Jeep Grand Cherokee 4.7 Oto Gazla Yakıt Sarfiyatı Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan snguntac Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 185
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 177,981
Bu arada kendi aracımda obd desteğini açtırdım.Böylece aradaki lpg kesme veya lpg verme gibi durumları cihaz kendi ayarlıyor..

Etiketler
ARKADASLAR MERHABA ,
ANLADIGIM KADARIYLA BURADA AMERIKAN JIPLERI HAKKINDA UZMAN OLAN COK ARKADAS VAR , SIZDEN RICAM BANA LUTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ ?
2006 MODEL GRAND CHE
ARKADASLAR MERHABA ,
ANLADIGIM KADARIYLA BURADA AMERIKAN JIPLERI HAKKINDA UZMAN OLAN COK ARKADAS VAR , SIZDEN RICAM BANA LUTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ ?
2006 MODEL GRAND CHEROKEE 4.7 LIMITED SATIN ALMAYI DUSUNUYORUM FAKAT BU ARACTAN TURKIYEDE 4-5 TANE VAR , BENIM ALMAYI DUSUNDUGUM ARAC 100BIN KM DE , ARACI KULLANDIM IYI DURUMDA COK KONFORLU TABIKI , FAKAT ARACIN YOL BILGISAYARINDA INGILIZCE ; 4WD SISTEMDE ARIZA VAR YEDEK BASINC UNITESI KULLANILIYOR DIYE BIR UYARI VERIYOR , ARABAYI YETKILI SERVISE GOTURDUK , BASTA SOKUP BAKMAK LAZIM BASIT BISEY DE OLABILIR CIDDI BISEYDE CIKABILIR DEDILER , SONRA BILGISAYARA TAKINCA SADECE BIR SOKET DEGISMESI LAZIM DEDILER (200USD) ARACIN ARAZI VITESINDE SORUN YOK BU ARADA ARAZIYE GECIYOR . SONUC OLARAK BUNLAR BIRAZ KAFAMI KARISTIRDI YORUMLARINIZ NELERDIR BU ARAC ALINIRMI BINILIRMI ? SORUN CIKARIRMI DEVAMLI ? ( YUKSEK VERGILERINI ODEMEYE RAZIYIM , AYRICA ARABADA LPG SISTEMI VAR )
YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVINIRIM , HERKESE IYI GUNLER ...

yetkili servise gösterip satıcı ile anlaşıp o parayı onun ödemesini sağlayın kapora verip protokol yaptıktan sonra. bence zor bir arıza değildir. o motorun parçaları acaip ucuz dizel modelin aksine. jeep servisinde 5.7 300c topluyorlarken sorup şaşırmıştım.

Merhaba arkadaşlar adım Serkan
2001 4.7 benzinli yada 2.7 almak istiyorum
bu araçlarda neye dikkat etmem gerekir ve arıza yapan yerleri nerelerdir?Senede 20-30 bin km arası yaparım diye düşünüyorum...
bu aracı hafta sonu gezilerinde, hafif off-road da kullanmak için almak istiyorum sizce uygun bir seçim mi? yada bu yazdıklarıma istinaden 50 bin tl ye kadar başka bir öneriniz olur mu?
Sizce bu araçlardan hangisini önerirsiniz bana ?
1999 Jeep Grand Cherokee 4.7 37.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 241674538
2003 Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 47.250 TL Sahibinden satılık ikinci el - 239952746
2000 Jeep Grand Cherokee 4.7 36.800 TL Sahibinden satılık ikinci el - 228906897
2003 Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 46.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 219902192

forumda sürekli konuşulan konu aslında. 4.7 lerin direksiyon kutusu, arka ve ön defransiyeli, ve tabiki otomatik şanzımanına bakılmalı. birde radyatör fanları düzgün çalışmalı.

4.7 ye 1 sene kadar bindik. forumdan bir arkadaşımız kullanıyor artık. km si çok düşüktü. birtek fan termiği arıza yapmıştı onuda değiştirmiştik. gene olarak memnundurk. LPG li değildi o nedenle çok fazla şehir içi kullnımına da uygun değildi. v8 motor çok harcayan bir teknoloji.

4.7 ye 1 sene kadar bindik. forumdan bir arkadaşımız kullanıyor artık. km si çok düşüktü. birtek fan termiği arıza yapmıştı onuda değiştirmiştik. gene olarak memnundurk. LPG li değildi o nedenle çok fazla şehir içi kullnımına da uygun değildi. v8 motor çok harcayan bir teknoloji.
Anladım çok teşekkür ederim yardımlarınız için peki siz bana ne önerirsiniz ?

Sn.KLL'nin aracını ben almıştım.Gerçekten çok temiz bir araç.2014 Ağustos ayında aldığımda 140.000 km'deydi (mevcutta 170.000 km'de) ve belirttiği üzere lpg uygulaması yoktu.Ben aldığım hafta prins marka sistem taktırdım (5000 TL gibi bir rakam ödemiştim,mevcutta kur artışlarından vs 5500'den aşağı iyi bir montaj yaptırmak zor gibi)

Şehiriçi çoğunluk 0,50 kuruş gibi bir değerden bahsetse de ben 0,45 kuruşutan fazla yakmadım.Şehir dışı yolculuklarda 0,35-40 skalasında ortamalarım oldu.

Geçen sürede direksiyon kutusunu değiştirdim. Onun haricinde rutin kontrol ve bakımları dışında ek bir külfeti olmadı. Ki ben bakım konusunda oldukça hassas davranmaya çalışıyorum.Örneğin motor yağını her 6000 km'de değiştiriyorum.

15-16 yaşındaki bir araçta sorun oluşmadan zaman içerisinde belli parçaları değiştirmekte fayda var diye düşünüyorum.

Yaklaşık 2 senedir ölçüm yapıyorum. Lastikler 255 taban, 2" yükseltme, katalitik iptal.

Şehirlerarası 100 km/s ile gidersem 15 LT/100 km gaz.
İstanbul şehiriçi ortalaması ise 22 LT/100 km gaz.

Gazın fiyatına göre km'de yaktığını hesaplarsınız.

Not: Benim araç standart değil. Standartlarda bu değerler biraz daha düşer.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR