Jeep Cherokee 2.8 Crd Hangisini Tercih Etmeliyim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gdumrul Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 102
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,648

gdumrul

Ana Kamp
Arkadaşlar merhaba,

Eski bir defender kullancısı olarak araç değişikliğimi ilk başta jimmy den yana kullanmak üzere iken en nihayetinde kj ( liberty ) den yana kullanmaya başladım.

Sizlerden ricam almayı düşünüp kararsız kaldığım bir iki ilandan tanıdığınız araç var mı ve artılarını eksilerini çıkarırsak hangisini almaya yönelmem mantıklı.

1) Aklımdan geçen ilk araç bu, model 2004 ama km düşük ve ayrıca aldıktan sonra ilk yapacağım iş olan lastikleri büyütmeye gerek kalmıyor.
2004 Jeep Cherokee 2.8 CRD 75.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 690415591

2) İkinci seçeneğim bu, lastik ebatı gördüğüm kadarı ile diğerine göre düşük, km biraz yüksek, model yılı 2006
2006 Jeep Cherokee 2.8 CRD 72.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 680168649

3) Son seçeneğim de bu araç, km ilkine göre yüksek, model yılı 2006, ek olarak lastik ve jant masrafı eklenecek
2006 Jeep Cherokee 2.8 CRD 64.750 TL Galeriden satılık ikinci el - 690514956

bu üç senecekten hangi seçenek az yıpranmış ve az masrafsız olur benim için. Düşük km yi mi ilk sıraya koymam lazım yoksa model yılını mı? Bu arada aracı kullanım amacım hafta sonları offroad gezileri için ( çok ağır offroad a girmeyi düşünmüyorum, defender yormuştu zamanında )

Selamlar,
Öncelikle ne yılı ne kilometresi, önemli olan mekanik durumu diyeceğim. Gördüğüm kadarıyla üç araç da ayrı şehirlerde. Bence bu araçları iyi bir ustaya göstermeniz. Ben anlıyorum diyorsanız o başka. Bir yıldır Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD kullanıcısı olarak Jeep'lerde yılın pek bir önemi olmuyor. Önemli olan bakımlısını alabilmek.

2004 modelin motoru, 2005 teki makyajlıdan farklı dikkat.

problem değilde, daha sessiz ve daha güçlüdür.
Düşünceleriniz doğrultusunda 2006 modellere öncelik vereceğim, 2. seçenekteki araç sahibi ile anlaştık gibi. Yükseltme için takoz kullanmam problem yaşatır mı yoksa Jeep Liberty KJ Yükseltme Kiti | Rough Country | CJ Wrangler Liberty Commander linkteki gibi bir kit kullanmam daha mı doğru bir tercih olur, bir diğer sorum da ; 2" yükseltme yaptığımı düşünürsek max kaç inch jant ve lastik ebatları kullanabilirim. Şimdiden teşekkürler

Benim tercihim 2. seçenek olurdu. Hasar kayıtsız boyasız olması benim için tercih sebebidir. Ancak kapsamlı bir kontrolden geçer not alması da bir o kadar önemli.

Benim tercihim 2. seçenek olurdu. Hasar kayıtsız boyasız olması benim için tercih sebebidir. Ancak kapsamlı bir kontrolden geçer not alması da bir o kadar önemli.
Tek içime sinmeyen şudur; yeni tampon ve panjur tasarımı 2005 sonrası olan çok hoşuma gitmiyor, 2004 ve öncesinin daha hırçın bir tavrı var, yoksa tabiki yeni model yeni teknoloji tercih sebebidir

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

o zaman neden düzgün bir 3.7 almıyorsunuz? mümkünse 2004 öncesi. şanzımanı farklı.

2.8 crd motor tüketim olarak şehir içi 12-13 lt. yakar. Şehir dışında ise 9-10 lt. civarı tüketir. Dizel motor, bakımı ve tamiri açısından daha masraflıdır. Biraz da seslidir.
3.7 benzinli motor ise Chrysler in orjinal amerikan motorudur. Güçlüdür, fazla problemli değildir, Lpg de şehir içi 17-18 lt. yakar. Şehir dışı ise 13-14 lt. leri görürsünüz en çok.
Ben bu durumda, tereddütsüz 3.7 benzinliyi tercih ederim. Tabiki alacak ve kullanacak sizsiniz, karar sizin.

samsun daki aracı yeni almış, sordunuz mu neden satıyor diye?
ayrıca kaç el değiştirmiş, herhangi bir servis kaydı var mı, aracın geçmişi belli mi?
dizellerin en büyük sorunu bakımının zamanında doğru parça ile yapılıp yapılmadığı ve önceki sahibinin aracı nasıl kullandığıdır..
ben 2006 WK mı 272 binde sattım, ne enjektörlerde ne de turbo da tık yoktu, ama 200-250 arası turbo ve enjektör tamiri yapılan çok WK biliyorum.
bu araçlarda boya / değişime kimse bakmaz (büyük bir kaza, şase ya da direklerde oynama yok ise ve tabi ki tavanda) önemli olan mekaniği, ayrıca samsun da bu araca ekspertiz yapabilecek kapasitede bir servis bulmak da gerekecek.

samsun daki aracı yeni almış, sordunuz mu neden satıyor diye?
ayrıca kaç el değiştirmiş, herhangi bir servis kaydı var mı, aracın geçmişi belli mi?
dizellerin en büyük sorunu bakımının zamanında doğru parça ile yapılıp yapılmadığı ve önceki sahibinin aracı nasıl kullandığıdır..
ben 2006 WK mı 272 binde sattım, ne enjektörlerde ne de turbo da tık yoktu, ama 200-250 arası turbo ve enjektör tamiri yapılan çok WK biliyorum.
bu araçlarda boya / değişime kimse bakmaz (büyük bir kaza, şase ya da direklerde oynama yok ise ve tabi ki tavanda) önemli olan mekaniği, ayrıca samsun da bu araca ekspertiz yapabilecek kapasitede bir servis bulmak da gerekecek.
Haklısınız ekspertiz sıkıntı, 3. Sahibiymiş ama açıkcası ne zaman aldığını ve neden sattığını sormadım, bildiğiniz bir araçmı, yeni aldığını nerden biliyorsunuz

LYA-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri