İzolasyon Malzemesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Bestamibey Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,394

Bestamibey

Kamp I
Yer
İzmir Alsancak
Merhaba

Piyasada 2 çeşit malzeme buldum. Yeni karavan yapacak arkadaşların işine yarayabilir diye düşünüyorum. Birinci malzeme Bizofol diye adlandırılıyor. Araç güneşliklerinin aynısı, tek kabarcıklı veya çift kabarcıklı olarak satılıyor. Üstü alüminyum kaplanmış. 2 metre eninde 50 metre uzunluğunda teklisi 270 çiftlisi 295 lira. Özerden plastik diye ararsanız bulursunuz. Uygulamayı yapan arkadaşım alta bir kat bundan yapıştırdı çift taraflı bant ile diğerini de üstüne yapıştırdı.Şu an için iyi bir yalıtım sağlar düşüncesinde, tabi yazın bakmak lâzım. Bu ürünü Özerden plastik satıyormuş.
İkinci malzemenin ismini bilmiyorum ancak öğrenirim. Bu malzeme de bir tarafı alüminyum kaplı sert dokulu sünger gibi bir şey. Bu malzemenin 20 metre uzunluğunun fiyatı 300 liraymış. Nalburlarda bulunuyormuş.

Izo1

Etiketler

Ynt: İzolasyon Malzemesi

Merhaba...
Bu ürünleri biz havalandırma kanallarının izolasyonunda kullanıyoruz.
Bu kullanılan ürünün adı PEFLEX LEVHA - AL - KY olarak geçiyor izocama bakarsanız çok daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 2013 Ä°zocam Fiyat Listesi.pdf
    2.5 MB · Görüntüleme: 548

uzun zamandir ruko halinde satilan guneslik aramaktaydim.Fakat benim ihtiyacim 3-5 metre, acaba rulo halinde almaktansa bu sekilde alamazmiyiz?

Güneşlik malzemesi, rulo olarak satılıyor, kaç mt istersen alabiliyorsun...Güneşlik malzemesi ince yapıda olduğu için hemen yırtılmaya müsait, ebatlamasını yapıp hemen kenarlarına özel biye makinasında, kumaş biye ile dönülmesi gerekir, bu işide servis minibüslerine jarse perde dikenler yapar...Bilginize..

Atilla Bey;
nerelerde bulunabilir İMÇ'yemi gitmek lazım yoksa bu tarz iş yapanların toplu olarak bulundukları bir semt varmı?
Kalın sağlıcakla

Süleyman bey

Bu malzemenin yalıtım özelliği iyi mi dir? Arkadaşım bu malzemeyi aracında döşüyor ancak sonucunu zamanla görecek. Teşekkür ederim.

Bestamibey' Alıntı:
Süleyman bey

Bu malzemenin yalıtım özelliği iyi mi dir? Arkadaşım bu malzemeyi aracında döşüyor ancak sonucunu zamanla görecek. Teşekkür ederim.
merhaba...
Bu malzeme -45/+80 derecedeki sıcaklıklarda kullanılıyor ısı geçirgenlik kat sayısı 0,040 yani bir karavan için yeterlidir. Çok sıcaklarda bir miktar tozuma yaparak yani yıpranarak toz haline gelir (buda uzun bir zaman alır). Kışın nemlenme yapabilir.
Bunun yerine ARMAFLEX veyatta diğer adıyla K-FLEX bir diğer adıda KAUÇUK KÖPÜĞÜ LEVHASI çok daha dayanıklıdır yalnız onunda kokusu vardır sıcak havalarda çekilmez bir hal alabilir.

Bestamibey' Alıntı:
Süleyman bey

Özcan Bey;
Malzemenin yalıtım özelliği hakkında bilgi sahibi değilim ancak aluminyum kaplaması dolayısıyla yansıtıcı özelliğinden dolayı ön ve yan camların kapatılması için uygun olur düşüncesindeyim. Daha önceki konulardan hatırladığım kadarıyla kapalı gözenekli elastomerik kauçuk en iyi yalıtım değerine sahip 0,030 gibi bir iletkenlik katsayısı değeri vardı yanlış hatırlamıyorsam....Ancak üründede doğru kalınlığı (26-32mm) seçmek lazım deneyimi olanlar mutlaka bilgi paylaşımında bulunacaklardır...
Kalın sağlıcakla

10 mm lik, bir yüzü alüminyumlu veya alüminyumsuz olarak satılan malzeme, karavan izolasyonunda, cam yünü ile karşılaştırıldığında yeterli bir malzeme deyil, yapıştırma işi cam yününe göre kolay ve temiz olduğu için ilginizi çektiğini sanıyorum..
Bu yalıtım malzemesini sadece şöför kabin üstü gibi yamuk yumuk yerlerde sacdaki eğimlere uyum sağlatılmak amacı için yapıştırarak kullanılabilir..

Merhaba

Cevaplar için hepinize teşekkür ederim. Tayfun'un aracına yaptığı çalışmayı takip edeceğim. Eğer olumlu olursa deneyebilirim çünkü işçiliği kolay. 3 saatte her yeri kapladı. Daha önce yan cephelere taşyünü döşemiş ancak aracın içinde ve ön konsolda tozlarını görünce söküp bu malzemeyi yapıştırıyordu.

Süleyman bey (mountaineer16)

Sizin dediğiniz malzemeyi söyledim ancak koku kısmı işi bozdu. Zaten ben söyleyene kadar işin çoğunu bitirmişti.

Süleyman bey (carpediem69)

İşi bitirmesini bekliyorum. Malzeme kalırsa kendime güneşlik imali için 1-2 metre alacağım, biraz fazla alıp size de gönderirim.

Bursa,dan sirf bu malzeme icin Karaköy'e gelinmez ki satan bir yerin telefonu olsaydi keske havalemizi yapardik 5 metre keser yollarlardi. Bizde guzel guzel gunesligimizi diktirirdik.

Mustafa bey

Kalan olursa gönderirim diye size yazacaktım yanlışlıkla Süleyman beye (carpediem69) yazmışım. Dediğim gibi kalırsa buradan gönderirim. Olmadı bir top sipariş verir keser keser kullanırız:=)

must' Alıntı:
Bursa,dan sirf bu malzeme icin Karaköy'e gelinmez ki satan bir yerin telefonu olsaydi keske havalemizi yapardik 5 metre keser yollarlardi. Bizde guzel guzel gunesligimizi diktirirdik.
Mustafa bey merhaba.
Size ne kadar lazım bende bursadayım size bu üründen bedelsiz olarak temin edebilirim :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri