Kabatepe Karavan Kampı / Gelibolu - Çanakkale

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kamerdeniz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,829

kamerdeniz

Ana Kamp
Yer
Küçükkuyu ÇANAKKALE
söze gerek yok :smiley:)

Sahil

Kabatepe karavan kamp

Serinlik

Dz05

Orman kabatepe

Etiketler
Ynt: Kabatepe Karavan Kampı / Gelibolu - Çanakkale

Merhabalar kamerdeniz, sanırım fotoğraflar Kabatepe Orman Kampı'na ait. Sitede yeniyim ancak bir yanlışı düzeltmekle başlayayım, Kabatepe Orman Kampı Gelibolu Yarımadasınca ancak Gelibolu ilçesi değil Eceabat ilçesi sınırlarında kalmaktadır.
Bu arada gidip kalmış biri olarak sizden kampa dair yorumlarınızı da alabilir miyiz? 1 yıl kadar önce düzenlenen bir oyunla Kabatepe Orman Kampı 49 yıllığına belirli zümreye hitap eder hale geldiğinden beri gitmiyorum. Bu nedenle görüşlerinizi merak ettim. ::smiley:

SedaOzkok' Alıntı:
Merhabalar kamerdeniz, sanırım fotoğraflar Kabatepe Orman Kampı'na ait. Sitede yeniyim ancak bir yanlışı düzeltmekle başlayayım, Kabatepe Orman Kampı Gelibolu Yarımadasınca ancak Gelibolu ilçesi değil Eceabat ilçesi sınırlarında kalmaktadır.
Bu arada gidip kalmış biri olarak sizden kampa dair yorumlarınızı da alabilir miyiz? 1 yıl kadar önce düzenlenen bir oyunla Kabatepe Orman Kampı 49 yıllığına belirli zümreye hitap eder hale geldiğinden beri gitmiyorum. Bu nedenle görüşlerinizi merak ettim. ::smiley:
öncelikle mesajı bu tarihte gördüğümden dolayı özür dilerim. bu da benim forum da çok yeni olmamdan kaynaklanmakta..
kabatepe eceabat a bağlı..
kampın belirgin bir özelliği yok. sadece "vatandaş" var... bildiğimiz yurdum insanı... yabancılar da çoğunlukta... sessiz, herkes kendi halinde... çıstak çıstak bir yaz gecesi bekleme.... deniz ve ormanın doğal sesini duymak için ideal... yeme içme konusu sana bağlı... orda kafama göre arkadaş bulurum diyerek kampa gelinmemeli... benim gördüğüm yada benim yapım da etkili bu konuda, ben öyle kafa dengi bulamam bu kampta.... bu nedenle hazırlıklı gitmek lazım.... arkadaşını da yanında götüreceksin yada orada buluşmak üzere önceden planlayacaksın... belirli zümre konusunu at bir kenara... kişisel görüşüm: başka sefere başka bir kampı tercih ederim...

Kabatepe orman kampı tam bir doğa harikası,özelikle gün batımı kelimelerle anlatılamaz.Bende yeni yönetimden oldukca şikayetçiyim,özellikle sahil kısmı çok bakımsız ve pis,buda beni çok rahatsız ediyor,malesef burasıda çok değişti her sene yeni sınırlamalar getiriliyor.

Kabatepe orman kampı da diğer birçok orman kampı gibi deniz ve ormanın birbirine yaklaştığı bir yer. Zaman zaman uğradığım bir kamp alanı. Gökçeada'ya giderken feribot kuyruğundayken girişine kadar yürüyüp bir baktık. Bu sene için karavan konaklama fiyatı günlük 17TL ve elektrik 5TL. En son gördüğümde içeri girmediğimden, gidecek olanlar için sadece fiyatları söyleyebilirim. ;) :smiley:

İlk kez bu yaz çadır kampı yaptım, o da Kabatepeye kısmetmiş.

Her geçenin elinde bir zıpkın vardı, dikkatimi ayrıca çekti. Hatta çok marifetmiş gibi yaklaşık 15 tane birlikte dolaşan zıpkıncı dallama vardı, he vurdukları balıklar kendi balıklarından büyük değildi, yani icraat yok.
Neyse sivrisinek için ilaçlama yok sayılır. Temmuz - Ağustos dönemi için araıp gidin, zira yer bulamayabilirsiniz. Belirli bir sınıfa falan hizmet ettiği yok, bahçenizde birasını içene kimse bir şey demiyor. Sapıtıp bağırırsanız sanırım doğduğunuz mahallenizde de olsanız müdahele eden olur.Kampın pek bir özelliği yok. Kampa ait market var, fiyatlar bakkal fiyatı, uçuk değil. Konaklayan sayısı düşünce market kapanıyor, limandaki büfeye gitmeniz gerekiyor. Eceabat 10 km kadar, araçsız zor olur. Çamların yarısı kurumuş, bu sebeble gölgesi güzel değil. Tuvaletler vs idare eder, pis de değil, çok temiz de denmez. Benim dönemimdeyken arka tarafta kale gibi kurulmuş bir çadır tarlası vardı. Etrafını çevirmişler, içerde kaç kişi kalıyor belli değil, gündüzleri son ses radyo dinliyorlar, sürekli tartışıyorlardı. Kimseyi de ipledikleri yoktu.

Deniz güzel olsa da deniz dip bitkilerinin yaprakları sürekli kıyıya vuruyor ve yığınlar oluşturuyor. Ortasında bir dere var. Resmini görünce pırıl pırıl bir dere farklı hayal edebilrisiniz ama gerçekte sanırım atık sular oraya akıtılıyor, bu sebebten dereye kokudan yaklaşılamıyor.

Ücrete gelince dolap, elektrik ve çadır yeri toplam 25 TL günlük, gazi ve ormancılara %20 indirimli. Kısacası uzaklardan gitmeye değmez.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.