Kaç Santim ??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan giosué Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,121
Ynt: Kaç Santim ??

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Danışma Kurulu'nun, yavru balıkların ve denizlerin kaderinin tartışılacağı 21 Haziran'daki toplantısına artık sayılı günler kaldı.

Şimdi denizlerin kıymetini bilen 450.000 kişi Bakanlığı faks yağmuruna tutuyoruz. Sizin için 3 farklı dilekçe hazırladık. İstediğini seçip sadece bir tıkla mesajını

Bakanlığın faksına ücretsiz göndebilirsin. Bu kadar basit. 21 Haziran'a kadar hedef 20.000 faks ile Bakanlığa bu işin takipçisi olduğumuzu göstermek.

Tarım Bakanlığı, Şubat ayında sizden gelen 250.000 imza ve Greenpeace Kırmızı Telefon eylemiyle Bakanlığa açılan 2070 telefon sonrasında, yasal balık avlanma

boylarını resmi toplantı gündemine aldığını aşağıdaki açıklamayla duyurmuştu.

"Balık boylarının yeniden gozden geçirilmesine ilişkin talepler, Haziran 2011 ayı içerisinde yapılacak olan Su Ürünleri İstişare Kurulu gündemine alınarak, değerlendirilecek ve buradan çıkacak sonuç doğrultusunda gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Toplantı gününe kadar Tarım Bakanlığı'nın faksından akacak binlerce dilekçe yavru balıkların, denizlerin, endüstriyel balıkçılığın karşısında can çekişen balıkçının sesini duyması gerekenlere iletecek.

Senin göndereceğin bir tek faks işte bu kadar önemli.

Tarım Bakanlığı'na faks göndermek için aşağıdaki linki tıklayınız

http://faks.kacsantim.org/?utm_source=mailing&utm_medium=gpmail&utm_campaign=faxbtn

Etiketler

evet arkadaşlar..
imzalar ve dilekçeler yaklaşık 500 bini buldu..
ama kurul bildiğini okudu.. hiç bir dayanağı olmadan 19 cm. boyunda sarıkanat ın yavrulama boyuna eriştiği kabul edildi.. karar tarım bakanlığına tavsiye edilecek.. kabul edilirse gülü güle lüfer....
araştırmalara göre lüfer boyu en az bir kez yumurtlaması için 24cm olmalı.. gerçek erişkin boy(tam üreme için) ise 27 cm..
ne yazık ki.. balıkçı lobisi kazandı.. yazık ki çok yazık

Konu günceldir, kampanya devam etmektedir

http://www.kacsantim.org/?utm_source=Newsletter&utm_medium=Text&utm_term=09-45&utm_content=09-01-2012&utm_campaign=Denizler

Untitled 2

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri