İzmir - Safranbolu - Batı Karadeniz Gezimiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Güneşin Sofrası Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,584
Yer
İzmir
Karavan Dostları merhaba,

Eylül ayınını 7 sinde başlayan 10 günlük çekme karavan gezimi sizlerle paylaşmak istedim.

1. Gün İzmir - Afyon 320 km.

İzmir'den öğle vakti yola çıktık. Akşam Afyon başkomutanlık milli parkında mola vermeyi planlamıştım. Milli park yol ayrımını geçince geri dönmedim. Afyon'un girişinde Cumhuriyet tesislerinde mola verdim, gayet iyi bir yerdi.

2. Gün İzmir - Safranbolu 524 km.

Karavanla 524 kmlik yol benim için uzun bir yolculuk olduğu için yolda sadece Sivrihisa'da Nasrettin Hoca köyünde mola verdik. Akşam üzeri Safranbolu'ya vardık.

Etiketler
3.Gün Safranbolu Gezisi

3. Gün karavanımızı kampa bıraktık Safranbolu'da gezmeye başladık. Tokatlı kanyonu, cam teras, Bulak Mencilis mağrasını gezdik. Bunların hepsi birbirine yakın yerler. Öğleden sonra Kastamonu tarafında Yörük köyüne gittik.

4.Gün Safranbolu - Gerze - Sinop 350 km

Sabah yola çıktık yol üzerinde kahvaltı için su başı yeşil bir alan aradık bulamadık. Su olmayan kıyı bir yerde kahvaltımızı yaptık. Daha sonra ileride yol üzerinde su olan bulduk. Maalesef her zaman ki gibi çöpünü bırakan gitmiş bir yerdi.

Öğle vakti Gerze'ye vardık. Sahil kıyısına karavansız indik(şehir merkezi sıkışık). İnternette okuduğum kadar çekici bir yer gelmedi.

Öğleden sonra Sinop Hamsilos koyuna gittik.

5.Gün Sinop - Cide 350 km

Hamsilos koyunda ücretli bir kamp alanında kaldık. Tuvalet ve elektrik alınıyor(tesiste elektrik arızası olduğu için yararlanamadık). Ücretsiz olarak koyda kalınacak yerlerde var.

Sinop Hamsilos koyunu ve İnceburun deniz fenerini gezdikten sonra Amasra'ya doğru yola çıktık.

Yolculuğumuz kıyı boyunca olduğu için bayağı vaktimizi aldı Amasra'ya varamadık, Cide'de benzinlikte mola verdik.

Benzinlikte akşam yemeği yerken ilginç bir şey oldu, dışarıdan biri selam verdi ve ne sattığımızı sordu. Benim karavanın arkasında Güneşin Sofrası yazısını görünce lokanta zannetmiş.

6. Gün Cide - Amasra 80 km

Sabah Cide sahil boyunda sabah kahvaltısı yaptıktan sonra Amasra'ya doğru yola koyulduk. Cide çıkışında az daha trafik kazası yapıyordum. Karşı yönden gelen kamyonet son anda üstüme geldi bende karşı tarafta son anda direksiyonu kırarak kazadan kurtulduk. Karşı tarafın sürücüsü ya uyukladı veya bile bile yaptı artık bilemiyorum.

Öğle vakti Amasra'da Akarsu kampinge vardık. Kamp yeri hakkında olumlu yazılar okumuştum, bende buradan çok memnun kaldım.

7. Gün Amasra - Bolu Yedigöller 220 km

Sabah kamptan ayrıldıktan sonra Amasra'nın içine gittik. Şehir merkezi yolları dar olmasına rağmen limanda karavanı park edebiliyorsunuz.

Bolu Yedilgöller 52 km. içerde bir kısmı asfalt bir kısmı stabilize yol. Ağır ağır zorlanmadan milli parka akşam üzeri vardım.

8. Gün Bolu Yedigöller - Bolu Abant 150 km

Yedigöllerin doğal güzelliğine hayran kaldık. Bir dahaki sefere burada bir kaç gün kalırız dedik.

Yedigöllerden Bolu merkez'de Gölcük parkına gittik. Burası günü birlik piknikçilerin geldiği güzel bir orman içi dinlenme yeri. Görevli karanla kalınabileceğini söyledi. Buradan Bolu Abant gölüne gittik. Abant gölünde akşam kaldık.

9. Gün Bolu Abant - Bursa Uludağ 350 km

Bolu Abant'ta kaldığımız gece hava bayağı soğuktu. Sabah yola çıktığımızda arabanın kaloriferini çalıştırdık. Bursa'ya Mudurnu üzerinden otobana çıkmadan karayoluyla gittik. Bursa'ya vardığımızda otobandan Uludağ'a trafiğe takılmadan ulaştık. Uludağ Kirazlı Yayla'da kamp kurduk. Burasıda bayağı soğuktu.

10. Gün Bursa - İzmir 330 km

Sabah Bursa'dan yola çıktık, otobana girmeden karayolu ile öğleden sonra İzmir'e vardık.

8. Gün Bolu Yedigöller - Bolu Abant 150 km

Yedigöllerin doğal güzelliğine hayran kaldık. Bir dahaki sefere burada bir kaç gün kalırız dedik.

Yedigöllerden Bolu merkez'de Gölcük parkına gittik. Burası günü birlik piknikçilerin geldiği güzel bir orman içi dinlenme yeri. Görevli karanla kalınabileceğini söyledi. Buradan Bolu Abant gölüne gittik. Abant gölünde akşam kaldık.

9. Gün Bolu Abant - Bursa Uludağ 350 km

Bolu Abant'ta kaldığımız gece hava bayağı soğuktu. Sabah yola çıktığımızda arabanın kaloriferini çalıştırdık. Bursa'ya Mudurnu üzerinden otobana çıkmadan karayoluyla gittik. Bursa'ya vardığımızda otobandan Uludağ'a trafiğe takılmadan ulaştık. Uludağ Kirazlı Yayla'da kamp kurduk. Burasıda bayağı soğuktu.

10. Gün Bursa - İzmir 330 km

Sabah Bursa'dan yola çıktık, otobana girmeden karayolu ile öğleden sonra İzmir'e vardık.

Evet fotoğraflar önemli. Takipci açısından yazı fotoğraflarla desteklenirse hem sıkıcı olmuyor hemde görsel bilgi ve fikir sahibi oluyorsunuz.
Tekrarına inşaallah.
Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri