Jimny Otomatik İle Manuel Arasinda Performans Farki Var Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barış demirci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,760

Etiketler
Ynt: Jimny Otomatik İle Manuel Arasinda Performans Farki Var Mi?

nerde kullanılacak ne amaçla kullanılacak belirtmemişiniz.
ne gibi bir fark aradığınızı merak ettim haliyle.

birinde debriyaj var, diğerin yok mesela.

Büyün araçların otomatiği manuel e göre düşük performansdadır. Ayrıca otomatik şanzumanlı araçlar daha çok yakıt tüketir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

burakuysal' Alıntı:
Büyün araçların otomatiği manuel e göre düşük performansdadır. Ayrıca otomatik şanzumanlı araçlar daha çok yakıt tüketir.

- Arabayi almadaki amacim kisa olan ev is mesafesini goturup getirsin(ikinci plan), bide hafta sonlari colde(Katar'da yasiyorum) sagda solda yarida birkmasin(birinci plan).

burakuysal' Alıntı:
- Evet manualle otomatik arasinda bi performans farki oluyor. Malum tekonolji ilerledi, eskiye gore bu farklar azaldi ki manuelinde otomatiginde performans verileri ayni gozukuyor.

yalnız yarı otomatik ile otomatiği birbirine karıştırmayalım. Yarıotomatik tabiki en son teknoloji isteyince manuel de kullanabiliyorsunuz.
sizin kaç model araç için bu soruyu sorduğunuzu bilemediğim için yüzeysel cevap verdim.
Tabi mesafe kısaldıkça ve dur-kalk arttıkça tüketim de artıyor...

Katar gibi bir yerde tüketimin çok da sorun olacağını sanmıyorum, heleki Jimny gibi küçük bir araç için. Benzin fiyatının coladan daha ucuz olduğunu tahmin ediyorum ;D

burakuysal' Alıntı:
yalnız yarı otomatik ile otomatiği birbirine karıştırmayalım. Yarıotomatik tabiki en son teknoloji isteyince manuel de kullanabiliyorsunuz.
sizin kaç model araç için bu soruyu sorduğunuzu bilemediğim için yüzeysel cevap verdim.
Tabi mesafe kısaldıkça ve dur-kalk arttıkça tüketim de artıyor...
Dusundugum arablar 2011 ve uzeri, mumkun olursa 2013 model... Yakit tuketimi sikinti degil ;)
yasinblgc' Alıntı:
Katar gibi bir yerde tüketimin çok da sorun olacağını sanmıyorum, heleki Jimny gibi küçük bir araç için. Benzin fiyatının coladan daha ucuz olduğunu tahmin ediyorum ;D
Tuketim sorun degil ;) Kaygim; bosuna manuelin hamalligini yaprmiyim diye veya zorladigi yerler olurmu

otomatikte bir kaybınız olmaz. alabilirsiniz.

Katar mı? Katarda amerikan cennetinde japon suzuki hem de jimny mi bakıyorsunuz????

burakuysal' Alıntı:
Katar mı? Katarda amerikan cennetinde japon suzuki hem de jimny mi bakıyorsunuz????
Burasi Japon Cenneti oncelikle, sonra Amerikan, sonra Kore, Avrupa yok. Saglamliklarindan, parca bulunabilirligi ve maliyet acisindan Japon peynir ekmek. Arabaya benden baska binecek olmadigi icin, maliyeti, parcasi ucuz, bakimi kolay, pratik oldugu, park sorunu olmadigi icin simdilik Jimny ;)

Anladım bütçe meselesi tabi. Ben orada olsaydım hummer yada land cruiser isterdim. Doyasıya petrol harcamak

burakuysal' Alıntı:
Anladım bütçe meselesi tabi. Ben orada olsaydım hummer yada land cruiser isterdim. Doyasıya petrol harcamak
Hummer ucuz :smiley: Temiz, kilometresi dusuk bir Jimny'e verilecek parayla orta yollu bi H3 aliabilir. Alinabilr ama binilemez :smiley: Kumda agir birde amerikanlar sikinti cikariyor buranin iklim sartlarinda (gunes altinda kalmis bir arabaya bindiginde maruz kaldigin sicaklik abartisiz 70 santigrat ). Kum firtinasiydi tozuydu nemiydi bahsetmedim bile ;)
Land Cruiser zaten King of The All Roads, sloganinin arabasi da, butceye uygun olanlari 400kmde colde ucmus kacmis olanlar.
Benimki biraz mantik meselesi, heveslerimi simdilik erteliyorum. Bi kac sene sonra Toyota Tundra veya Dodge Ram'le buralari susleyebilirm belli olmaz :smiley:
Neyse mevzuyu dagittim, manuel Jimnyler biraz daha ucuz otomatigine gore :smiley: Hala kararsizim

arkadaşlar merhaba ben otomatik 2006 ve sonrası almayı düşünüyorum arazide kullanacağım ayrıca eşiminde kullanma durumu var o yüzden otomatik düşünmekteyim arazıde tırmanmada özellikle sıkıntı olurmu bizi mahcup edermi ve otomatiği sıkıntı çıkarırmı araca azda olsa lastik ve 2 inç yukseltme belki vinç uygulamasıda düşünüyorum cevaplar için teşekkürler arkadaşlar

otomatik kullanıyorum, kaldığım yer olmadı, her türlü herşeyi yapar, konforlu ve rahat.

2.el olacağından şanzıman sıkıntı çıkarırmı , şans işi, bana bir sorun çıkarmadı 2009 dan beri kullanıyorum.

katarda hummerler 20 bin dolarmış, almayanı dövüyolarmış:smiley:))

ben de 4x4 duster kullanıyorum ama bundan sonraki aracım otomatik jimny olabilir. düz vites artık hamallık gibi gelmeye başladı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR