J9 Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan teoman2020 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,342

teoman2020

Yeni Üye
arkadaşlar karavan işinde yeniyim. herkesin çocukluk düşünü ben ancak 45 yaşımda başarabildim. iki hafta önce bir j9 karavan sahibi oldum. içi küçücük ve çok derli toplu. inşallah fotoları da paylaşacağım yakın zamanda. teknik eksikleri de halledip yazın çocuklarımla birlikte ufak ufak turlarla başlayacağız karavana..
pejo J9 un, çok hantal olması, aşırı gürültü yapması sorunlarını biliyorum ama ne ekonomik gücüm ne kısıtlı tatil sürem ne de kravancılık tecrübem daha iyisini almama müsade etmedi.
sizden ricam aranızda J9 kullanan varsa bana tecrübelerinden bahsedebilir mi? ne yapmam lazım nelere dikkat etmeliyim? zaten karavanda hız limiti 70 ve ben yavaş yavaş gidip yorulduğumuz yerde beğendiğimiz yerde dinleneceğim.
karavanı alıp gemlik'den denizli'ye 10 saatte geldim büyük bir sıkıntıyla da karşılaşmadım
ne dersiniz? J9 olur mu?
bir de eşim ben ve 3 oğlumuz var. yatak işini illa ki hallederiz ama yolda polis çevirip ruhsatta 2+1 yazıyor diye uğraştırıyor mu?

Etiketler
j9 karavan

Karavanınız hayırlı olsun. Karavanda ruhsatta yazılandan fazla yolcu olduğunda yurt dışı forumlarda da genel bir tavsiye var. Siz kendi yönünüzden en iyi emniyet tedbirinizi alın. Araç hareket halindeyken kullanılan koltuklar emniyet kemerli osun. Koltukların taban montajı sağlam olsun. Küçük çocuklarınız varsa, emniyet kemerli çocuk koltuklarında otursunlar. Böyle durumlarda, kontrol eden polisler durumun farkına varsalar bile anlayış gösterebilirler. En önemlisi de kaza halinde kendinizi korursunuz.

Güzel, neşeli ve sıhhatli geziler dilerim.

Ben de polisin bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum ama hüseyin beyin yazdığı gibi kaza riski polise yakalanma riskinden çok çok fazla.Ayrıca karavan hayali benim kanımca çocukların değil daha çok emeklilerin hayalidir:smiley:Siz hiç de geç kalmış sayılmazsınız.Hayırlı olsun,kazasız belasız gezmeler dilerim.

Hayirli ugurlu olsun.guzel gunlerde kullanin.Bende de 1993 model j9 var.insallah korsan karavan olacak.fotograflari bekliyoruz.

Hayırlı olsun. Bende J9 almayı düşünenlerdenim (sizin gibi tamamen ekonomik sebeplerden) resimleri bekliyoruz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

J9 ici kucuk yazmissiniz ama hic te kucuk bir arac degil.içine temel yasam ihtiyaclarinin hepsi rahatlikla sigabilir.fotograflarini gorsek hic fena olmazdi .lakin paylasmayacaksiniz herhalde.

arkadaşlar karavan işinde yeniyim. herkesin çocukluk düşünü ben ancak 45 yaşımda başarabildim. iki hafta önce bir j9 karavan sahibi oldum. içi küçücük ve çok derli toplu. inşallah fotoları da paylaşacağım yakın zamanda. teknik eksikleri de halledip yazın çocuklarımla birlikte ufak ufak turlarla başlayacağız karavana..
pejo J9 un, çok hantal olması, aşırı gürültü yapması sorunlarını biliyorum ama ne ekonomik gücüm ne kısıtlı tatil sürem ne de kravancılık tecrübem daha iyisini almama müsade etmedi.
sizden ricam aranızda J9 kullanan varsa bana tecrübelerinden bahsedebilir mi? ne yapmam lazım nelere dikkat etmeliyim? zaten karavanda hız limiti 70 ve ben yavaş yavaş gidip yorulduğumuz yerde beğendiğimiz yerde dinleneceğim.
karavanı alıp gemlik'den denizli'ye 10 saatte geldim büyük bir sıkıntıyla da karşılaşmadım
ne dersiniz? J9 olur mu?
bir de eşim ben ve 3 oğlumuz var. yatak işini illa ki hallederiz ama yolda polis çevirip ruhsatta 2+1 yazıyor diye uğraştırıyor mu?
Güzel

Güzel kardeşim bende senin gibi geç ve ucuz yollu başladım üçüncü yaza giricem inşallah J9 görünce dayanamadım benimde 2004 aracım eşimle bana yetiyor evet sesi çok hız yok ama ben zaten tatil yapıyorum birsaat yol gidiyorum sonra çay demliyorum inan çok keyifli oluyor her yıl bir iki kez ayvalık Dikili İzmir taraflarına hafta sonları gemlik tarafına gidiyorum havaların ısınmasını bekliyoruz sana hayırlı olsun bulunduğun ortamda mutlu olmayı bilirseniz harika bişey

Güzel kardeşim bende senin gibi geç ve ucuz yollu başladım üçüncü yaza giricem inşallah J9 görünce dayanamadım benimde 2004 aracım eşimle bana yetiyor evet sesi çok hız yok ama ben zaten tatil yapıyorum birsaat yol gidiyorum sonra çay demliyorum inan çok keyifli oluyor her yıl bir iki kez ayvalık Dikili İzmir taraflarına hafta sonları gemlik tarafına gidiyorum havaların ısınmasını bekliyoruz sana hayırlı olsun bulunduğun ortamda mutlu olmayı bilirseniz harika bişey
Evet.araci hala goremedik.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri