarnas Mozolesi (ya da Mausoleion), Kral Mausolos adına karısı ve kız kardeşi Artemisia(en) tarafından Halikarnassos'da yaptırılmış,
19 09 11 14 HalikarnasBahce
Dünyanın yedi harikasından biri ama taşları Hospitalier Şövalyeleri tarafından Bodrum Kalesi inşası sırasında kullanıldığı için mozolenin yükseldiği yer bugün bir çukur olarak görülmekte.
19 09 11 15 Halikarnas2
19 09 11 27 Halikarnas6
19 09 11 28 MausolosMezar2
19 09 11 29 MausoleionKanalizasyon
19 09 11 32 Halikarnas7

VaVayy beh Mehmet kardeşim .
Bu ne hız Allasen ! Ne güzel anlatmışsın , Önceleri resimleri kaybolmuş diye üzülmüşdüm , Ne iyiki resimleri saklamışsın . Paluze tadı gibi (annemin bana küçükken yaptığı bir çeşit muhallebi üstü gülsuyu şerbetli) ne güzel ve de ne kadar da güzel anlatmışsın . Fotolarını da tek tek büyütüp büyütüp keyfle izledim . İçinde yaşadım sanki. Çok güzel bir gezi yapmışsınız . Teşekkür ederiz . Ellerinize sağlk .
Anneniz hanımefendiye , Sevinç hanıma ve size ,eşim ve ben selamlar gönderiyoruz Rûziye- Mehmet.

Mehmet abi merhaba, 2015 De başlıklı sayfana yazmıştım ya acısıyla- tatlısıyla gezilerden sonra hatırlamak güzel oluyor diye, işte o sebeple olsa gerek fotografları silmeye kıyamamışım :smiley: Paluze'nin adını bilmiyordum ama tadını gayet iyi biliyorum, küçükken bize de yedirirlerdi. İlginiz için biz teşekkür ederiz, Annem de şu an yanımda, hepimiz de Ruziye hanıma ve size çok selamlar gönderiyoruz.

:smiley::smiley:

AhmetAhmet bey kardeşim .
Çam devirdim , özür dilerim .
Kendimi yazdıklarına kaptırmış olabilirim.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri