jimny cilerden tavsiye

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eczsedat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,965

eczsedat

Ana Kamp
Telsiz Çağrı Kodu
TA8SK
2.araç olarak jimny almak istiyorum.daha önce bir kaç ay lada niva deneyimim oldu ama aşırı konforsuzluğu ve sürekli arıza cıkarmasından dolayı sattım.jimny yol konforu açısından nasıldır özellikle nivayla kıyaslarsak.şimdiden herkese teşekkürler....

Etiketler
Ynt: jimny cilerden tavsiye

Sedat Bey merhabalar,

Jimny Nivaya gore konfor olarak daha iyi ayrica aracta bildiginiz uzere ABS cift hava yastigi klima cd calar li teyp bulunmakta bende 2006 otomatik bir Jimny var daha bana sorun cikartmadi 2 yil oldu (masallah diyelim) ;D ;D ;D Zaten japonlarin sorunsuzlugu bilinen birsey arazidede basarili minik dev :smiley: Siddetle tavsiye ederim. Aracimin resimlerinide paylasayim belki fikir olur size saygilar. :smiley:

Resimler.

Fotoraf 2

Fotoraf 3

Fotoraf 5

Öncelikle Jimny Niva ile kıyaslanmaz. Yani Jimny sahipleri asla onu bir başkasıyla kıyaslayamazlar. Jimny sahibi olmak demek, olağan üstü şirinlikte ve olağan üstü maharette bir araç sahibi olmak demektir. Biri daha önce forumda demişti. Hummer'ın gidemediği yerlere Niva gider diye, Jimny de Nivanın gittiği her yere gider. Elbette aralarında farklılıklar var. Ama Jimny arkadaşımızın da dediği gibi. Çift hava yastıklı, Abs li. Klimalı bir araç. Otomatik seçeneği var. Çamlar elektrikli. Arazi vitesine hidrolik olarak tek düğme ile geçme imkanı sunuyor (2006 sonrası). Kesinlikle daha şirin bir araç. Motor daha ekonomiktir. Daha sorunsuzdur. Şimdiden hayırlı olsun.

Bu da bizim Atıl Kurt'un Albümü.. :smiley:
http://www.gezenbilir.com/index.php?action=profile;area=pictures;u=134707;album=299

Arkadasima katiliyorum ve akliniza yatan, icinize sinen, begendiginiz size yillarca sorunsuz hizmet edecek bir jimny bulabilmenizi umuyorum...

Not: Unutmadan ekleyeyim her guzelin kusurlari vardir. Fazla sayilabilecek yakit tuketimi ve dar ic hacim. (Zaten forumda bir suru konu da da geciyor). Bunlari n da aklinizin bir kosesinde kalmasi secim yaparken isinize yariyabilir.

öncelikle görüş bildiren herkese teşekkürler.dar olması ve yakıt tuketımını forumlardan okumustum bunu göze aldım . 2. arac olacagı için bu çok önemli degıl.benım tek cekıncem yol konforu arazıde yada bozuk asfaltta zıplamayalım yeter.

Ben de ikinci araç olarak aldım Jimny'yi ama o kadar çok sevdim ki işe haftanın bir, iki günü hariç onunla gelip gidiyorum. O bir iki günde diğer aracı çalıştırmış olmuş olmak için çıkarmıyorum.

Zıplamazsınız merak etmeyin jimny nin görünüşü çok da oturaklı görünmesede denge problemi çok yok yolda 100 km hızı geçmez iseniz bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyorum arazide ise lada niva kullandığınız için sorun yaşamazsınız saygılar.

Aracımda 235/75/15 Discoverer STT Lastik ve 2.5 Inc yükseltme var. Düz yolda Lpg ile kadran 120 Km gösterdiğinde yaklaşık olarak 130-132 Km civarında hıza kadar çıkabiliyorum. (Not: Bu hız bu araç için çok güvensizdir.) Yokuşta mutlaka bayılıyor. ;D Ama eğer sizin araçta yükseltme yoksa ve standart lastikler varsa. Bu hıza kadar bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum. Üzerine zaten istesenizde çıkamazsınız. ;D Yüksek hızlara çıkamamasına karşılık, Birinci, İkinci ve Üçüncü viteste Jimny'nin tepkileri oldukça iyidir. Tatminkardır. Beşinci vitesin zaman zaman gereksiz olduğu izlenimi bırakabilir. Ama özetlersek Jimny kolay kolay zıplamaz. Zıplasa da konmasını bilir.

lynx255' Alıntı:
Öncelikle Jimny Niva ile kıyaslanmaz. Yani Jimny sahipleri asla onu bir başkasıyla kıyaslayamazlar. Jimny sahibi olmak demek, olağan üstü şirinlikte ve olağan üstü maharette bir araç sahibi olmak demektir. Biri daha önce forumda demişti. Hummer'ın gidemediği yerlere Niva gider diye, Jimny de Nivanın gittiği her yere gider. Elbette aralarında farklılıklar var. Ama Jimny arkadaşımızın da dediği gibi. Çift hava yastıklı, Abs li. Klimalı bir araç. Otomatik seçeneği var. Çamlar elektrikli. Arazi vitesine hidrolik olarak tek düğme ile geçme imkanı sunuyor (2006 sonrası). Kesinlikle daha şirin bir araç. Motor daha ekonomiktir. Daha sorunsuzdur. Şimdiden hayırlı olsun.
http://www.youtube.com/watch?v=Hth33MrEtCA

:smiley:)) Güzel video ama sıkletleri çok farklı.
Bunun gibi: http://www.youtube.com/watch?v=RUHHANKAOQo

yorum ve tavsiyelerinize teşekkürler.temiz otomatik bir jimny bakmaya basladım.

Istanbul Avrupa yakasında jimny tamiri yapacak ve lastikleri actirmak istiyorum bunlari yaptirabilecegim bir yer varmı,tavsiyelerinizi bekliyorum whatsaptan yazabilirsiniz 0546 203 03 92

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri