Kaçkar Dağları ve Yaylalar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan deneyci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,037
Ynt: Kaçkar Dağları ve Yaylalar

Aramıza hoşgeldin kroscu78. Temmuz 15 gibi ben de motosikletimle bir tur düşünüyorum. Hazırlıklara başladım bile. Özelden görüşebiliriz.

Etiketler

Hoşbulduk tabiki görüşelim size telimin yazdığı bir msj attım ulaşmıştır umarım

Çelebi' Alıntı:
Yılmaz Bey bir sorum olacak ; Zirve Dağcılık'tan Çoban Apo'yu tanır mısınız?

Çok yakın olmasada tanırım.Geçen hafta kurşunlu kaplıcalarının zorlu parkurlarında aynı grupta idik.Doğa ile arasındaki tecrübe bariz.Asker arkadaşı ile kaçkarlara zirvve aptığından bahsetmişti.Herhalde aynı kişiden bahsediyoruz...

Bu arada haritalar için çok teşekkürler.Bu doğa harikası yerin tutkunlarından biriyimdir...

Serhat kardeş hoşgeldin forum'a. Umarım hoş vakit geçirirsin ve dilediğin Karadeniz turunu gerçekleştirirsin bu yaz.

arkadaşlar 2009 ağustos ayında kaçkar zirve, tırmanışı ve bölge yaylalarına gidecek arkadaş olursa partner olmaya şimdiden hazırım.geçen yaz yaptığım kaçkar zirve yi unutmak mümkün değil.

incvz67' Alıntı:
arkadaşlar 2009 ağustos ayında kaçkar zirve, tırmanışı ve bölge yaylalarına gidecek arkadaş olursa partner olmaya şimdiden hazırım.geçen yaz yaptığım kaçkar zirve yi unutmak mümkün değil.
Temmuz ayı içinde motosikletimle bir Karadeniz turum var. Bu zirve olayı bana uyar mı yoksa tırmanma malzemeleri filan mı lazım? Bilgilendirirsen sevinirim.

the venturer' Alıntı:
Temmuz ayı içinde motosikletimle bir Karadeniz turum var. Bu zirve olayı bana uyar mı yoksa tırmanma malzemeleri filan mı lazım? Bilgilendirirsen sevinirim.
arkadaşım tırmanış çok zor değil sadece biraz kondisyon gerekiyor yani kısa dinlenme süreleri ile dilberdüzünden 5-6 saatte zirveye çıkılıyor inişle beraber 10-11 saat sürer en uzun yürüyüş.şuna kesinlikle dikkat et ;çok da pahalı olmayan güzel bir trek botu işini görecektir.çünkü yollar bittiğinde sürekli çarşak tan yürüyeceksin bu arada çarşak ne demek(küçük büyük kaya parçaları,ve üzerinde yürürken bu botlar şart,)keşke şurada bir grup oluşsada kaçkar tırmanışını tur şirketleri dışında yapma imkanımız olsa.bakalım olacakmı.yoksa bukla dan başka seçenek yok yine.

incvz67' Alıntı:
arkadaşım tırmanış çok zor değil sadece biraz kondisyon gerekiyor yani kısa dinlenme süreleri ile dilberdüzünden 5-6 saatte zirveye çıkılıyor inişle beraber 10-11 saat sürer en uzun yürüyüş.şuna kesinlikle dikkat et ;çok da pahalı olmayan güzel bir trek botu işini görecektir.çünkü yollar bittiğinde sürekli çarşak tan yürüyeceksin bu arada çarşak ne demek(küçük büyük kaya parçaları,ve üzerinde yürürken bu botlar şart,)keşke şurada bir grup oluşsada kaçkar tırmanışını tur şirketleri dışında yapma imkanımız olsa.bakalım olacakmı.yoksa bukla dan başka seçenek yok yine.
Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

incvz67' Alıntı:

bende 10 ağustos - 15 agustos arasında gitmek istiyorum kendi kulubum muhtemelen agustos sonu boyle bir faaliyet yapacak ama agustos sonu gidemiyorum ve kackar yapmayı da cok istiyorum.

arkadaşım bende sitedeki kerem ün adlı bir arkadaşla tarihimizi belirlemeye çalışıyoruz umarım olur bende 4 ağustos 11-12 ağustos arası plan yapıyorum .umarım deneyimli arkadaşlarda bu konulara rota planlamaları yaparlar .özelden haberleşellim arkadaşım

arkadaşlar olağan üstü bir durum olmaz ise 2 ağustos 2009 da tarabzon dan kaçkar turumuza başlıyoruz .kuzey rotadan zirve yapacağız,sonra palovit vadisi boyunca yaylaları rotamıza alıp en son pokut sal yapıp bitireceğiz.şu an bu geziyi kerem arkadaşımızla planladık ve hazırlıklara başladık bile,

Selam, tarih güzel duruyor... hep istediğim bir rota... eğet size de uygunsa size katılmak isterim...

incvz67' Alıntı:
arkadaşlar olağan üstü bir durum olmaz ise 2 ağustos 2009 da tarabzon dan kaçkar turumuza başlıyoruz .kuzey rotadan zirve yapacağız,sonra palovit vadisi boyunca yaylaları rotamıza alıp en son pokut sal yapıp bitireceğiz.şu an bu geziyi kerem arkadaşımızla planladık ve hazırlıklara başladık bile,

noexit' Alıntı:
Selam, tarih güzel duruyor... hep istediğim bir rota... eğet size de uygunsa size katılmak isterim...
arkadaşım olabilir.daha önce böyle bir deneyiminiz vardır umarım.biz şu an sadece 2 kişiyiz.hazırlıkları yaptık sayılır.biletlerimizi bile bu tarihe göre aldık.ben kdz ereğlide olduğumdan .kerem ün arkadaşımla irtibat kurman daha iyi olur.

nevada_concorde' Alıntı:
turun detayların, programı öğrenebilirmiyim. program şu şekilde yapılacak aksilik olmaz ise arkadaşım malum o bölgede sis yağmur .
trabzondan aydere yolculuk ve ayderde geceleme
yukarı kavruna geçiş
mezovit düzlüğü kamp alanı(öküz yatağı)
kuzey klasik rotadan zirve tırmanışı.
apivanağa geçiş
palovit.samistal belki amlakit
hazindak
pokut ve sal
çamlıhemşin ve tarbzon ve kaçkarlara veda.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR