Jeep Grand Cherokee (ZJ) 93 - 98 Kullanim El Kitabı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan beatrix Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 313
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 78,945
Ynt: Jeep Grand Cherokee (ZJ) 93 - 98 Kullanim El Kitabı

Ssbman arkadaşımızın gönderdiği linkide inceledim. Oraya bu linkten daha kolay ulaşırsınız: http://pdftown.com/Jeep-PDF-eBook-Category.html
bu link daha spesific. Mesala arkadaşımızın verdiği link, sadece 96 modeller için service manual. Çok teknik ve kullanıcı için değil, service ve teknisyen için olan, biz kullanıcıların, ustaya akıl öğretmemize yarayan :smiley: kitapçığı. Başka yıllara ait farklı modellerin parça katalogları felan da var. Bence çok faydalı olabilir. Ayrıca link çalışmazsa slashlardan geriye silerek gidin, hemen hemen bütün markalarla ilgili bi sürü free yayın var...

Etiketler

beatrix' Alıntı:
Tabii burda dikkat edilecek bir yani es gecmemek lazim; < aile JEEP' lerini satıp, doğa' ya zarar vermemek adına Lexus'un ELEKTRİKLİ kocaman 4*4' ünü almış bi sürü paraya < Mademki bir ideal ugruna bu kadar parayi harcayabiliyor o zaman dogrusu; diger Jeep`ide hurdaya vermek veya imha etmek olurdu. Sonucta bu davranis bir anlamda " ben bu Jeep`le dogaya zarar vermeyeyim sana satayim, sen zarar vermeye devam et"

Yeni bir konu actim; " Jeep`lerimizle dogaya karsi bencilmiyiz " burada herkesle acabilir tartisiriz.
Hiç bu boyutuna kadar düşünmemiştim. Doğru... ( ne yaptılar eskiyi bilmiyorum ). Ama çöpleri felan çıldırasıya ayırdıklarını, ülkede, eyalette ve evde sigaraya aşırı karşı olduklarını biliyorum. Dostlarımız TR' de daha sigaranın yeterince yasaklanmadığı düşünüyor ve bu yüzden buraya gelmiyorlar. Protesto ediyorlarmış sağlıksız yaşamı. Bekleyecekmiş iyice yasaklanana kadar, 2 sene felan, öyle gelecekmiş. Bende buradaki yaşamsal stresten bi saat önce ne yediğimi unutuyorum. Adamlar çözmüş bi sürü sıkıntıyı GERÇEK GERÇEKLERLE ilgileniyorlar. Neyse bu uzun konu, bu başlıkta yeri değil galiba sanırsam :smiley: Başka biyerde tartışıp fikir alışverişi yapmaca...

Bende de CJ nin ki var. 61 mb.

Jeepklavuz

jeep' Alıntı:
Bende de CJ nin ki var. 61 mb.

Jeepklavuz

Ben cj çok severim, avatarımdaki benim eskiden sahip olduğum 76 cj5.
Bu tür yayınlara çok meraklıyım ve kendi çapımda gerekli gereksiz arşivim var. Bana mail atarmısınız cj manualini...
**Bendede 131 tamir ve bakım, 124 tamir ve bakım -- Yazarı: Hasan bişey -soyadını unuttum-
**1964 askeriye basımı - motorlü araçlarda elektrik donanımı
**4 wheel drive industries - cj ve wrangler ticari parça ve aksesuar katoloğu
**classic industries - 2000 e kadar camaro v.s ticari parça ve aksesuar katoloğu
**Peter Henshaw' ın The Ultimate Encyclopedia Of The CORVETTE diye kocaman bi kitabı
**Bi sürü dergi, mergi :smiley:
**E30 bmw için tamir katologları ( .pdf ) formatında felan var---
Kitaplar Bodrum' daki evimdede, yakında gelecek...Ben Ankara' dayım.
Paylaşabilirim isteyenle....

61 MB kendisi. sıkıştırdım 54 e indi. mail olarak atmam zor ama bir yolunu bulup bir yere yüklemeye çalışacağım.

jeep' Alıntı:
61 MB kendisi. sıkıştırdım 54 e indi. mail olarak atmam zor ama bir yolunu bulup bir yere yüklemeye çalışacağım.
Teşekkür ederim,
Benim çok teknik bilgim yok bilgisayardan yana, iyi kullanıcıyım sadece. Byte mayt nedir biliyorum, oranlarınıda biliyorum ama benim yabancı olduğum bi para birimi byte $ :smiley: . G mail limitsiz galiba, atokatatates@gmail.com ada atabilirsiniz. Ama onu çok kontrol etmiyorum. Haber veririseniz sevirim. Sizin yoksa gmail; bide g-mail adresi alın googledan. Tavsiye ederim, bu tür durumlarda işe yarıyo. En olmadı cd' ye kaydedip, ödemelide gönderebilirsiniz...

haynes repair manuel diye aratırsanız internette bir çok sayfada çıkıyor.ben de amerika'dan baldızla getirtmiştim.teknik soru olursa ve ilk aşamada çözülemiyorsa kitabın ilgili bölümünü tarayıp siteye koymaya çalışırım...

Ergun bey, ben kılavuzu indirmeyi şimdi bitirdim, yeniden çok teşekkürler. Bu kitap olmasaydı bayağı bilinçsiz olacaktım alışverişte ve belki zarara uğrayacaktım... Çok zahmet vermişsiniz. Takdire şayan paylaşım. 32 ile 85 eksik' te, gereksiz mi? acep.....Sağolun...

duman' Alıntı:
haynes repair manuel diye aratırsanız internette bir çok sayfada çıkıyor.ben de amerika'dan baldızla getirtmiştim.teknik soru olursa ve ilk aşamada çözülemiyorsa kitabın ilgili bölümünü tarayıp siteye koymaya çalışırım...

Teşekkürler.... Buldum netten...

ergun bey elinize sağlık çok teşekkür ederim bu bilgileri bizimle paylaştığınız için dün saat 21 45ten 03 15 e kadar bütün sayfaları indirip cd yükledim çok güzel oldu sizinle ilk karşılaşmamızda iki elinize iki kahve alıcam

Ergun bey ellerinize sağlık. paylaşımınız hep jeep gc sahiplerine hemde jeep gc sahibi olmayı planlayan (benim gibi) insanlar için faydalı bir kaynak olacağı inancındayım. kendim için tüm sayfaları biraraya getirip PDF dosyası haline getirdim. okuması ve bastırması kolay olduğu için. belki bu şekilde de indirmek isteyenler olabilir diye düşünerek Ergun bey'in de izni olursa PDF dosyası olarak paylaşım sitesine yükleyebilirim. toplam boyutu 15 mb.
Tekrar ellerinize sağlık

Bu sayfalarımn hepsini tarayıp bir link' yükleyipte olayı sonuçlandırabilirdim, biraz acemice oldu biliyorum, tüm sayfaları tek tek burada yayınlamayı ( çağ dışı gibi....) ama ben heyecanlı adamım ne istiyorsam o anda olmalı...! Bende tüm günümü harcayıp bir anda çözdüm ve " ohhh bee..!! " dedim...:smiley:

beatrix' Alıntı:
Bu sayfalarımn hepsini tarayıp bir link' yükleyipte olayı sonuçlandırabilirdim, biraz acemice oldu biliyorum, tüm sayfaları tek tek burada yayınlamayı ( çağ dışı gibi....) ama ben heyecanlı adamım ne istiyorsam o anda olmalı...! Bende tüm günümü harcayıp bir anda çözdüm ve " ohhh bee..!! " dedim...:smiley:

bizde ohh bee dedik... :smiley:

emeğiniz için teşekkürler...

şimdiden çok işe yaradı...

arkadaşlar sitede ateş adında yeni üye olan bir arkadaşımız var benimle alakası yoktur haberiniz ola!!!!!!!!!!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR