İzmir'e Nişana Gittik, Dönüşte Yolu Kaybettik.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enverdede Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 70
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,087
Haşmet bey,bilerek kaybolmak güzel bir duygu, Hele son hedeften sonra, tomtom daki bayan geri dön dedikçe inadına aksi yöne gitmek büyük keyif veriyor bana :D

Etiketler
Enver bey, aslında kasdım, 2 sene evvel yapımı devam eden ve Mordoğanın birkaç yüz metre üzerinden geçip, Çeşme otoyoluna çıkan bölümdü. Sanırım güzel diye tabir ettiğiniz biten bu aralık olmalı ? Balıklıova'da galiba salaş balıkçıya uğradınız ? Aracınız park yerine sığdı mı ?

Haşmet bey, sakıncası yoksa, adresinizi TomTom'un market katmanına yükleyeceğim. ;D Şaka bir yana, inceliğinize müteşekkirim. Ama dediğim gibi benim gönlüm daha fazla, İzmir ekolü gonca enginar yönünde. Sağolun ! Yinede Aydın'a muhakkak uğrayacağımızı sanıyorum.

Rabbimin, hepimizi bol bol yoldan çıkartması dileğimle... :D

Mesut bey ,yolda çevre o kadar güzeldiki,asfalttamı gittim,stabilizedemi bakmadım desem yalan olmaz,o yüzden kesin bir yanıt veremiyorum :D Balıklıovada yol üzerine park ettim,malum bizim camperler ,tentesi ve anteni farkedilmezse market servis aracına benziyor ,o yüzden kimsenin ses çıkardığı yok :smiley:

Levent kardeşim,bilerek kaybolmak güzel hakikaten...Yandaki co pilot,mızmızlanıp doğru yolu bulmada ısrarcı olmasa şimdi hala yolu arıyor olacaktım :smiley:

Tugay kardeş emekliliğin güzel yönü diye bakmak gerek...Darısının fazlası başınıza.

Kuşadasında ve diğer yerlerde sezon sebebiyle fazla takılma durumu olmuyor,İzmir karavan gurubunun Novada etkinliğine katılsakmı diyoruz ancak daha 2 gün var,benim hedefim yanımdakine çaktırmadan Antalya aslında sürekli hava raporu takip ediyorum,önce Söke novada alışveriş parkına uğrayıp su ikmali atık su işini halletmek istiyorum,atık su biraz problem gibi,ben pompa ile bastığımdan temiz su ile birlikte sorunsuz başardım ancak kasetliler nasıl çözer bilemedim çünkü otoparkın diğer giderleri gibi bir mazgaldan başka bir şey yoktu. Çarşısını dolaşıp uygun bir iki parça birşeyler alıp,karnımızı doyurduktan sonra Bodrum da yaz kış yaşayanlar ne yapar diyerek daldık Bodrum yoluna...

032

031

033

034

036

Bodrum yolunda ,güvercinliği geçince çay molası veriyoruz...Bodrum uzaktan güzel,merkeze inip yaz ayları ile arada fark varmı bakacağız,merkezde kafama takılan park sorunu ve ücretlerinin yüksekliği idi geçen yıllarda aynı durum bu tarihler içinde geçerli,ben askeri kampa doğru gidip sağda sokak içindeki halen açılmamış butik otele ait otoparka kimseye sormadan çekiyorum karavanı ,incelik yapıp sorarsanız kıldı,yündü,tüydü bir sürü neden sıralıyorlar,ben önce park edip onların bir şey demesini bekliyorum...Kimsenin bir şey dediği yok çünkü kimse yok :smiley: şehrin merkezine doğru yürüyoruz,sahile birinci paralel geldiğimiz yol üzerindeki restaurantlarda azımsanmayacak müşteri var,Halikarnasa kadar yürüyoruz ,hınca hınç dolan barlardan sadece biri açık müzik sesi var,kafelerde yabancı dahil oturanlar mevcut,karnımız açla tok arası,Berk balığın kapısına kadar gelip ikilemde kalıyoruz yarı aç yarı tok tadı çıkmayacak,başka sefere diyoruz (başka sefer olurmu ? emin değilim) sonunda dönüşte bir arka sokaktaki Bodrum usulü kokoreççi bizi cezbediyor,yarı aç yarı tok halimizi tok hale çeviriyoruz.Fakat merkezdeki manavdan eksiklerimizi alalım diye girdiğimizde Bodrum'luların nerede olduğunu görüyoruz ...Kadıköy çarşısındaki mercan restaurant tarzı yerler masalar birbirinin içinde, muhabbet gırla,ben kokoreç yediğime pişman..En azından aynı paraya bira midye ,kalamar yapardım diye hayıflanmada....Yutkunarak karavanın yolunu tutuyoruz eşimde biraz tv izleyecek...

038

037

Hain planımı çalıştırmaya devam....Adım ,adım Antalya.....Öncesinde Fethiye,iskele ile Çalış plajı yolunun kesiştiği başlangıçtaki belediyenin parkı 24 saat 5 tl,hemen park ediyoruz,önce bir şehir turu yürüyerek,çarşı içindeki bu eski yapıdaki kafe ilgimizi çekiyor,Seçimi eski başkan kazanmış,bu konuda gelişen bir olayı aktarayım,kimliğin yıpranan pvc sini kaplatmak için girdiğim kırtasiyecide sohbet ederken seçimleri soruyorum,eski başkan seçildi deyince,seçmeseniz haksızlık etmiş olurdunuz dedim,çalış plajı yolunu sahilini park yaparak uzatmış,sonunda denizden içeri kanal açarak küçük teknelerin bağlayacağı marina ve teknesine gelenler için büyükçe bir otopark yapılmış,bahsettiğim ilk park yerinde yer bulunmazsa alternatif olabilir,neyse ben seçilmese haksızlık olurdu dediğimde fotokopi çektiren biri dönüp baktı,ve bir şey söylemeden dosyalarına döndü,o esnada kırtasiyeci başkan yardımcısı diye sesizce tiyo verdi,pası aldım fırsatı kaçırmadım,dışardan gelen biri olarak her ziyaretimde fethiye'yi farklı gördüğümü,karavancı olduğumu tek eksiğin biz ve yurt dışından gelen karavancıların park hizmeti alacağı bir alan olmadığını ,yurtdışında ki örneklerini sohbet kıvamında esnaf arkadaşa anlatmaya devam ettim,dialoga girmedi...Bende esnafı ele vermemek için üstüne gitmedim..Anlayacağınız kuyuya bir taş atmış oldum.

039

041

043

046

Enver dede ilk bakışta bende birden heyecanlandım. Gercek sandım.Ama böyle kaybolma dostlar başına.Dönüşte yolunuz İzmirden gecerse.Bizler Bornova Manisa arasında Çİçekli köydez Tanışmak isteriz 05349111234

Zeki bey,dönüşümüzü gerçekleştirdik maalesef,boşluğu değerlendirip sezon başı arkadaşlar kıpırdansın diye paylaşım yapayım bari dedim.Davetiniz için teşekkürler Tel numaranızı kaydettim,illa bir yolumuz düşer kısmetse..

Karabulutları farkettiniz değilmi ?Üstümüze ,üstümüze gelmeye başladılar,buda karavanın içinde pineklemek yerine düş yollara demek benim için,pek kullanmadığım Korkuteli yolunu kullanacağım bu kez Kaş'a bensiz gitmeyin aklım kalır talimatı var (kızımızdan)o yüzden Korkuteli yolu vakitlice Antalyada oluruz hemde.Teknesinde yağmur önlemi alan sahibi,bahsi geçen marinadan çıkan bir tekne,Marinanın otoparkı,çekebildiğimiz kadarıyla gökkuşağı,yolda korkuteli yanık sütlü dondurması varmıdır diye korkuteli içine giriyoruz çevre yolundan,yol üzerindeki bir pastahanede afişini görünce siparişi veriyoruz,Nur pastahanesinde yediğimizden daha güzel geliyor yanık kıvamı.

047

050

049

044

052

Akşam 22:00 gibi Konyaaltı girişindeki otoparka giriyorum ,geçen yıllarda da konkladığımız İnanbeach'e ait bu parka sezonda yer işgal ettiği için pek karavan sokmak istemiyorlar,ben konakladığımda tesisten arada yiyip içtiğimden müşteri kategorisinden sayıyorlar,park ücretli,sabah uyandığımda tam düşlediğim havayı buluyorum bol güneş mavi deniz,rutin işimizi yapıyoruz Antalyada güneşi gördünmü cup deniz..Siftah 10 Nisan...Gece geldiğimizi burada yaşayan kayınbiradere bildirmedik niyetimiz bana dede lakabını taktıran torunları ,torunumuz Eda'yı okul dönüşü akşam onlarda ziyaret etmek,denize girerken talebe çokluğu dikkatimi çekip sorunca sınavlar nedeniyle okulların tatil olduğunu öğreniyor ve hemen toparlanıp Lara örnekköydeki evlerine gidiyoruz.Bu kez az kalıp,tesisten bir şeyler tüketmediğimizi gören görevli çıkarken 10 tl ücret talep ediyor beni tanıyınca ağbi 5 tl ver yeter diyor.

001

002

Akşam torun,yeğenler sohbet derken,yatma saati geldi diyerek karavana gitmek için izin istediğimizde ,yine bildik muhabbet,olurmu ev dururken karavanda yatılırmı,Bunu söyleyende karavancı,içim elvermiyor evden çıkıp karavanda kalmanıza ,bari site içinde kalın diyor,site içinde kalacak olduktan sonra evde yatarım diyerek,Örnekköy sahile ineceğimizi sabah uyandığımda denizi görmezsem olmaz şımarıklığını yaparak, kahvaltıya beklediğimizi söylüyor ve ayrılıyoruz..Akrabalı yerlere gittiğinizde ev konaklamalarında ev yaşantısının hengamesine kapılıp kısıtlı günlerin tadını çıkartmanız zora giriyor.O yüzden beni tanıdılar hep dışarda görüşmeyi yeğliyorum,ya olurmu sokakta yatıyorsunuz gibi oluyor dediklerinde, sizin ev sokakta değilmi yanıtım hazır. ;) ve sabah örnekköy

005

006

008

Oh ne güzel dediğnizi duyar gibiyim,ama kendimize nazar değdiriyoruz,bu güzel hava Antalyanın meşhur yağmurlarından birine bırakıyor nöbeti, bizde doğru eve hanım duş için gidecektik çamaşırda yıkarız bari diyor.

001

003

Allahtan nisan yağmuru ,işimiz bitince yağmurda geçiyor ,bu kez lara beach lerine geçiyoruz,burayı daha çok seviyorum ,İl özel idaresinin kontrolunde olan bu yerde hazır barbüküler,masalar,su,sürekli temiz tuvaletler ve duş var eksisi ise,aracı duvarın dışına bırakabiliyorsunuz,Buradayken antalyalı gezenbilirci dostumuz Cengiz Kaya ulaşıyor facebooktan Antalya'da olduğumuzu öğrenmiş,yine bir karavancı arkadaşımız Harun beyler'le birlikte karavanlarla geliyoruz diyor,araçların dışarı park ediliyor olmasından onlarda şikayetçi,üç ünite TRT kampı girişinden sağa denize doğru gidip U düzenini alıyoruz,gece kayınbiraderim Akil ve eşi Antalya kamp karavan derneği üyesi Leyla hanımda katılıyor bize akşam yemeği ardından kamp ateşi sohbeti,ve sabah kahvaltısı...derken Cengiz bey ve Harun beyin planlanmış programları nedeniyle ayrılık vakti geliyor,bizde ayırdıkları zaman ve ilgileri için bir kezde buradan teşekkür ediyoruz.Ne yapalım derken diğer yeğenimiz amca nevaleleri aldım nerdesiniz diye arıyor,bukez hazır masalı,barbükeli,wc li alana geçiyoruz.

1979702 10152133556253860 390845097763304253 n

10250290 479348988859102 1082291433705747956 n

10171225 10152133556133860 6494509173581786958 n

10261998 10152133556158860 6768878587756904851 n

Bizim mahallede buna ısınma turları deniyor :D bu yaz hızlı geçecek sanırım Enver bey. Torunuda alıp kaçtığınızda kaybolduk
deme hakkınızı kullanırsınız.

Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri