jimny den gelen uğultu şeklinde ses

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan batuhan07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,338

batuhan07

Ana Kamp
merhaba arkadaşlar 2010 model suzukı jimny aracım var. henüz garanti kapsamında. araç zorlandığı zaman belli bir devirde acayip bir uğultu geliyor. servis herhangi bir sorunun olmadığını söylüyor fakat ben aynı körüşte değilim. bu ses yenilir yutulur cinsten değil. özellikle kumda 4 wd de giderken çok hissediliyor. bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum. teşekkürler.

Etiketler
Ynt: jimny den gelen uğultu şeklinde ses

bende jimi sahibiyim öle garip ugultular sesler vs yok ki büyük lastikle sürekli zorlayarak kullanmamıza ragmen

dün servizten aldım arabayı. defransiyel, şanzuman falan tek tek kontrol ettiklerini söylediler. bir sorunla karşılaşmamışlar. ama 1. viteste arazide olsun olmasın, el frenini çekip aracı zorladığımda dahi ses geliyor, işin içinden çıkamadım. sorun neredeyse tamamen bozulsa da hiç olmzsa belli olsa. ne diyeyim artık şans benimki..

bu uğultu genelde hızlanırken veya yavaşlarken mi geliyor

örneğin ani fren yaptığınızda da aynı uğultuyu duyuyormusunuz?

cevap evetse, abs pompasının sesi o.

HAYIR O U[ULTUYU BILIYORUM/ O DEGI arac zora binince kesik kesik inliyor

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Birinci viteste kalkarken gırk gırk diye bazen kesik kesin bazende 1 sn'lik bir ses geliyor. Özellikle tekerlekler dönük şekilde kaltığımda. Bu ses çok belirgin oluyor. Murat usta baskı balata göbeğinden olabilir dedi. (Baskı balata yeni) bakalım bir kaç ay daha kullanıp bakaçağız. Ya iyice bozulacak, yada düzelecek.

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Birinci viteste kalkarken gırk gırk diye bazen kesik kesin bazende 1 sn'lik bir ses geliyor. Özellikle tekerlekler dönük şekilde kaltığımda. Bu ses çok belirgin oluyor. Murat usta baskı balata göbeğinden olabilir dedi. (Baskı balata yeni) bakalım bir kaç ay daha kullanıp bakaçağız. Ya iyice bozulacak, yada düzelecek.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR