J9 Pejo Karsan Motor Sesi İzalosyonu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan şenol yirmiibeş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,489
Yer
İstanbul
ARKADAŞLAR J9 KARAVANI OLANLARIN BİLGİSİNE . J9 MİNİBÜSLERİN EN BÜYÜK HANDİKAPI MOTOR EMİŞİNDEKİ VİBRASYON ETKİSİYLE AŞIRI SES YAPMASI .3YILLIK DENEME YANILMA YÖNTEMİYLE %85 ORANINDA BU SESİ ENGELLEDİM BİLGİNİZE.

Etiketler

Ynt: J9 Pejo Karsan Motor Sesi İzalosyonu

Öncelik ile benim aracım 1994 model j9pegejo. 1] Hava filitresine giriş ve çıkış var ben çıkştan sonraki aşamaları yazıyorum.2] Hava filitresinden sonra üç parça var ben bu üç parçada tadilat yapyım. A] Süngerli boruya kadar olan uzun pilastik borunun körüklü kısmı var.Bu körüğü iptal edip iptal ettiğiniz yere o 60 boru 15cm boyunda monte ediyorsunuz (monte ederken pilastik boruyu ısıtın) B) Sünger borunun hava filitresi yönüne bakan kısmını 4cm kesin ve içinden süngeri çıkartın.C) sünger borunun çıkışını ek boruyla kaputun dışına verin.C) Ek boruyu uzun pilastik borunun baş kısmı olan bombeli kafayı keserek elde edebilirsiniz. D)motor kaputunu delmeden önce tennecilerden vetus marka paslanmaz 70 lik havalandıma alın sonra delin. Ben yapamıyorum diyen varsa İstanbulda tel. vereceim tamircim hasan usta var hasan usta size yardımcı olur. Tel 0535 667 13 38

MEHMET BEY TEŞEKKÜRLER BU KONUYLA İLGİLENEN ARKADAŞLAR ANLAMADIKLARI BİR ŞEY OLURSA BURADAN BANA YAZSINLAR YARDIMCIOLURUM.

MEHMET BEY TEŞEKKÜRLER BU KONUYLA İLGİLENEN ARKADAŞLAR ANLAMADIKLARI BİR ŞEY OLURSA BURADAN BANA YAZSINLAR YARDIMCIOLURUM.
ben izolasyon görünce yalıtım gibi bir konu düşündüm ama teknik bir konu var. Tebrik ediyorum, Size yakın zamanda ulaşabilirim çok faydalı olacak bu konu benim için

Slm Senol bey Karsan 2006 model J9 18+1 den karavan yaptım bende motor sesinden mustaribim teknik olarak yapmış olduğunuz işlem hakkın da yardımcı olursanız sevinirim 05434235478

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR