Izmirden Baltık Ülkeleri Rotasında 17 Ülke 15 Başkent

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan isolano Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 474
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,942
DSCN6350

Etiketler
Vagi Utca Caddesi araç trafiğine kapalı butiklerin cafelerin bolca olduğu hayli ilgi gören popüler bir cadde.Hava kararmaya başlayınca Vagi Utca Caddesi sonunda köprüden tekrar buda tarafına yürüyüp sabah geldiğimiz tren ile kampımıza döndük.

Karavanda yemeğimizi yiyerek saat 12 civarında yattık. Kısaca kamptan bahsedeyim.Kampımızdan tren istasyonu çok yakın ve bu nedenle ulaşım sorunu yok.Geniş bir alanda rahat bir kamp.Bence en önemli eksiği temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz bir marketi yok.Ekmek almak için 15 dakikalık yürüyüş mesafesindeki markete gitmek durumundasınız.
Buraya gelirken ekmek vb temel ihtiyaçlarınız tam olursa iyi olur.

Gezinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler,merak ettiğim bir şey var ? Önceden yapılan otel ve kamping rezervasyonları sizi strese sokmadımı? Bu kadar uzun süren bir gezide programa sadık kalmak sanki insanı biraz kasar gibi geldi bana.

Gezinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler,merak ettiğim bir şey var ? Önceden yapılan otel ve kamping rezervasyonları sizi strese sokmadımı? Bu kadar uzun süren bir gezide programa sadık kalmak sanki insanı biraz kasar gibi geldi bana.
Şadan bey öncelikle ilginize çok teşekkür ederim.Yaptığım son 3 gezinin her birinin gezi çalışması neredeyse Altışar ay civarında sürdü. Stressi bir yana bırakın ben bu detay çalışmalarını yapmaktan büyük keyif alıyorum.Çünkü kısıtlı zamanda yapabileceğim maksimum uzaklıkta geziyi yapmaya çalışıyorum ve zamanı en iyi şekilde değerlendirerek çok yer görmeye çalışıyorum. Evet çok uzun süre önceden değiştirilemez biletleri ucuza almak bir risk ama bu riski alıyorum.:smiley:
Ama programsız seyahat etmek beni çok daha fazla stresse sokacağını düşünüyorum.Selamlar

9 Ağustos salı günü geç kalkıp kahvaltımızı da biraz yavaşça yaparak saat 13 de kamptan çıkış yaptık ve sırbistan a doğru yola çıktık.Sırbistan gümrüğünde Pasaport, Yeşil sigorta ve ehliyeti uzattığımda bakıp mühürledirler ama araçta arama yapmadılar.

Belgrad Sofya gezisi yapan arkadaşlarımdan bu bölgedeki kamplar hakkında edindiğim negatif bilgiler neticesinde bu iki şehirde kampta kalmaktan vazgeçip booking ile uygun fiyatlı ve karavanı emniyetle park edebileceğim oteller aramıştım ve belgrad da Bulevar Nikole Tesle 3 Zemun 11000 Belgrad Sırbistan adresindeki eski ama heybetli bir otel olan Hotel Jugoslavija ile yazışmıştım ve karavanı emniyetli park sözü verdikleri için bu otelden booking aracılığı ile rezervasyon yaptırmıştım. İyiki de Booking ile rezervasyon yapmışım.Otele geldiğimde bana otelin önündeki alana alamayacaklarını buranın yerine otelin arkasında tenha hırsızlığa çok müsait bir yer gösterdiler.Bende sırbistanda hırsızlığa çok dikkat etmelisiniz diyen arkadaşlarımın önerileri doğrultusunda hiç receptiona gitmeden bookingi arayıp durumu anlatınca 5 dakika sonra bir görevli buyrun sizi öne alalım dedi. Aslında bu oteli hakkında okuduklarım beni burada kalmaya yöneltmişti.1969'da açılan bu otelde Belgrad'ı ziyarete gelen Kraliçe 2. Elizabeth , Richard Nixon,Jimmy Carter , Willy Brand ,ayrıca Tina Turner ,Neil Armstrong kalmış. Fiyatı da çok uygun birde biz kalalım dedik.Odaya girince ilk izlenim 1969 yılında kullanılan hali ile duruyor.Haliyle banyolar ve mobilyalar çok eski ama manzarası güzeldi. Sular kesik olması nedeniyle biraz nehir kenarında yürüyüşe çıktık.Otelin altında 4 adet restoran var bunlar tadilat görmüş ve şıktı Otelin diğer ucunda kumarhane vardı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri